Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FORMY STADIALNE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA. USIŁOWANIE Jan W. rażąco naruszał reguły ruchu drogowego. Po zatrzymaniu przez Policję, postawiono mu zarzut.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FORMY STADIALNE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA. USIŁOWANIE Jan W. rażąco naruszał reguły ruchu drogowego. Po zatrzymaniu przez Policję, postawiono mu zarzut."— Zapis prezentacji:

1 FORMY STADIALNE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA

2 USIŁOWANIE Jan W. rażąco naruszał reguły ruchu drogowego. Po zatrzymaniu przez Policję, postawiono mu zarzut usiłowania spowodowania przestępstwa wypadku drogowego (art. 177 par. 1 K)

3 USIŁOWANIE Jan W., siedząc na wiadukcie, rzucał kamieniami na autostradę. Janowi postawiono zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze ewentualnym.

4 USIŁOWANIE Jan W., działając z zamiarem zabicie Adama N., wycelował do niego z pistoletu i wystrzelił, trafiając go w klatkę piersiową. Adam N. przeżył. Jaka kara grozi Janowi?

5 USIŁOWANIE Jan W., działając z zamiarem zabicie Adama N., rzucił w niego nożem, jednakże nie trafiając. Jaka kara grozi Janowi?

6 USIŁOWANIE Jan W. chcąc ukraść samochód, próbuje odpalić go bez pomocy kluczyków. Okazuje się, że ta czynność przekracza jego umiejętności.

7 USIŁOWANIE Jan W. zamierzał włamać się do mieszkania Adama N. i ukraść stamtąd biżuterię. Nie wiedział jednak, że padł ofiarą policyjnej prowokacji, w wyniku której został zatrzymany, gdy tylko wszedł do mieszkania.

8 USIŁOWANIE Jan W. był zamierzał zabić Adama N. Adam miał w dniu 10 listopada 2015 roku spędzać noc w przydrożnym hostelu. Jan wszedł w nocy do pokoju Adama i wystrzelił trzykrotnie w kierunku jego łóżka. Okazało się, że Adam nie znajdował się wówczas łóżku, ponieważ wyszedł do łazienki.

9 USIŁOWANIE Janina W. pracuje w szpitalu jako pielęgniarka. Do szpitala trafia jej szwagier, z którym ma poważny zatarg. Janina chciała zabić szwagra, podając mu truciznę. Pomyliła jednak ampułki i podała szwagrowi aspirynę.

10 USIŁOWANIE Jan W. zamierza otruć Adama N. Świadomie podaje mu w tym celu witaminę C.

11 USIŁOWANIE Jan W., idąc ulicą, atakuje Adama N. i grożąc użyciem przemocy, żąda od niego wydania 300 zł, działając w przekonaniu, że Adam taką kwotą dysponuje. Adam posiadał jedynie 20 zł. Jan odstąpił od rozboju, wychodząc z założenia, że taka kwota go nie satysfakcjonuje.

12 USIŁOWANIE https://www.youtube.com/watch?v=mWNvi4tA W7w

13 USIŁOWANIE Jan W. zamierzał dokonać rozboju. W tym celu zażądał od Adama N. wydania telefonu komórkowego, grożąc mu użyciem przemocy. Gdy Adam szukał telefonu w torbie, Jan odstąpił od zamiaru i zostawił Adama w spokoju, nic mu nie zabierając.

14 USIŁOWANIE Jan W. zamierzał zabić Adama N. Wystrzelił do niego z pistoletu, trafiając w klatkę piersiową. Przerażony konsekwencjami, wezwał pogotowie i udzielił Adamowi pierwszej pomocy. Adam przeżył, jednak był hospitalizowany przez ok. miesiąc.

15 USIŁOWANIE Jan W. usiłował włamać się do mieszkania Adama N. Gdy manipulował przy zamku do drzwi wejściowych, ujrzał nadjeżdżającą policję. W związku z tym odstąpił od zamiaru włamania i uciekł z posesji Adama.


Pobierz ppt "FORMY STADIALNE POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA. USIŁOWANIE Jan W. rażąco naruszał reguły ruchu drogowego. Po zatrzymaniu przez Policję, postawiono mu zarzut."

Podobne prezentacje


Reklamy Google