Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Data i miejsce urodzenia23.05.1976 r. Lublin Stanowisko służbowePodoficer specjalista S-6 Przebieg służby: (chronologicznie) 1994 – 1996 kadet Szkoła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Data i miejsce urodzenia23.05.1976 r. Lublin Stanowisko służbowePodoficer specjalista S-6 Przebieg służby: (chronologicznie) 1994 – 1996 kadet Szkoła."— Zapis prezentacji:

1

2 Data i miejsce urodzenia r. Lublin Stanowisko służbowePodoficer specjalista S-6 Przebieg służby: (chronologicznie) 1994 – 1996 kadet Szkoła Chorążych (Poznań) – dowódca plutonu / bz – chorąży - starszy szyfrant / bz – podoficer sztabowy – szyfrant PKW Irak – starszy szyfrant / sztab 9BKPanc – kierownik kancelarii PKW UNDOF Syria 2009 – operator - szyfrant PKW UNIFIl Liban – podoficer specjalista / sztab 9BKPanc – podoficer specjalista PKW Afganistan – młodszy podoficer specjalista / sztab 9BKPanc od – podoficer specjalista / sztab 9BKPanc

3 Udział w misjach poza granicami państwa: (chronologicznie) r. – r. – III zmiana PKW Irak (Podoficer sztabowy – szyfrant) r. – r. – XXVIII zmiana UNDOF Syria (Kierownik kancelarii) r. – r. – XXXI zmian UNIFIL Liban (Operator – szyfrant) r. – r. – X zmiana PKW Afganistan (Podoficer specjalista) PKW UNDOF SYRIA PKW IRAK PKW IRAK ISAF AFGANISTAN PKW UNIFIL LIBAN

4 Pierwszy raz oddał krew w 1995 r. w Poznaniu, gdzie był na Szkole Chorążych. Od tego czasu minęło 20 lat, a On nie tylko sam nadal jest honorowym dawcą krwi, ale jako prezes Wojskowego Klubu HDK PCK przy 9 BKPanc promuje ideę honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku. Krwiodawstwo jest obecne w jego życiu 24h na dobę. Albo jest przed akcją, albo myśli o organizacji kolejnej akcji poboru krwi. Rodzina już się do tego przyzwyczaiła – jak coś jest np. w telewizji o idei honorowego krwiodawstwa, to nawet synek Sebastiana wie, że tatuś musi posłuchać. Chorąży JASZAK jest nie tylko utytułowanym Honorowym Dawcą Krwi. To mu nie wystarczyło. Gdy w Braniewie powstał klub HDK PCK „Kropelka”, od razu włączył się aktywnie w jego działalność. Pierwszą zbiórkę krwi zorganizowali w 2007 roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, później były to już cykliczne akcje, które odbywały się m.in. w Braniewskim Centrum Kultury, w szkołach i na terenie 9 Brygady Kawalerii Pancernej. Po kilku latach, w 2013 roku założył oddzielny Wojskowy Klub HDK PCK. Dziś jest to kolejne miejsce w którym organizowane są cykliczne zbiórki krwi. Od 2010 roku Sebastian zaangażował się dodatkowo w prowadzenie akcji rekrutacji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Był koordynatorem 7 akcji rejestracji dawców, w których zostało zarejestrowanych 665 potencjalnych dawców. Współpracował również z Fundacją Ronalda McDonalda, która promuje profilaktykę walki z nowotworami u dzieci. W ambulansie fundacji, który przyjechał do Braniewa w 2010 roku przeprowadzono badania ultrasonograficzne. Przebadano wówczas prawie 200 dzieci w wieku od 9 m-cy do 6-go roku życia. Od 2007 roku zabezpieczał ponad 50 akcji poboru krwi oraz przeprowadził 25 prelekcje na temat idei honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku kostnego.

5 W 2015 roku chorąży Sebastian Jaszak nadzorował przebieg 11 akcji poboru krwi, gdzie pobrano 173 litry 700 ml krwi, do grona honorowych dawców krwi dołączyło 63 nowych dawców, łącznie w przeprowadzonych akcjach wzięło udział 386 osoby. W 2015 roku chorąży Sebastian Jaszak nadzorował przebieg 11 akcji poboru krwi, gdzie pobrano 173 litry 700 ml krwi, do grona honorowych dawców krwi dołączyło 63 nowych dawców, łącznie w przeprowadzonych akcjach wzięło udział 386 osoby. Od roku oddał na potrzeby krwiolecznictwa 34 litry 800 ml krwi. Przeprowadził 6 prelekcje propagujące Honorowe Dawstwo Szpiku Kostnego i Honorowe Krwiodawstwo. W październiku zabezpieczał rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego, w której zostało zarejestrowane 52 osoby. W październiku zabezpieczał rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego, w której zostało zarejestrowane 52 osoby. Odpowiadał za konkursu letni „Wakacyjna kropla krwi”, podczas którego Wojskowy Klub HDK zajął I miejsce. Konkurs został ogłoszony na czas okresu letniego kiedy zapotrzebowanie na krew gwałtownie wzrasta. Letni konkurs był przeznaczony dla 12 klubów HDK zrzeszonych w elbląskim zarządzie PCK. Odpowiadał za konkursu letni „Wakacyjna kropla krwi”, podczas którego Wojskowy Klub HDK zajął I miejsce. Konkurs został ogłoszony na czas okresu letniego kiedy zapotrzebowanie na krew gwałtownie wzrasta. Letni konkurs był przeznaczony dla 12 klubów HDK zrzeszonych w elbląskim zarządzie PCK. DZIAŁALNOŚĆ chor. JASZAKA ZWIĄZANA Z HONOROWYM DAWSTWEM KRWI W PEŁNI ZASŁUGUJE NA MIANO CICHEGO BOHATERA W CZASIE POKOJU.

6


Pobierz ppt "Data i miejsce urodzenia23.05.1976 r. Lublin Stanowisko służbowePodoficer specjalista S-6 Przebieg służby: (chronologicznie) 1994 – 1996 kadet Szkoła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google