Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Koszty błędnych inwestycji. Czy nowo mianowani menedżerowie są skazani na klęskę? Piotr Stohnij Manager & HBRP.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Koszty błędnych inwestycji. Czy nowo mianowani menedżerowie są skazani na klęskę? Piotr Stohnij Manager & HBRP."— Zapis prezentacji:

1 Koszty błędnych inwestycji. Czy nowo mianowani menedżerowie są skazani na klęskę? Piotr Stohnij Manager & Editor @ HBRP

2 ” Wiedza to władza? Witaj w świecie pracowników wiedzy! Ani władza nie może być praktykowana bez wiedzy, ani wiedza nie może nie płodzić władzy. – Michel Foucault

3 40 procent nowo mianowanych menedżerów zawodzi i traci stanowisko w ciągu pierwszych 18 miesięcy – jeszcze więcej funkcjonuje poniżej swoich możliwości.

4  Brak niezbędnych umiejętności  Trudności w relacjach  Konflikty z kluczowymi osobami  Wypalenie zawodowe

5  Demotywacja i spadek wyników  Odchodzą najlepsi  Tracimy świetnego specjalistę  „Zyskaliśmy” słabego menedżera  Przekształcenie zespołu w grupę roboczą  Zwolnienie i koszt ponownej rekrutacji

6 7 rewolucyjnych przemian: od specjalisty do menedżera

7 1. ze specjalisty we wszechstronnego menedżera: zrozumieć modele mentalne, narzędzia, stworzyć szablony oceny.

8 2. z analityka w syntetyka: integrować wiedzę zespołu i wypracowywać kompromisy konieczne przy rozwiązywaniu złożonych problemów.

9 3. z taktyka w stratega: przechodzić płynnie od szczegółu do ogółu, dostrzegać ważne wzorce w złożonym otoczeniu, przewidywać i kształtować najważniejsze reakcje.

10 4. z murarza w architekta: wiedzieć, jak analizować i projektować struktury, modele operacyjne i profile kompetencyjne pracowników.

11 5. ze specjalisty ds. rozwiązywania problemów w lidera ustalającego program działania: wyławiać problemy wymagające firmowej uwagi i dostrzegać kwestie, których nie da się jednoznacznie przypisać do żadnego konkretnego pionu.

12 6. z wojownika w dyplomatę: proaktywnie kształtować otoczenie, w którym firma prowadzi działalność.

13 7. z pomocnego członka zespołu w przywódcę: być wzorcem osobowym, który daje organizacji przykłady zachowań.

14

15  Motywacja  Ciekawość świata  Przenikliwość  Zaangażowanie  Determinacja

16 Wiedza to władza. Ale niewiedza, niestety, nie oznacza jeszcze braku władzy. – Niels Bohr

17 p.stohnij@hbrp.pl www.facebook.stohnij.pl www.linkedin.stohnij.pl www.twitter.stohnij.pl


Pobierz ppt "Koszty błędnych inwestycji. Czy nowo mianowani menedżerowie są skazani na klęskę? Piotr Stohnij Manager & HBRP."

Podobne prezentacje


Reklamy Google