Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komunikacja w internecie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komunikacja w internecie"— Zapis prezentacji:

1 Komunikacja w internecie

2

3 Komunikacja internetowa
Forma komunikacji interpersonalnej, polegająca na wymianie informacji między uczestnikami dyskusji za pośrednictwem Internetu.

4 Formy dyskusji Grupa dyskusyjna – używa protokołu internetowego NNTP dyskusja toczy się w Usenecie lub na oddzielnych serwerach grup z wykorzystaniem czytników grup; Lista dyskusyjna – używa protokołów poczty elektronicznej, korzysta z wyspecjalizowanego oprogramowania list, serwerów pocztowych i klientów poczty; Forum dyskusyjne – używa protokołu HTTP, dyskusja toczy się na serwerach www z wykorzystaniem oprogramowania forum i przeglądarek internetowych; Czat –dyskusja toczona w czasie rzeczywistym: IRC – używa protokołu IRC, dyskusja toczy się na serwerach IRC komunikator internetowy – używa własnego protokołu, korzysta z własnych serwerów i klientów BBS – tablica ogłoszeniowa, może używać połączeń telefonicznych (modemowych) i własnych protokołów, korzysta z własnych serwerów i klientów; konferencja Fidonetu – odpowiednik owej listy dyskusyjnej w popularnej sieci BBS.

5 Komunikatory lp. nazwa użytkownicy 1 Gadu Gadu 5 796 291 2 Skype
lp. nazwa użytkownicy 1 Gadu Gadu 2 Skype 3 Tlen.pl 4 MSN messenger 5 AQQ 80 616 6 Spik 35 887 7 Xfire 29 785 8 Konnekt 24 675 9 Google Talk 23 564 10 Yahoo Messenger 19 198

6

7 Najczęstsze zagrożenia, na jakie narażeni są ludzie:
kontakt z treściami pornograficznymi kontakt z materiałami ukazującymi przemoc kontakt z pedofilami uzależnienie od Internetu kontakt z internetowymi oszustami nieświadome uczestniczenie w działaniach niezgodnych z prawem konsekwencje finansowe (np. korzystanie z dialerów, czyli programów łączących komputer z Internetem za pośrednictwem numerów ) nieświadome udostępnianie informacji (np. numerów kart, adresów, haseł)

8 Wykonanie: Kinga Stelmach
Źródło:


Pobierz ppt "Komunikacja w internecie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google