Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziś Święto Papryki - każdy o tym wie, więc warto trochę poduczyć się. W skrócie powiemy wam o papryce, mamy nadzieję, że się nie znudzicie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziś Święto Papryki - każdy o tym wie, więc warto trochę poduczyć się. W skrócie powiemy wam o papryce, mamy nadzieję, że się nie znudzicie."— Zapis prezentacji:

1 Dziś Święto Papryki - każdy o tym wie, więc warto trochę poduczyć się. W skrócie powiemy wam o papryce, mamy nadzieję, że się nie znudzicie.

2 Skąd pochodzi papryka? Ojczyzną papryki jest Południowa Ameryka. Już dawno temu w Peru paprykę uprawiano i stamtąd w różne zakątki świata sprowadzano. Peru

3 Indiański pieprz - tak ją kiedyś nazywano. Nadała smak potrawom, stąd to piękno miano.

4 A kto sprowadził do Europy paprykę? To Krzysztof Kolumb który odkrył Amerykę.

5 Około 2000 jest odmian papryki, te łagodne i te ostre, co palą w języki.

6 A i kolory papryka przybiera różne, tak jak i kształty - są okrągłe i te podłużne.

7 I nie wiem czy każdy z was o tym wie, ma więcej niż cytryna witaminy C. Bo papryka to rekordzistka witaminowa, dzięki niej gwarantowana jest ciała odnowa.

8 Więc niech króluje na naszych stołach, a każda uczta będzie wesoła. Czy w sosie, w zupie czy w sałatce, dobrze smakuje też na kanapce.

9 Gotowana, pieczona czy grilowana, ale i dobra faszerowana. Daj do gulaszu i potraw wielu, będzie Ci smakować mój przyjacielu.

10 I oto koniec naszej prezentacji, spodziewamy się teraz gorącej owacji. Maja, Martyna, Julek wraz z klasą IIa dziękują za uwagę. Do prezentacji wykorzystano zdjęcia z grafiki google.


Pobierz ppt "Dziś Święto Papryki - każdy o tym wie, więc warto trochę poduczyć się. W skrócie powiemy wam o papryce, mamy nadzieję, że się nie znudzicie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google