Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAMÓWIENIE. Korespondencja handlowa Mianem korespondencji handlowej określa się wszelkiego rodzaju pisma, jakie wymieniane są pomiędzy podmiotami gospodarczymi,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAMÓWIENIE. Korespondencja handlowa Mianem korespondencji handlowej określa się wszelkiego rodzaju pisma, jakie wymieniane są pomiędzy podmiotami gospodarczymi,"— Zapis prezentacji:

1 ZAMÓWIENIE

2 Korespondencja handlowa Mianem korespondencji handlowej określa się wszelkiego rodzaju pisma, jakie wymieniane są pomiędzy podmiotami gospodarczymi, z których jeden jest dostawcą, a drugi - odbiorcą.

3 Korespondencja handlowa obejmuje dwie grupy pism: dokumenty typowe dla różnych transakcji kupna-sprzedaży, z których znaczna część sporządzana jest na powszechnie obowiązujących formularzach; dokumenty indywidualne dla poszczególnych transakcji, sporządzane z reguły na blankietach listowych.

4 Zamówienie To pismo sporządzane przez odbiorcę towaru z reguły na specjalnym druku. Powszechne stosowanie druków ułatwia wypełnienie zamówienia.

5 Zamówienie to zobowiązanie się odbiorcy do zakupienia wyszczególnionych w nim towarów po określonej cenie, na podanych warunkach dostawy i płatności. Jest pismem wiążącym, przy czym początkowo zobowiązuje wyłącznie odbiorcę. Odbiorca w polu nagłówkowym zamówienia musi podać nie tylko swoją nazwę i adres, ale również NIP który jest niezbędny dostawcy do wystawienia faktury VAT.

6 Treść zamówienia powinna zawierać: dokładne określenie towaru (nazwę towaru lub usługi, jednostki miary, ilość, ceny jednostkowe), ogólną sumę do zapłaty napisaną cyframi i słownie, warunki i termin dostawy, warunki i termin zapłaty.

7 Zamówienie Zamówienie może być sporządzone na formularzu, blankiecie korespondencyjnym lub na papierze bez nadruku. W treści zamówienia należy pisać zdecydowanie: zamawiamy (nie powinno się pisać „chcielibyśmy”, „zamierzamy”).

8 Zamówienie - tabela Sporządzając zamówienie bardzo często wykorzystuje się tabelę, w której umieszczamy informacje o nazwie towaru, jednostkach miary, ilości i wartości zamawianego towaru. Mogą być jeszcze dodatkowe kolumny (czyli więcej informacji), np. symbol SWW, KU, rozmiary, kolor, gatunek, itp.


Pobierz ppt "ZAMÓWIENIE. Korespondencja handlowa Mianem korespondencji handlowej określa się wszelkiego rodzaju pisma, jakie wymieniane są pomiędzy podmiotami gospodarczymi,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google