Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sportowy Okrągły Stół – debata na temat udoskonalania zajęć sportowych w szkole 12 listopada 2015.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sportowy Okrągły Stół – debata na temat udoskonalania zajęć sportowych w szkole 12 listopada 2015."— Zapis prezentacji:

1 Sportowy Okrągły Stół – debata na temat udoskonalania zajęć sportowych w szkole 12 listopada 2015

2 WF z Klasą Celem akcji jest wspieranie nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i wprowadzeniu nowoczesnych oraz ciekawych lekcji.

3 WF z Klasą WF z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), Gazety Wyborczej i serwisu Sport.pl. Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia.

4 Idea programu Zmiana myślenia o zajęciach wychowania fizycznego w szkołach. Zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Popularyzacja zdrowego stylu życia, w tym prawidłowego odżywiania. Ożywienie działań sportowych w szkołach i gminach.

5 Zadania dla szkół 1.SOS – Sportowy Okrągły Stół (SOS). W szkole odbywa się otwarta debata dla uczniów i nauczycieli na temat zajęć sportowych i rekreacyjnych (I semestr). 2.Lokalna Akcja Sportowa (LAS). Szkoła włącza do swych działań społeczność lokalną - organizuje sportowe wydarzenia lub włącza się w większą akcję ogólnopolską (II semestr).

6 Zadania dla szkół Każda szkoła realizuje przynajmniej dwa zadania semestralne z puli zaproponowanej przez CEO: WF dla dziewczyn – Poznanie przyczyny unikania lekcji WF-u (rozmowy ankiety) – Raz w miesiącu prowadzenie lekcji sprofilowanych na dziewczyny WF dla mniej wysportowanych – Wprowadzenie do programu zajęć, które nie zniechęcą uczniów słabszych kondycyjnie z małymi umiejętnościami – Gry i zajęcia rekreacyjne, zabawy

7 Zadania dla szkół Odwrócone lekcje – Uczniowie przychodzą na zajęcia z wiedzą teoretyczną, którą później wykorzystują w praktyce – Praca domowa zadawana jest jakby przed lekcją, jako wprowadzenie do niej TIK na WF-ie – Cykl lekcji z wykorzystaniem aparatu fotograficznego lub kamery aby lepiej nauczyć techniki określonych gier czy ćwiczeń – Szkolny kanał you tube z filmikami z zajęć

8 Zadania dla szkół Innowacyjne zajęcia pozalekcyjne – Przeprowadzenie ankiety wśród uczniów, która pokaże jaka forma ćwiczeń odpowiada zainteresowaniom Waszych podopiecznych – Zorganizowanie oferty zajęć sportowych dla wszystkich chętnych osób Sport receptą na sukces – Uczniowie w roli nauczycieli – Lekcje z mistrzem – Kampania społeczna w szkole promująca hasło „sport rzeźbi charakter”

9 Dołącz do Przewrotu na WFie! Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Sportowy Okrągły Stół – debata na temat udoskonalania zajęć sportowych w szkole 12 listopada 2015."

Podobne prezentacje


Reklamy Google