Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cel prezentacji I. VII pielgrzymka (5–17 czerwca 1999) Hasło: "Bóg jest miłością". II. Przypomnienie wydarzeń związanych z wizytą Św. Jana Pawła II.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cel prezentacji I. VII pielgrzymka (5–17 czerwca 1999) Hasło: "Bóg jest miłością". II. Przypomnienie wydarzeń związanych z wizytą Św. Jana Pawła II."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Cel prezentacji I. VII pielgrzymka (5–17 czerwca 1999) Hasło: "Bóg jest miłością". II. Przypomnienie wydarzeń związanych z wizytą Św. Jana Pawła II w Siedlcach. III. Słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego.

4 W czwartek 10 czerwca 1999r. o godz. 9:35 przybył do Siedlec Jan Paweł II. Półmilionowa rzesza wiernych zgromadzonych na siedleckich błoniach zgotowała mu niezwykle serdeczne przyjęcie. Byli wśród nich również pielgrzymi z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji. Z diecezji lwowskiej i Przemyskiej przybyli grekokatolicy ze swymi biskupami.

5 http://2016jerycho.pl/wp-content/uploads/2014/06/1-63.jpg http://2016jerycho.pl/wp-content/uploads/2014/06/1-63.jpg

6 Gdy Ojciec Święty w towarzystwie biskupa siedleckiego Jana Wiktora Nowaka objeżdżał samochodem panoramicznym plac, zebrani pod przewodnictwem chóru i orkiestry śpiewali piosenkę: „Lud Podlasia w Siedlcach zebrany śle Ci hołd miłości, Ojcze ukochany. W wierze ojców chcemy iść przez świat błogosław nam, Piotrze, w trzecie tysiąc lat”.

7 http://diecezja.radiopodlasie.pl/upl/gal/e8140d754e8d6ca1ed37b066d07f098a.jpg

8 Na Błoniach Siedleckich Jan Paweł II wraz z 300 kapłanami koncelebrował Mszę Świętą w intencji Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Między innymi kardynałowie: Angelo Sodano, Franciszek Macharski, Henryk Gulbinowicz, Kazimierz Świątek (z Białorusi), Józef Kowalczyk.

9 http://www.siedlce.pl/data/images/1%20(46).jpg

10 Papież homilię rozpoczął tymi słowami: „Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej?”(Rz 8, 35)… A zakończył: „Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony. Na wieczne czasy, bądźże pozdrowiony. Z Ciebie moc płynie i męstwo, wTobie jest nasze zwycięstwo!’’

11 http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/img/09/2209-siedlce_2.jpg

12 Powiedział wtedy:,,- Pragnę podziękować Bogu za tę Eucharystyczną Ofiarę, w której tak wielka rzesza uczestniczyła. Raduję się, że mogłem nawiedzić waszą piękną i gościnną ziemię. Jest to ziemia męczenników podlaskich, błogosławionego Honorata Koźmińskiego. Jest to ziemia wielu pisarzy, poetów i artystów, choćby wymienić tylko Henryka Sienkiewicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego czy Leona Wyczółkowskiego. […] Modlę się za was, byście czyniąc sobie ziemię poddaną, wielkodusznie potrafili się dzielić owocami swojego trudu z innymi. Należy się wam nasza wdzięczność i troska o lepsze jutro. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników liturgii na Błoniach siedleckich.” http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1935

13 Teraz pozostały tylko wspomnienia na Siedleckich błoniach po wizycie Jana Pawła II. https://www.youtube.com/watch?v=CIMY6L4Spgs

14 Pomnik Jana Pawła II Znajduje się w centralnej części skweru Jana Pawła II. Pomnik Przedstawia idącą postać Ojca Świętego, ze wzniesioną ręką do błogosławieństwa. Ustawiony jest na wysokim Cokole, na którym wyryty jest napis „PAX VOBIS POKÓJ TOBIE POLSKO OJCZYZNO MOJA POKÓJ TOBIE”. Pomnik zaprojektował Marian Gardziński. Został wzniesiony z inicjatywy mieszkańców Siedlec i okolic na pamiątkę wizyty Ojca Świętego w Siedlcach w 1999. http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/33985,siedlce-pomnik-jana-pawla-ii.html

15 Podsumowanie Przygotowując prezentację multimedialną mogłam dowiedzieć się jak przebiegała wizyta Jana Pawła II w Siedlcach. Odniosłam takie wrażenie jakbym tam była i wszystko widziała oraz słyszała. Po tym wszystkim co zobaczyłam na zdjęciach, filmie oraz przeczytanym tekście, mam odczucie bliskości Ojca Świętego w każdej chwili swojego życia.

16 NAZWISKO Romaniuk IMIĘ Weronika WIEK 15 klasa III SZKOŁA Zespół Szkół Nr1 Gimnazjum Nr1 w Łosicach 08-200 Łosice ul. Szkolna 5 sekretariat: (83) 357-33-03 e-mail: gim1losice@poczta.onet.pl gim1losice@poczta.onet.pl NAZWISKO NAUCZYCIELA Joanna Olizaruk e-mail: bula182@wp.pl tel. 721290879bula182@wp.pl TEMAT: Niezwykłe spotkanie TECHNIKA GRAFICZNA: prezentacja multimedialna


Pobierz ppt "Cel prezentacji I. VII pielgrzymka (5–17 czerwca 1999) Hasło: "Bóg jest miłością". II. Przypomnienie wydarzeń związanych z wizytą Św. Jana Pawła II."

Podobne prezentacje


Reklamy Google