Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Komunikacja (komunikowanie się) – wymiany informacji, przekazywanie jej treści między uczestnikami procesu - NADAWCĄ i ODBIORCĄ; odbywa się za pomocą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Komunikacja (komunikowanie się) – wymiany informacji, przekazywanie jej treści między uczestnikami procesu - NADAWCĄ i ODBIORCĄ; odbywa się za pomocą."— Zapis prezentacji:

1

2  Komunikacja (komunikowanie się) – wymiany informacji, przekazywanie jej treści między uczestnikami procesu - NADAWCĄ i ODBIORCĄ; odbywa się za pomocą ZNAKÓW. Między nadawcą a odbiorcą musi istnieć wspólnota KOMPETENCJI KOMUNIKACYJNEJ, czyli powinni oni posiadać umiejętność KODOWANIA i DEKODOWANIA przekazów w sposób zrozumiały i podobnie interpretowany przez drugą stronę; muszą posługiwać się tym samym KODEM, gdyż w przeciwnym wypadku nie dojdzie do przekazania treści.

3 Metody komunikowania się z bliska Metody komunikowania się z daleka –wyraz twarzy, –gesty, –wydawanie dźwięków. –Przesyłanie informacji poprzez sygnały dźwiękowe, –Symbole ikono- graficznyczne- rysunki


Pobierz ppt " Komunikacja (komunikowanie się) – wymiany informacji, przekazywanie jej treści między uczestnikami procesu - NADAWCĄ i ODBIORCĄ; odbywa się za pomocą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google