Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Alfred Szklarski (ur. 21 stycznia 1912r. w Chicago, zm. 9 kwietnia 1992 w Katowicach) – pisarz literatury młodzieżowej. Publikował także pod pseudonimami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Alfred Szklarski (ur. 21 stycznia 1912r. w Chicago, zm. 9 kwietnia 1992 w Katowicach) – pisarz literatury młodzieżowej. Publikował także pod pseudonimami."— Zapis prezentacji:

1

2 Alfred Szklarski (ur. 21 stycznia 1912r. w Chicago, zm. 9 kwietnia 1992 w Katowicach) – pisarz literatury młodzieżowej. Publikował także pod pseudonimami Alfred Bronowski, Fred Garland, Aleksander Gruda, Alfred Murawski (w czasie okupacji).

3 J est to książka o przygodach młodego chłopca, Tomasza Wilmowskiego. Jego ojciec jest znanym podróżnikiem. W tej książce odwiedzą Australię wraz z wybornym podróżnikiem Janem Smugą oraz rubasznym bosmanem Tadeuszem Nowickim.

4 Tomek Wilmowski Andrzej Wilmowski Jan Smuga Tadeusz Nowicki Sally Allan Zbyszek Karski i wiele innych...

5

6 Uważamy, że to właśnie ta książka powinna zostać lekturą, ponieważ jest ona bardzo wciągająca i ciekawa oraz ucząca. Powinna zostać lekturą, bo spodoba się młodzieży w naszym wieku i nie bedzie nudna jak co niektóre książki.

7 Autorzy: Jakub Świtalski i Piotr Jędraszczyk Na zlecenie pani Dominiki Żychlińskiej Informacje o autorze z Wikipedii Zdjęcia z Google Grafika Prezentacja w Microsoft PowerPoint

8


Pobierz ppt "Alfred Szklarski (ur. 21 stycznia 1912r. w Chicago, zm. 9 kwietnia 1992 w Katowicach) – pisarz literatury młodzieżowej. Publikował także pod pseudonimami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google