Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ćwiczenia na płaski brzuch

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ćwiczenia na płaski brzuch"— Zapis prezentacji:

1 Ćwiczenia na płaski brzuch
Kilka przykładów…

2 Russian Twist: Do wykonania tego ćwiczenia jest potrzebna piłka lekarska lub jakikolwiek inny ciężar. Zaczynamy od dość małej wagi i stopniowo ją zwiększamy, jeśli czujemy, że jesteśmy w stanie podnieść więcej. Siadamy na macie, odchylamy się do tyłu w taki sposób, żeby poczuć pracę mięśni brzucha. Istnieją trzy warianty tego ćwiczenia: Dla osób początkujących: nogi przez cały czas zostają na podłodze Dla średniozaawansowanych: lekko unosimy obie nogi Dla zaawansowanych: unosimy nogi i ruszamy nimi naprzemiennie jak podczas pedałowania na rowerze.

3 Wybieramy wariant stosowny dla nas i przenosimy piłkę z jednej strony na drugą.
Najważniejsze jest to, by wykonywać skręt całym ciałem. Nie przenosimy wyłącznie ramion. Koncentrujemy się na tułowi, śledzimy piłkę wzrokiem.

4 Wykonujemy 20 powtórzeń w jednej serii.
Z czasem możemy zwiększyć ich ilość.

5 Plank: To ćwiczenie również można wykonywać w kilku wariantach. Zaczynamy od podstawowej pozycji. Będzie nam potrzebna mata i step. Przyjmujemy pozycję: opieramy się stopami na stepie, a dłońmi na podłodze. Najlepiej wykonywać to ćwiczenie przy lustrze, żebyśmy mogli kontrolować technikę. Najważniejsze jest to, by całe ciało układało się w jednej linii. Plecy muszą być proste, pośladki na tym samym poziomie, co reszta ciała. Jednym słowem: musimy przyjąć tak prostą pozycję, że gdyby ktoś położył na nas kij, przylegałby do nas na całej długości. Trudność tego ćwiczenia polega na tym, by jak najdłużej utrzymać tę pozycję. Zaczynamy od 30 sekund. Plank możemy wykonywać na podłodze bez użycia stepu.

6 Plank z tzw. "schodzeniem” :
Jeśli sięgamy po zaawansowany wariant z tak zwanym "schodzeniem", zostajemy w poprzedniej pozycji przez sekund, by poczuć mięśnie brzucha i zaczynamy schodzić ze stepu naprzemiennie: na prawą i na lewą stronę. Wykonujemy 20 powtórzeń: 10 na każdą stronę. Z czasem zwiększamy ich ilość.

7 Nożyce: Jest to jedno z klasycznych ćwiczeń, które uaktywnia zarówno dolne jak i górne mięśnie. Siadamy na macie, unosimy zgięte w kolanach nogi.

8 Staramy się dotknąć łokciami przeciwnego kolana.
W tym samym czasie prostujemy drugą nogę. Wykonujemy 20 powtórzeń na każdą stronę.


Pobierz ppt "Ćwiczenia na płaski brzuch"

Podobne prezentacje


Reklamy Google