Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak uczynić przełomową inwestycję przyjazną dla lokalnej społeczności?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak uczynić przełomową inwestycję przyjazną dla lokalnej społeczności?"— Zapis prezentacji:

1 Jak uczynić przełomową inwestycję przyjazną dla lokalnej społeczności?

2

3  HAŁAS  ZANIECZYSZCZENIE  UCIĄŻLIWOŚCI KOMUNIKACYJNE  PRZERWANE SZLAKI PIESZE I TURYSTYCZNE

4  Trzypasmowa, tranzytowa droga szybkiego ruchu, 80.000 pojazdów w ciągu doby to stały i wysoki hałas dla mieszkańców okolic oraz setek dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół w Zielonkach – jak go ograniczyć?  Tunele jak ograniczyć rozchodzenie się spalin i zanieczyszczeń, zwłaszcza w okolicach wlotów oraz wylotów tunelu?  Wzrost zanieczyszczenia ryzyko dalszego wzrostu zanieczyszczenia.

5  Brak węzłów komunikacyjnych umożliwiających korzystanie z POK czy możliwy będzie dojazd i wjazd na obwodnicę, wygodny dla mieszkańców gminy Zielonki?  Znaczny wzrost ruchu na drogach lokalnych  czy drogi lokalne będą przenosić znacznie większy ruch w związku z przemieszczaniem się w kierunku do i od obwodnicy ?  czy niedrożna DK7 będzie omijana przez podróżujących do Krakowa przez ul. Dożynkową, ul. Bankową, czy ul. Krakowskie Przedmieście ?  ile będzie trwała realizacja obwodnicy i w jaki sposób jej budowa wpłynie na jakość życia mieszkańców ?

6  Brak dróg zapewniających mieszkańcom gminy Zielonki wygodny dojazd do Krakowa. czy przewidziana jest realizacja szlaków komunikacyjnych na linii N-S, umożliwiających mieszkańcom gminy Zielonki dojazd i wjazd samochodem do Krakowa?  Brak alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych. czy przewidziana jest realizacja bezkolizyjnych szlaków komunikacyjnych, zapewniających dojazd do Krakowa transportem publicznym, rowerem oraz pieszo?

7 Północna obwodnica to przede wszystkim troska o rozwój Krakowa. Co lokalne społeczności otrzymają w zamian za uciążliwości związane z jej realizacją? Oczekujemy wyjaśnień i deklaracji dotyczących nurtujących nas pytań i problemów. UCIĄŻLIWOŚCI ZASŁUGUJĄ NA GODNĄ REKOMPENSATĘ.

8  Zmniejszenie szerokości obwodnicy z 3 do 2 pasów w jedną stronę.  Poprowadzenie POK wyłącznie w zagłębieniu, w większej części w tunelu, a nie bezpośrednio po powierzchni.

9  Zniwelowanie wysokich nachyleń drogi.  Zastosowanie „cichej” nawierzchni jezdni. Nowoczesne technologie umożliwiają obniżenie natężenia hałasu i wibracji dzięki zastosowaniu właściwych mieszanek.

10  Zastosowanie ekranów akustycznych lub innych barier akustycznych. dotyczy to również miejsc, w których bariery akustyczne nie są aktualnie proponowane.  Zalesienie przebiegu POK. drzewa to istotna bariera zarówno dla hałasu, jak i dla zanieczyszczeń. Nie powstaje od razu. Już teraz trzeba zadbać o zielone otoczenie przebiegu drogi.

11  Zmniejszenie prędkości maksymalnej. obniżenie jej do 80 km/h przyczyni się do ograniczenia emisji hałasu i zanieczyszczeń, nie obniżając jednocześnie walorów użytkowych drogi.  Skierowanie ruchu tranzytowego (pojazdów o dużej masie) na linii W-N południową obwodnicą Krakowa, czyli trasą A4 i S7. niech obwodnica służy przede wszystkim mieszkańcom Krakowa i okolic.

12  Usprawnienie komunikacji publicznej i dostosowanie jej do potrzeb mieszkańców.  realizacja linii tramwajowej prowadzącej poza obwodnicę, która pozwalałaby mieszkańcom gminy Zielonki bezkolizyjnie dotrzeć do Krakowa.  przedłużenie Drogi Wolbromskiej do ul. Bratysławskiej w Krakowie.  Zachowanie komunikacji pieszej i rowerowej.  nieprzerwane szlaki rowerowe i piesze pozwalające na wygodną komunikację na linii południe-północ.

13 Kompleksowe wyjaśnienia Najlepsze rozwiązania Wiążące deklaracje

14 ZAŁATWMY SPRAWĘ KOMPLEKSOWO Bezpieczeństwo na drogach w gminie Zielonki  zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w gminie Zielonki,  chodniki na ul. Dożynkowej,  zmniejszenie prędkości rozwijanych przez pojazdy np. na ul. Galicyjskiej, ul. Królewskiej, ul. Dożynkowej.

15 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Jak uczynić przełomową inwestycję przyjazną dla lokalnej społeczności?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google