Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcja obsługi aplikacji „Wizualizacja produktów CRH Klinkier”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcja obsługi aplikacji „Wizualizacja produktów CRH Klinkier”"— Zapis prezentacji:

1 Instrukcja obsługi aplikacji „Wizualizacja produktów CRH Klinkier”
Chcesz się przekonać jak będzie wyglądała elewacja Twojego domu lub aranżacja salonu przy wykorzystaniu produktów CRH Klinkier? Teraz to możliwe! Zrób zdjęcie, wczytaj do programu i dobieraj produkty!

2 Krok 1 Uruchomienie aplikacji
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 1 Uruchomienie aplikacji Aby uruchomić aplikację należy kliknąć w przycisk „Rozpocznij projektowanie”.

3 WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER
Krok 2 Gotowe przykłady Aby zrozumieć szczegóły działania aplikacji, polecamy zapoznanie się z gotowymi przykładami projektów budynków jednorodzinnych. Dzięki temu będzie można w łatwy sposób wykorzystać program do wizualizacji produktów CRH Klinkier na własnych przykładach.

4 Krok 3 Wgrywanie zdjęcia
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 3 Wgrywanie zdjęcia Pierwszym krokiem do rozpoczęcia procesu projektowania elewacji klinkierowych na swoim zdjęciu jest wczytanie go do aplikacji. Plik w formacie .jpg lub .png nie powinien być większy niż 2880x2880 px.

5 Krok 4 Obszar projektowania
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 4 Obszar projektowania Po kliknięciu we wczytane przez nas zdjęcie przejdziemy do obszaru projektowania. W menu po lewej stronie widoczne są grupy, w ramach których użytkownik może dodawać kolejne warstwy. Na nie nakładał będzie wybrane produkty CRH Klinkier lub kolory z dostępnej palety barw.

6 Krok 5 Dodawanie warstwy
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 5 Dodawanie warstwy Kolor wiodący to kolor, który nakładać będziemy na główną część fasady budynku. W przypadku występowania na elewacji dwóch różnych kolorów, możemy dodać warstwy w ramach koloru uzupełniającego. W grupach, gdzie produkty CRH Klinkier nie mają zastosowania (np. Dach, Stolarka), użytkownik może wybrać kolor elementów z podanej palety barw lub zdefiniować parametry z palety RGB. W każdej z wybranych grup możemy dodać dowolną liczbę warstw.

7 Krok 5 Dodawanie warstwy
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 5 Dodawanie warstwy Po kliknięciu w przycisk „Dodaj warstwę” użytkownik powinien wpisać jej nazwę (np. „Powierzchnia 1”) i wybrać grupę, do której należy (np. „Kolor wiodący”). Może też zdefiniować ustawienia zaawansowane, takie jak przezroczystość oraz jasność tła. Ułatwieniem w rysowaniu kolejnych warstw będzie ustawienie przezroczystości mniejszej niż 100. Na tym etapie nie musimy jeszcze wybierać koloru warstwy ani konkretnego produktu CRH Klinkier, który zostanie na nią nałożony. Jeśli okno z menu zasłania nam istotną dla nas część projektu, możemy je przesunąć w dowolne miejsce na naszym ekranie.

8 Krok 6 Wyznaczanie obszaru warstwy
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 6 Wyznaczanie obszaru warstwy Po zdefiniowaniu parametrów powierzchni użytkownik może przystąpić do rysowania warstwy. Po kliknięciu w zdjęcie pojawi się pierwszy punkt – klikając w kolejne, graniczne punkty warstwy (aż do pierwszego punktu) uzyskamy zamknięty obszar. Należy pamiętać, że najlepszy efekt otrzymamy, kiedy jako osobne warstwy zdefiniujemy elementy budynku o takiej samej perspektywie. Rysowanie warstwy, na której występują takie elementy jak okna czy balkon jest zdecydowanie łatwiejsze, kiedy ustawimy niską wartość przezroczystości. Ułatwieniem w rysowaniu jest także możliwość powiększenia (spacja i +) i przesuwania (przytrzymanie spacji i przesuwanie kursorem) projektu.

9 Krok 7 Dobieranie produktu lub koloru
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 7 Dobieranie produktu lub koloru Następnym krokiem jest wybór koloru lub produktu CRH Klinkier, który chcemy zobaczyć na wybranej warstwie. Aby przejść do tego etapu należy kliknąć w przycisk „Zmień kolor”.

10 Krok 8 Ustawianie perspektywy
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 8 Ustawianie perspektywy Kiedy wybierzemy produkt CRH Klinkier lub kolor z palety barw, na zdjęciu pojawi się także siatka perspektywy (zaznaczona na zielono). Przeciągając zielone punkty w jej rogach, użytkownik musi ustawić perspektywę wybranej warstwy jak najbardziej zbliżoną do rzeczywistej. Aby wizualizacja jak najlepiej oddawała rzeczywisty wygląd budynku, należy także wpisać orientacyjny wymiar zaznaczonej warstwy. Po zakończeniu pracy na danej warstwie użytkownik musi kliknąć w przycisk „OK”.

11 Krok 9 Dodawanie kolejnych warstw
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 9 Dodawanie kolejnych warstw Z każdą kolejną warstwą, na którą chcemy nałożyć kolor z dostępnej palety barw lub produkt CRH Klinkier, postępujemy w sposób analogiczny.

12 Krok 10 Generowanie pliku .jpg
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 10 Generowanie pliku .jpg Klikając w przycisk „Eksport zdjęć” użytkownik może wygenerować plik .jpg ze zmodyfikowanym zdjęciem.

13 WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER
Krok 11 Raport Ostatnim etapem pracy jest wydruk raportu z podsumowaniem projektu. Uzyskamy go klikając w przycisk „Drukuj” w prawym górnym rogu okna aplikacji. Główną częścią raportu jest zestawienie materiałów użytych w projekcie na poszczególnych warstwach. Plik możemy wydrukować lub zapisać na dysku komputera.

14 Krok 12 Otwieranie zapisanego projektu
WIZUALIZACJA PRODUKTÓW CRH KLINKIER Krok 12 Otwieranie zapisanego projektu Na każdym etapie pracy możemy zapisać swój projekt i w dowolnym momencie otworzyć go w aplikacji. Wystarczy po jej uruchomieniu kliknąć w przycisk „Otwórz” i wczytać projekt zapisany w formacie .cph.


Pobierz ppt "Instrukcja obsługi aplikacji „Wizualizacja produktów CRH Klinkier”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google