Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sara Shepard - “Pretty Little Liars”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sara Shepard - “Pretty Little Liars”"— Zapis prezentacji:

1 Sara Shepard - “Pretty Little Liars”

2 Trochę o autorce... Sara Shepard - amerykańska pisarka znana z bestsellerowej serii Pretty Little Liars oraz The Lying Game; obie serie doczekały się ekranizacji. Inspiracją obu serii stały się jej wspomnienia z czasów szkolnych.

3 Seria Pretty Little Liars
Książki opowiadają o przygodach czterech dziewczyn – Spencer, Hanny, Arii i Emily, których przyjaźń upada po tym, jak w siódmej klasie ich przyjaciółka Alison tajemniczo znika. Cztery lata później jej martwe ciało zostaje odnalezione, a dziewczyny zaczynają dostawać wiadomości od "A", które próbuje je zabić, wyjawić ich największe sekrety oraz zemścić się za to, co dziewczyny wraz z Alison robiły - często znęcały się i szantażowały swoich rówieśników. Książki, oprócz o "A", opowiadają także o innych problemach - morderstwach, uzależnieniu od narkotyków, piciu alkoholu, bulimii, homoseksualiźmie oraz chorobach psychicznych.

4 Główni bohaterowie: Spencer Hastings - perfekcjonistka, pragnie zwrócić na siebie uwagę rodziców. Bierze dopalacze by poprawić koncentrację. Hanna Marin - popularna i piękna dziewczyna, która zmaga się z bulimią. Przed poznaniem Alison była gruba i nie miała żadnych przyjaciół. Aria Montgomery - artystka, która po zaginięciu Alison przeniosła się na Islandię. Książka zaczyna się gdy Aria wraca po przerwie do Rosewood. Emily Fields - pływaczka, odkryła, że jest biseksualna, była zakochana w Ali. Urodziła dziecko.

5 Autorka wydała 16 tomów tej serii + 2 dodatki
Autorka wydała 16 tomów tej serii + 2 dodatki. Przetłumaczonych na język polski jest ich dodatki.

6 Oryginalne okładki

7 Serial na podstawie książki można obejrzeć w AXN Spin.

8 Prezentację wykonały: Weronika Zydroń Julia Kuziemska


Pobierz ppt "Sara Shepard - “Pretty Little Liars”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google