Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OKA Ż KULTUR Ę I CHRO Ń NATUR Ę bo nasza gmina już być zaczyna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OKA Ż KULTUR Ę I CHRO Ń NATUR Ę bo nasza gmina już być zaczyna."— Zapis prezentacji:

1 OKA Ż KULTUR Ę I CHRO Ń NATUR Ę bo nasza gmina już być zaczyna

2 Antoni Kępiński Antoni Kępiński Lęk się, że istnieje jakaś naturalna moralność przyrody, którWydaje ej także człowiekowi naruszyć nie wolno. Lęk się, że istnieje jakaś naturalna moralność przyrody, którWydaje ej także człowiekowi naruszyć nie wolno. Ekologia i ochrona środowiska to (...) nie tylko wielki przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród. To wybór przez Ciebie i przeze mnie środków komunikacji, sposobu spędzania wolnego czasu i taka ochrona środowiska zaczyna się najbliżej: w tym pokoju, mieszkaniu, domu… Eryk Mistewicz

3 Zanieczyszczenie środowiska może być spowodowane przez źródła naturalne (np. wulkany )wulkany

4 sztuczne (antropogeniczne – spowodowane działalnością człowieka), które następuje w wyniku niezamierzonej, ale systematycznej działalności człowieka, polegającej na ciągłej emisji czynników degradujących środowisko lub jest następstwem awarii będącej przyczyną nagłego uwolnienia zanieczyszczeń. Najczęstszy problem naszej gminy – pozostałości po wczasowiczach.

5 Skutki zanieczyszczeń środowiska Najpoważniejszymi dotychczas odczuwanymi przez człowieka skutkami degradacji środowiska są : Globalne ocieplenie Dziura ozonowa Smog Kwaśne deszcze Ozon przygruntowy Hałas Odory (niepożądane zapachy)

6 Dlatego nasza gmina podjęła działania na rzecz OCHRONY Ś RODOWISKA

7 Na lata 2009-2032 opracowano program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Różan.

8 Osiągnięto założony efekt ekologiczny oczyszczania ścieków. Gmina podjęła się modernizacji oczyszczalni ścieków z uwagi na nowe wymagania ochrony środowiska w zakresie obniżenia fosforu i azotu w ściekach oczyszczonych oraz zwiększenie przepustowości oczyszczalni do 1000m3/dobę.

9 Mieszkańcy gminy segregują śmieci. W moim domu ul. Warszawska

10 Oszczędzają energię elektryczną: wymieniając żarówki na energooszczędne inwestując w nowy sprzęt elektryczny o wysokiej klasie energetycznej oraz z wieloma nowoczesnymi programami, dzięki którym zużycie energii stanie się znacząco niższe W moim domu

11 Montują kolektory słoneczne czyli urządzenia służące do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia słoneczna docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz (glikol, woda) lub gaz (np. powietrze).

12 B UDOWANIE KOMPOSTOWNIKÓW. To bardzo dobry sposób na zagospodarowanie resztek roślinnych. Pozbywamy się liści, gałęzi, fragmentów roślin, a w zamian zyskujemy wartościowy nawóz. Kompostownik mojej babci.

13 Rolnicy z gminy Różan budują gnojownice. -specjalnie do tego celu przygotowane miejsca z wybetonowanym dnem do przechowywania obornika. Dzięki temu pochodzące z niego substancje, podlegające różnym procesom chemicznym, nie przenikają do gleby.

14 Placówki Oświatowe prowadzą edukację ekologiczną.  Organizowanie konkursów o tematyce ekologicznej Finał XVIII edycji konkursu plastycznego z okazji Tygodnia Czystości Wód. Konkurs na zabawkę wykonaną z surowców wtórnych.

15  Udział w akcji Sprzątanie Świata

16  Organizowanie zbiórki elektro-śmieci

17  Organizowanie akcji o tematyce ekologicznej. DZIEŃ LASU DZIEŃ ZIEMI DZIEŃ WODY

18  Organizowanie wycieczek Przedszkolaki z wizytą w oczyszczalni ścieków.

19 Mamy tylko jedną Ziemię a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas. Florian Plit

20 Prezentację wykonała: Gabriela Załęska Klasa II B Publiczne Gimnazjum im. Obrońców Różana w Różanie


Pobierz ppt "OKA Ż KULTUR Ę I CHRO Ń NATUR Ę bo nasza gmina już być zaczyna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google