Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Św. Franciszek z Asyżu – założyciel zakonu franciszkanów, biedaczyna z Asyżu, miłosierny wobec chorych i opuszczonych, szczególną troską otaczał przyrodę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Św. Franciszek z Asyżu – założyciel zakonu franciszkanów, biedaczyna z Asyżu, miłosierny wobec chorych i opuszczonych, szczególną troską otaczał przyrodę."— Zapis prezentacji:

1 Św. Franciszek z Asyżu – założyciel zakonu franciszkanów, biedaczyna z Asyżu, miłosierny wobec chorych i opuszczonych, szczególną troską otaczał przyrodę i cały świat Kogo przedstawia ta ilustracja? Do jakiego stanu należy?

2 Bł. Luigi i Maria Quattrocchi – pierwsza w historii para małżeńska wspólnie wyniesiona na ołtarze; podczas Mszy beatyfikacyjnej Jan Paweł II stwierdził, że „przeżywali zwyczajne życie w sposób niezwyczajny”. Kogo przedstawia ta ilustracja? Do jakiego stanu należą?

3 Kogo przedstawia ta ilustracja? Do jakiego stanu należy? Św. Bernadetta Soubirous – uboga córka młynarza, której w Lourdes objawiła się Matka Boża; wstąpiła do zakonu, uciekając przed ludzką ciekawością, gdzie spędziła resztę życia.

4 Kogo przedstawia ta ilustracja? Do jakiego stanu należy? Św. Jan Paweł II – papież; podczas Mszy beatyfikacyjnej papież Benedykt XVI podkreślił, że swoim świadectwem wiary, miłości i odwagi apostolskiej, pełnym ludzkiej wrażliwości, ten znakomity Syn narodu polskiego pomógł chrześcijanom na całym świecie, by nie lękali się być chrześcijanami, należeć do Kościoła, głosić Ewangelię”.

5 Kogo przedstawia ta ilustracja? Do jakiego stanu należy? Bł. Aniela Salawa – przez całe dorosłe życie była służącą w Krakowie, heroicznie znosiła ciężką pracę, choroby i cierpienia; regularnie przystępowała do spowiedzi i Komunii św., wspomagała biednych.

6 Kogo przedstawia ta ilustracja? Do jakiego stanu należy? Św. Dominik Savio – uczeń św. Jana Bosko, znany wśród kolegów ze swojej skromności, życzliwości i dobroci, wielki czciciel Maryi i Najświętszego Sakramentu, zmarł na gruźlicę nie skończywszy nawet 15 lat.


Pobierz ppt "Św. Franciszek z Asyżu – założyciel zakonu franciszkanów, biedaczyna z Asyżu, miłosierny wobec chorych i opuszczonych, szczególną troską otaczał przyrodę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google