Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” Sprawozdanie z VI zadania konkursowego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” Sprawozdanie z VI zadania konkursowego."— Zapis prezentacji:

1 Konkurs „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” Sprawozdanie z VI zadania konkursowego

2 Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II ul. Wiejska 29/31 97-200 Tomaszów Mazowiecki

3 Zadanie VI Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”?

4 W naszej szkole do zadania VI przystąpiło 671 uczniów, tj. 31 oddziałów klasowych. Nauczyciele na lekcjach wychowawczych przeprowadzili zajęcia w oparciu o konspekt numer 6 opracowany przez mgr Katarzynę Kołodziejczyk.

5 Pracowaliśmy w kilkuosobowych grupach…

6 …chętnie braliśmy udział w zajęciach.

7

8 Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”? Uczniowie naszej szkoły po zakończeniu zadania VI potrafią: -Rozpoznać zagrożenia płynące z kontaktów z grupą podwórkową takie jak: poniżanie, prowokowanie, zaczepki słowne, zachowania agresywne, palenie tytoniu, picie alkoholu, zażywanie narkotyków. -Szukać pomocy w przypadku zaistniałego zagrożenia u wychowawców, nauczycieli, pedagoga, pielęgniarki, rodziny, przyjaciół. -Być asertywne, świadome zagrożeń otaczającego środowiska.

9 Klasy V i VI spotkały się z policjantem oraz pedagogiem resocjalizacyjnym. Na tych zajęciach dzieci dowiedziały się, że nie warto dać się wciągnąć do „paczki”.

10 Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób grupa wpływa na nasze życie. Potrafimy obiektywnie ocenić to, co się wokół nas dzieje.

11 Sprawozdanie opracowała: Alicja Łakomska


Pobierz ppt "Konkurs „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” Sprawozdanie z VI zadania konkursowego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google