Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień przedsiębiorczości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień przedsiębiorczości"— Zapis prezentacji:

1 Dzień przedsiębiorczości
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku

2 Co kryje się pod słowami „dni przedsiębiorczości” ?
Uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w tzw. „dniach przedsiębiorczości”. Dzięki hojności różnych właścicieli zakładów, mogliśmy zobaczyć jak pracuje się od „wewnątrz”, poznać tajniki pracy jak i pogłębić swoje zainteresowania. Wybraliśmy przedsiębiorstwa, które w naszym mniemaniu zasługują na podziw i pochwałę, a możliwość wzięcia udziału w życiu pracownika zakładu stało się dla nas namiastką prawdziwego życia, które niedługo rozpoczniemy. Dlatego też wybraliśmy się do przedsiębiorstw, w których ludzie wykonują pracę związaną z naszymi zainteresowaniami, i z którą moglibyśmy związać swoje plany na przyszłość.

3 Przedszkole Sióstr Miłosierdzia

4 Przedszkole Sióstr Miłosierdzia położone jest na ulicy Krakowskiej przy kościele farnym pod wezwaniem Ducha Św. Prowadzą go bardzo miłe siostry zakonne, które nie odmówią pomocą nikomu. Z uwagi, iż niedaleko znajduje się nasza szkoła, do owego przedszkola uczęszczają także dzieci naszym nauczycieli, które okazały się przemiłe. Nasza grupa w skład, której wchodziły same dziewczęta, wybrała właśnie przedszkole, gdyż dzięki możliwości przebywania z małymi dziećmi mogłyśmy zaobserwować ich rozwój, zachowanie, psychikę, ponieważ swoją przyszłość wiążemy z pedagogiką dziecięcą. Dzięki wiadomościom wychowawczym jakie posiadają siostry zakonne mogłyśmy dowiedzieć się jak postępować z tak młodymi dziećmi co w przyszłości może nam pomóc w życiu. Po przebytym dniu niczego nie żałowałyśmy i zrozumiałyśmy jak ciężka jest to praca. Mimo wszystkiego nie zniechęciłyśmy się choć musimy przyznać że, niektóre maluchy dawały w kość :)

5 A o to maluchy... ... Które jak okazało się, są bardzo muzykalne :)

6 Po skończonym śpiewie następuje mycie rączek, a potem to co każdy najbardziej lubi czyli... jedzenie ! :)

7 ... A teraz to co nieuniknione, czyli nauka...
Tu lekcja języka angielskiego

8 ... A po nauce zabawa, zabawa, zabawa...

9

10 W Dniu Przedsiębiorczości uczestniczyły:
Bernadetta Pieczko, Paulina Kiszka, Sabina Ogryzek, Aneta Duda, Marta Majcher, Agnieszka Wilk oraz Monika Ferenc – uczennice klasy 2d LO profil biologiczno-chemiczny. Prezentacje wykonała: Bernadetta Pieczko


Pobierz ppt "Dzień przedsiębiorczości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google