Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest BdB??? Jest to projekt polskich wolontariuszy, którego zadaniem jest utworzenie dzieła pomocy młodym pielgrzymom ze Wschodu, pragnącym przyjechać.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest BdB??? Jest to projekt polskich wolontariuszy, którego zadaniem jest utworzenie dzieła pomocy młodym pielgrzymom ze Wschodu, pragnącym przyjechać."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to jest BdB??? Jest to projekt polskich wolontariuszy, którego zadaniem jest utworzenie dzieła pomocy młodym pielgrzymom ze Wschodu, pragnącym przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski w 2016 r. Cele projektu:  konkretna odpowiedź na słowa biskupów, by zatroszczyć się o młodych ze Wschodu  uczenie współodpowiedzialności za Kościół  zbiórka funduszy dla pielgrzymów ze Wschodu  aktywizacja osób „niezwiązanych” z ŚDM, m.in. osób starszych i ogółu parafian

3 BILET TRÓJWYMIAROWY, CZYLI JAKIE SĄ NASZE CELE? Wymiar materialny: zebranie funduszy na dofinansowanie udziału młodzieży ze Wschodu w ŚDM. Wymiar wspólnotowy: zachęcenie Polaków – niezależnie od wieku, talentów, dyspozycyjności – do wspólnego włączenia się w dzieło Biletu dla Brata poprzez udział w proponowanych akcjach, realizację własnych inicjatyw, promocję, ofiarę finansową. Wymiar duchowy: przypomnienie, że dla Kościoła w Polsce Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się już dawno, a spotkanie w Krakowie jest ich KULMINACJĄ! :)

4 SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA, CZYLI KOMU POMAGAMY? Kraje objęte akcją Bilet dla Brata, to: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan,, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan. Pielgrzymi i wolontariusze z tych państw mogą ubiegać się o pomoc finansową, jeśli stworzą grupę, która uzyska rekomendację biskupa miejsca i zarejestrują swój udział na oficjalnej stronie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

5 CEGIEŁKA DO CEGIEŁKI... CZYLI BILET DLA BRATA BUDUJE BUDŻET! Ważnym elementem zbierania funduszy na cele Biletu dla Brata będzie sprzedaż specjalnie przygotowanych cegiełek.

6 DIECEZJA ŁOWICKA POMAGA, CZYLI PRZYJMUJEMY PIELGRZYMÓW Na terenie diecezji łowickiej przyjmiemy 2500 Młodych z zagranicy. Z Funduszy zebranych z akcji „Bilet dla Brata” wesprzemy 50 młodych z Ukrainy, których gościć będziemy na terenie Puszczy Mariańskiej.

7 NASZE SUKCESY, CZYLI CO JUŻ ZROBILIŚMY??? Ze sprzedaży cegiełek nasza diecezja zebrała ok 28 000zł Gdzie byliśmy i co zrobiliśmy?  Niedziela palmowa  Rekolekcje Młodzi na Maxa  Emisja filmu „Bóg nie umarł” – sprzedaż biletów  Noc Świętych  Z Rio do Krakowa  Akcje sprzedaży cegiełek w parafiach naszej diecezji  Festyny, dożynki – sprzedaż własnoręcznie pieczonych ciasteczek  Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę  Niedziela Kanonizacja Papieża Jana Pawła II  Spotkania katechetyczne  Peregrynacja symboli ŚDM  Konkurs na najfajniejszą cegiełkę

8 TALENTY W CENIE! -CZYLI: JAK TWÓJ POMYSŁ MOŻE POMÓC W NASZEJ AKCJI? Oprócz realizacji ogólnopolskich akcji, Bilet dla Brata ma też na celu koordynowanie pomysłów, rodzących się w szkołach, parafiach, czy lokalnych grupach. Każdy, kto zaproponuje własną inicjatywę wspierającą Bilet dla Brata (np. charytatywne koncerty, spektakle, rajdy rowerowe, kiermasze) może zgłosić się ze swoim pomysłem do komitetu diecezjalnego. Wspólnie wypromujemy projekt i damy szansę zdobycia cennego doświadczenia (a chętnym także zaświadczenia o wolontariacie diecezjalnym).

9 CHWILA PRAWDY, CZYLI CO TY ZROBIŁEŚ DLA BDB???  Rejon łęczycki ???  Rejon kutnowski ???  Rejon sochaczewski ???  Rejon żyrardowski ???  Rejon skierniewicki ???  Rejon rawski ???  Rejon łowicki???

10 MAMY JESZCZE CZAS, CZYLI: CO MOŻEMY ZROBIĆ RAZEM :) Burza pomysłów, gdzie możemy się pojawić:  Akcja mikołajkowa  Zbiórka pieniędzy w kościołach  Walentynki  Dzień kobiet  Koncert charytatywny – sprzedaż biletów  I wiele, wiele innych :)

11 JESTEŚCIE WSPANIALI, CZYLI CZAS NA PODZIĘKOWANIA Wszystkim Parafiom, które tak wspaniale zaangażowały się w akcję Bilet dla Brata serdecznie DZIĘKUJEMY CHWAŁA PANU! – Za Wasze otwarte serca i chęć pomocy

12 Mamy jeszcze czas!!! Razem możemy więcej

13 KONTAKT: bdb@sdmlowicz.pl


Pobierz ppt "Co to jest BdB??? Jest to projekt polskich wolontariuszy, którego zadaniem jest utworzenie dzieła pomocy młodym pielgrzymom ze Wschodu, pragnącym przyjechać."

Podobne prezentacje


Reklamy Google