Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

lek. wet. Katarzyna Jankiewicz

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "lek. wet. Katarzyna Jankiewicz"— Zapis prezentacji:

1 lek. wet. Katarzyna Jankiewicz
Psy i my lek. wet. Katarzyna Jankiewicz

2 Rola psa w domu Pies to członek rodziny, przyjaciel, kolejny domownik. Wspiera w trudnych chwilach, przynosi radość, potrafi rozbawić spojrzeniem, czułością. Oznacza również odpoczynek i wyciszenie. Podczas choroby potrafi wiernie opiekować się właścicielem. Miłość psa jest bezinteresowna, bezwarunkowa. Podczas wieczornych spacerów pies, zwłaszcza duży, daje poczucie bezpieczeństwa.

3 Rola psa w domu Pies to jednak nie tylko przyjemność, ale również obowiązki, poświęcenie, nauka odpowiedzialności. Posiadanie psa wymaga czasu, jak również oznacza dodatkowe wydatki. Zwłaszcza w latach szczenięcych pies to także konieczność częstego sprzątania w domu oraz przygotowania się na zniszczenia związane z gryzieniem czy załatwianiem potrzeb fizjologicznych.

4 Szczeniak w domu - zalety

5 Szczeniak w domu - wady wchodzenie na kanapę
szczekanie i warczenie na nieznajomych obwąchiwanie kup innych psów podczas spaceru szczekanie, gdy domownicy są zajęci domaganie się pieszczot załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu brak posłuszeństwa brak reakcji na polecenia skakanie na właściciela lub gości / brudzenie ubrania

6 Szczeniak w domu - wady ucieczka z domu lub samochodu
zniszczenia w domu – pogryzione kapcie, framugi, podarte kanapy lęk przed odkurzaczem, mikserem, jazdą samochodem zatargi z psami lub obcymi ludźmi podczas spacerów

7 Pies w domu - obowiązki karmienie spacer zabawa wychowanie kąpiel
leczenie sprzątanie

8 jedzenie dla psa gotowane w domu
Karmienie stały dostęp do wody mokra karma sucha karma resztki posiłków jedzenie dla psa gotowane w domu

9 Kąpiel

10 Zabawa

11 Wychowanie Pies dostaje nagrodę za grzeczne zachowanie, cierpliwość podczas zabiegów pielęgnacyjnych lub wykonanie polecenia właściciela typu „podaj łapę”. Najbardziej popularne nagrody: Smakołyk – psie ciasteczko, surowe mięso, bądź ludzkie rarytasy – kawałek szynki, kostka sera, owoc Pochwała – koniecznie połączona z głaskaniem psa Pieszczoty – przytulanie, tulenie, głaskanie

12 Spacer Załatwienie potrzeb fizjologicznych
Zabawa – wspólnie z właścicielem lub innymi psami, aportowanie, bieganie. Tropienie – wszystkie psy podczas spacerów zainteresowane są tropieniem różnych zapachów, śladów. Bieg – ważne dla każdego psa Poznawanie innych psów i nowych miejsc.

13 Sprzątanie

14 Leczenie

15 Gabinet Weterynaryjny
lek. wet. Katarzyna Jankiewicz Szczuczyn ul. Pawełki 7a

16

17

18 Kiedy psa należy uznać za bezdomnego?
Zwierzęta bezdomne – to zwierzęta, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone przez człowieka i nie ma możliwości ustalenia ich właściciela.

19 Kto opiekuje się zwierzętami bezdomnymi?
Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom należy do zadań gminy. Inspekcja Weterynaryjna sprawuje nadzór nad schroniskami dla zwierząt.

20 Osoba odpowiedzialna Pan Józef Janiszewski

21 Schroniska dla psów

22 Sonieczkowo Azyl psiaków szukających domu
Żarnowo Pierwsze 9A Augustów

23

24 Czy chcecie pomóc?

25 Jak możemy pomóc? W Polsce wciąż jest dużo czekających na pomoc porzuconych zwierząt, przepełnione schroniska potrzebują wsparcia. Zbiórka pieniędzy na kupno potrzebnych artykułów (karmy, koców, ręczników, innego potrzebnego wyposażenia). Zbiorka pokarmu (karma sucha i w puszkach), koce, zabawki. Przekazanie 1% podatku schroniskom dla psów.

26 „Im dajesz więcej, tym większym się stajesz
„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.” Antoine de Saint-Exupéry Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "lek. wet. Katarzyna Jankiewicz"

Podobne prezentacje


Reklamy Google