Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spróbuj spojrzeć poza koniec własnego nosa na to, co może pomóc Ci zobaczyć rzeczy we właściwym świetle..., ale koniecznie obejrzyj tę prezentację do.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spróbuj spojrzeć poza koniec własnego nosa na to, co może pomóc Ci zobaczyć rzeczy we właściwym świetle..., ale koniecznie obejrzyj tę prezentację do."— Zapis prezentacji:

1

2 Spróbuj spojrzeć poza koniec własnego nosa na to, co może pomóc Ci zobaczyć rzeczy we właściwym świetle..., ale koniecznie obejrzyj tę prezentację do końca, a na końcu zobaczysz, dlaczego i jak bardzo było to ważne Trochę o astronomii, rzeczy, które pomogą Ci wiele zobaczyć we właściwym świetle. Masz problemy? Jesteś w dołku? Dopadła Cię apatia?

3 Hubble

4 Teleskop Hubble'a znajduje się poza naszą atmosferą i okrąża Ziemię na wysokości 593 km nad poziomem morza, okrąża Ziemię w około 96-97 minut, z szybkością 28.000 km / h. Jego nazwa: na cześć astronoma Edwina Hubble'a. W dniu 24 kwietnia 1990 został on umieszczony na orbicie okołoziemskiej. Jego waga wynosi około 11 000 kg; teleskop ma kształt cylindra o długości 13,2 m i średnicy 4,2 m. Teleskop Hubble'a może robić zdjęcia kosmosu z rozdzielczością ponad 0,1 łuku/sek..

5 Międzynarodowa stacja kosmiczna ISS.

6 Widok z wnętrza stacji kosmicznej. Widok z wnętrza stacji kosmicznej.

7 A teraz „najlepsze” z Hubble’a: A teraz „najlepsze” z Hubble’a:

8 Nazywa się to Galaktyka Sombrero M104 w katalogu Messiera - w odległości 28 mln lat świetlnych. Jest to jeden z najlepszych obrazów z Hubble'a, jakie zarejestrował.

9 Następnie mamy Mgławicę Mrówek - nazwaną tak ze względu na jej kształt; znajduje się ona w odległości 3000-6000 lat świetlnych.

10 To jest Eskimos - Mgławica w odległości 5000 lat świetlnych.

11 Na czwartym miejscu Mgławica Kocie Oko...

12 Piąte miejsce to Mgławica Klepsydra, 8000 lat świetlnych - powstała ona z eksplodującej gwiazdy.

13 Na 6 miejscu mamy część Mgławicy Konusa, 2.500 lat świetlnych. Na 6 miejscu mamy część Mgławicy Konusa, 2.500 lat świetlnych.

14 Na siódmej pozycji, znajdziemy część Mgławicy Łabędzia, 5.500 lat świetlnych, określanej jako ocean wodoru z niewielką ilością tlenu, siarki i innych elementów. Na siódmej pozycji, znajdziemy część Mgławicy Łabędzia, 5.500 lat świetlnych, określanej jako ocean wodoru z niewielką ilością tlenu, siarki i innych elementów.

15 Ósme miejsce, to ten piękny obraz "Starry Night". Znany również jako echo świetlne.

16 9 Miejsce, dwie łączące się Galaktyki: NGC 2207 i IC 2163, znajdują się o 114 milionów lat świetlnych.

17 10 Miejsce, fragment Mgławicy Trifid składającej się z wielu gwiazd w odległości 9000 lat świetlnych.

18 Inne obrazy z Hubble'a:

19 Voyager 1

20 Aktualna pozycja Voyagera 1 (102 AU)

21 Planeta Karzeł - 2003 UB 313 (Eris)

22 Kometa Halley'a

23 M16: Mgławica Orła

24 M57: Mgławica Pierścienia

25 Mgławica RCW 79

26 NGC 2237: Mgławica - Rozeta

27 M42: Mgławica Orion

28 Protogwiazda

29 Droga Mleczna (strzałka pokazuje nasze Słońce)

30 Czarna Dziura w kosmosie

31 NGC 4414

32 Ziemia z chmurami

33 Ziemia bez chmur

34 Ziemia ze wschodzącym księżycem

35 Ziemia i nów księżyca

36 Ziemia i pełnia księżyca

37 Nasze Słońce z jego atmosferą

38 Słońce bez atmosfery

39 Bezchmurna Venus

40 Venus z chmurami

41 Merkury

42 Mars

43 Orbity Marsa, Phobos i Deimos

44 Jupiter

45 Księżyce Jupitera i jego orbity (pierwsze 8, najbliższe)

46 Saturn

47 Orbita Saturna i księżyce

48 Uran

49 Uran i jego satelity

50 Neptun

51 Orbita Neptuna i jego satelity (bez Nereidy)

52 Orbita Neptuna z Nereidą i Trytonem

53 Pluton

54 Orbita Plutona i Charona

55 Droga Mleczna

56 Brak słów na te wspaniałe obrazy pełne koloru i światła. Mgławica Orła, lub M16 znajduje się w Konstelacji Węża, i to jest jak otwarte okno w środku gwiaździstego nieba, w centrum wielu młodych gwiazd tworzących wspaniały pokaz emisji zanieczyszczeń gazowych...

57 Odpowiedz sobie sam, szczerze: Czy naprawdę wierzysz, że to wszystko powstało z jednego wielkiego BUUUUUM!!! Przecież, żeby uwierzyć w teorię ewolucji potrzeba dużo większej wiary, niż aby uwierzyć w istnienie Boga Wszechmogącego. Pomyśl o tym, choć przez chwilę Pomyśl o tym, choć przez chwilę

58 Ziemia Pluton Mars Merkury

59 Ziemia Pluton

60 Słońce Ziemia Pluton

61 I co Ty na to? Naprawdę nadal nie wierzysz?! Na zewnątrz od naszego s ł o ń ca, poza nim, istnieje niesko ń czenie wielki wszech ś wiat! Jak wielki? Tylko jego Stwórca wie jak wielki

62 Nasze Słońce Sirius Arcturus Jupiter wielkości 1 Pixel, punkt na strzałce. Ziemia jest w tej skali niewidoczna!

63 Antares jest na 15 miejscu, najjaśniej świecąca gwiazda na nocnym niebie. Znajduje się ona w odległości większej, aniżeli 1000 lat świetlnych. Słońce – 1 Pixel Betelgeuse – druga najjaśniejsza gwiazda w Orionie Jupiter jest w tej skali niewidoczny!

64 Jak wielki, potężny i nieskończenie mądry musi być Ten, kto to wszystko zaprojektował i wykonał …… Jak wielki musi być Ten, kto nad tym wszystkim czuwa, aby się to nie rozpadło …… Czy naprawdę możesz się z Nim równać?

65 Héla aquí, pues: Popatrz chwilkę na ten obraz: Zdjęcie zrobiono w Misji Cassini-Huygens 2004, kiedy zbliżała się ona do pierścieni Saturna.

66 Wszyscy teraz znajdujemy się na tej małej niebieskiej kropce. Wszystkie wojny... Wszystkie problemy... Wszystkie nasze wielkości i nędza.... i nędza.... Wszystkie nasze technologie, nasza sztuka, nasze postępy... nasza sztuka, nasze postępy... Wszystkie nasze cywilizacje... Wszystka nasza fauna i flora... Wszystkie rasy, religie... Wszystkie rządy, regiony i państwa... Wszystkie nasze miłości i nienawiści...... To wszystko zmieściło się w tym jednym maleńkim punkcie, sześć miliardów dusz w stałym akcie pobudzenia... To jest niebieska planeta - ziemia

67 Nocne ś wiatła...

68 I wschodzące sło ń ce....

69 Przepiękna błękitna planeta !

70 Ziemia ma 500 000 000 kilometrów kwadratowych powierzchni ! Sześć tysięcy biliardów ton skał !... I więcej, aniżeli tysiąc bilionów ton wody!...

71 Jak piękna jest nasza błękitna planeta, nasz chwilowy dom, miejsce, na którym jesteśmy jedynie gośćmi i pielgrzymami zmierzającymi do lepszej ojczyzny, do nowego nieba i nowej ziemi, miejsca, gdzie prawdziwie odpoczniemy, gdzie nie będzie już smutku, bólu, łez, chorób, cierpienia i śmierci …..

72 Oglądasz te zdjęcia być może w chwili, gdy przeżywasz osobistą tragedię lub czujesz, że życie jest przytłaczające, nie ma większego sensu, Twoje problemy i kłopoty są tak wielkie, że już nic większego być nie może ….. Zatrzymaj się w tym biegu, choć na chwilę …. Wycisz się …. Odpręż się …. Daj sobie chwilę na refleksję …. I …… pomyśl o tym co oglądasz jeszcze raz

73 Przecież jesteś koroną Bożego stworzenia, To ze stworzenia człowieka Bóg jest najbardziej dumny, bo stworzył go na Swój obraz i podobieństwo. W porównaniu z tym olbrzymim i nieskończonym wszechświatem jesteśmy tak maleńcy, a jednak to z naszego powodu i dla nas, On, Stwórca tych wszystkich, wielkich rzeczy przyszedł na ziemię jako człowiek, żył na ziemi będąc poddawany tym samym próbom, pokusom i testom co my.… i nie potknął się ani razu …. a umierając na krzyżu za mnie i za Ciebie zawołał: „WYKONAŁO SIĘ!!!” Plan wybawienia człowieka z beznadziejnej i rozpaczliwej sytuacji stał się faktem.

74 Więc żyjąc tu, na tej ziemi Nie zmarnuj swojej szansy na to, Aby pojednać się z Nim, Zaakceptuj Go jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela, Przyjmij Jego zastępczą ofiarę za grzech, Twój grzech, bo zapłatą za grzech (każdy jeden Twój grzech bez względu na jego skalę czy rozmiar) JEST ŚMIERĆ, Twoja śmierć … Tylko tu masz tę możliwość … Tam, po drugiej stronie, w wieczności, będzie już za późno!!! Nie lekceważ tego, choć, być może teraz, ironicznie się uśmiechasz

75 Zegnij kolana i zawołaj, jak bardzo potrzebujesz wybawienia, uniewinnienia i prawdziwego ratunku …. a ta pomoc jest JEDYNIE w Synu Bożym, Mesjaszu, Panu Jezusie. On powiedział: „ A każdego, który do mnie przychodzi nie odrzucę precz” „Przyjdźcie do mnie wszyscy spracowani i umęczeni, a Ja wam dam odpocznienie” i „Każdy kto będzie wzywał imienia pańskiego zbawiony będzie”

76 Nie odwlekaj tego na jutro, bądź za tydzień, Dzisiaj jest ten dzień, bo jutro …. Czy masz pewność, że będzie jutro? Czy masz pewność, że jutro rozpoczniesz dzień, podobnie jak dzisiaj? A co jeżeli nie?, jeżeli ten dzisiejszy dzień jest ostatnim Tobie danym? i to, co teraz odkładasz na „górną półkę” to ostatnia, najważniejsza rzecz jakiej jeszcze nie zrobiłeś w swoim życiu? Czy jesteś gotów na spotkanie ze Stwórcą? Czy gdybyś jeszcze dziś albo nawet jutro miał stanąć przed Nim, to już wiesz co byś Mu powiedział?

77 Czy masz coś na swoje usprawiedliwienie? Czy na pewno wystarczy, że w swoim mniemaniu o sobie uważasz się za człowieka dobrego, życzącego innym wiele szczęścia? Czy taki argument wystarczy Temu, który przyszedł na tę ziemię, aby wyrwać Ciebie i mnie spod przekleństwa i grzechu? Sam stając się przekleństwem i grzechem A może powiesz, że chodzisz co tydzień do budynku zwanego kościołem, robisz tam to wszystko co robią i inni, spowiadasz się ze swoich win przed człowiekiem i od czasu do czasu „wrzucisz” coś na tacę … Jeżeli uważasz, że to wystarczy to powiem Ci co o tym mówi Biblia: „Jest to wszystko jak splugawiona szmata”

78 A teraz podejdź pod krzyż, powiedz Mu, że żałujesz za swoje grzechy, przeproś Go za ich niezliczoną ilość, za tak wiele swoich upadków i poproś, aby Jego święta krew obmyła Cię z tych wszystkich brudów, podziękuj Mu za ten dar, na który nie byłbyś w stanie w żaden sposób zapracować, jest on Ci darowany z łaski – odpuszczenie wszystkich Twoich przewinień i dar życia wiecznego z Nim, w Jego Królestwie, powiedz Mu, że przyjmujesz Jego odkupieńczą ofiarę za wybawienie Ciebie, i poproś, aby Ten Jedyny Zwycięzca z Golgoty – Jezus Mesjasz zamieszkał w Twoim sercu, jako Twój Pan i Odkupiciel oraz uporządkował Twoje życie, wyprostował pokrzywione życiowe drogi i wyrównał życiowe góry i doliny.

79 A kiedy już tak się pomodliłeś, to wycisz się, uspokój i zaufaj Mu, mimo, że Go nigdy nie widziałeś i tu na ziemi będąc w ciele nigdy nie ujrzysz, czytaj Jego Słowo, Biblię – Stary i Nowy Testament – to Jego list, który zostawił dla Ciebie … tylko wtedy kiedy go otworzysz i zaczniesz czytać i studiować dowiesz się o Jego zasadach, prawach i przykazaniach oraz czego oczekuje od Ciebie i jak możesz się z Nim spotkać, bo to spotkanie może się odbyć jedynie na Jego warunkach … i módl się, kiedy tylko możesz, najlepiej swoimi słowami, tymi które przychodzą Ci w danym momencie na myśl, tu nie chodzi o wyszukane słownictwo i frazy, Bóg patrzy na Twoje serce, a nie na elokwencję Idź i z Jego pomocą rozświetlaj i zmieniaj świat, dziel się tą dobrą nowiną z innymi, a On tak jak obiecał, nigdy Cię nie zostawi i nie opuści

80 Niech te zbliżające się święta będą czasem wyciszenia i refleksji nad Twoim życiem, ustawieniem we właściwy sposób priorytetów oraz głęboką zadumą nad tym, co naprawdę „nosisz” w swoim sercu ….

81 Wyślij tę wiadomość do znajomych, do tych, którzy giną przygnieceni ciężarem życiowych doświadczeń, nie widząc drogi wyjścia z tego labiryntu niezrozumiałych splotów wydarzeń, cierpienia, bólu, tragedii …. pamiętaj, że jest tylko jedna droga wyjścia i nie ma żadnych innych. Nawet jeżeli hołdujesz powiedzeniu, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

82 To jest tylko jeden Mesjasz i Zbawiciel, i nikt inny poza Nim nie jest w stanie wyratować od wiecznego zatracenia … ani budda, ani kriszna, ani allah czy mahomet, ani religie wschodu … ani joga, ani medytacja czy hipnoza, … ani żaden inny twór czy wymysł człowieka, bo to, że On był, chodził po ziemi, czynił prawdziwe, a nie rzekome znaki i cuda, umarł, ale i zmartwychpowstał, na to jest

83 niezliczona ilość dowodów archeologicznych, historycznych, które tylko potwierdzają biblijną prawdę o Nim, Bogu, który stał się człowiekiem z miłości do mnie i Ciebie umarł na krzyżu, abyśmy Ty i ja mogli prawdziwie ŻYĆ, a nie wegetować, i ŻYĆ życiem po tej ziemskiej śmierci od której nikt z nas nie ucieknie, ŻYĆ po tej drugiej stronie, już w wieczności, oglądając Go twarzą w twarz


Pobierz ppt "Spróbuj spojrzeć poza koniec własnego nosa na to, co może pomóc Ci zobaczyć rzeczy we właściwym świetle..., ale koniecznie obejrzyj tę prezentację do."

Podobne prezentacje


Reklamy Google