Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcje warunkowe w php. Pętla FOR Czasem zachodzi potrzeba wykonania jakiejś czynności określoną ilość razy. Z pomocą przychodzi jedna z najczęściej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcje warunkowe w php. Pętla FOR Czasem zachodzi potrzeba wykonania jakiejś czynności określoną ilość razy. Z pomocą przychodzi jedna z najczęściej."— Zapis prezentacji:

1 Instrukcje warunkowe w php

2 Pętla FOR Czasem zachodzi potrzeba wykonania jakiejś czynności określoną ilość razy. Z pomocą przychodzi jedna z najczęściej używanych składni w większości języków programowania, czyli pętla FOR. Ogólny zapis wygląda tak:

3 Pętla WHILE Innym rodzajem pętli jest pętla WHILE. Jest ona wykorzystywana w sytuacjach, kiedy niezbędne jest wykonywanie jakiejś operacji dopóki nie zostanie spełniony warunek.

4 Pętla do…while Odmianą pętli while jest pętla do…while. Od zwykłej pętli while różni się ona tym, że polecenia zawarte w pętli będą przynajmniej raz wykonane – w przypadku pętli while tak być nie musi, to znaczy jeśli za pierwszym razem warunek nie zostanie spełniony to polecenia z pętli nigdy nie zostaną wykonane. W przypadku tej pętli zostano one wykonane przynajmniej ten pierwszy raz.

5 Konstrukcja IF Użyj if aby wykonać jakiś kod tylko wtedy, gdy określony warunek jest prawdziwy.

6 Konstrukcja if…else Użyj if.... else aby wykonać jakiś kod jeśli warunek jest prawdziwy, a drugi kod jeśli warunek jest fałszywy. if (warunek) kod do wykonania, jeśli warunek jest prawdziwy; else kod do wykonania, jeśli warunek jest fałszywy;

7 KONIEC Mateusz Kaniewski kl. IV Ti


Pobierz ppt "Instrukcje warunkowe w php. Pętla FOR Czasem zachodzi potrzeba wykonania jakiejś czynności określoną ilość razy. Z pomocą przychodzi jedna z najczęściej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google