Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 Spotkanie z rodzicami – 21.10.2015r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 Spotkanie z rodzicami – 21.10.2015r."— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 Spotkanie z rodzicami – 21.10.2015r.

2 Uczniowie 365 SP – 145 Gimnazjum – 16o Klasy „0” - 40

3 SZKOŁA I NAUCZYCIELE

4 Baza szkolna i warunki do realizacji procesu nauczania i opieki Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie posiada bogatą bazę dydaktyczną umożliwiającą wszechstronny rozwój ucznia w naszej szkole. Klasopracownie - szkoła posiada 15 dobrze wyposażonych sal przedmiotowych. Są to: dwie sale dla oddziałów przedszkolnych, 4 sale dla nauczania zintegrowanego, pracownia chemiczna (nr 4), informatyczną z 13 komputerami z dostępem do Internetu. Pracownia chemiczna umożliwia bezpieczne prowadzenie podstawowych doświadczeń. Dzięki temu uczniowie mogą brać aktywny udział w prowadzonych doświadczeniach i eksperymentach. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności informatyczno – komunikacyjne w pracowni komputerowej z odpowiednim oprogramowaniem. Nauczyciele podczas lekcji wykorzystują nowoczesny sprzęt dydaktyczny m. in. tablice interaktywne, które znajdują się w 14 salach lekcyjnych. Sale lekcyjne wyposażone są w niezbędny sprzęt: telewizory, odtwarzacze płyt DVD i CD. Istnieje również możliwość dodatkowego wykorzystania projektorów multimedialnych i ekranów oraz dwóch mikroskopów podłączonych do tablic interaktywnych. Sale lekcyjne wyposażone są w szereg pomocy dydaktycznych jak np. plansze, modele, gry dydaktyczne, filmy edukacyjne, plansze multimedialne. Do dyspozycji uczniów jest biblioteka szkolna zaopatrzona w min. w lektury szkolne i inną literaturę uzupełnianą w miarę możliwości finansowych szkoły. Zaplecze sportowe - stanowią je: sala gimnastyczna, siłownia, boisko „ Orlik” oraz boisko na zewnątrz szkoły.

5

6 Nauczyciele wg stopnia awansu zawodowego stażyści - 1 kontraktowi- 2 mianowani - 5 dyplomowani - 23 Pedagog – 1 etat,

7 Zadania wykonane przez nauczycieli:  Dokonują diagnozy w zakresie postępów uczniów w nauce i indywidualizują pracę z uczniem.  Realizują projekty unijne - Akademia Uczniowska w gimnazjum.  Realizują projekty uczniowskie.  Uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez szkołę, wyższe uczelnie, organizacje pedagogiczne.  Współorganizują konkursy gminne, zawody sportowe powiatowe, gminne, szkolne, imprezy w środowisku lokalnym.  Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami – praktykantami.  Stosują nowoczesne metody nauczania – zajęcia w terenie, spotkania z ciekawymi ludźmi, OK, lekcje otwarte dla rodziców.

8

9

10

11 Organizacje i instytucje, z którymi współpracujemy: 1. Komenda Powiatowa Policji 2. Gminny Ośrodek Zdrowia 3. Parafia Rzymsko- Katolicka 4. Urząd Gminy w Grodzicznie 5. Biblioteka Gminna 6. OSP w Grodzicznie 7. Starostwo Powiatowe 8. Dom Pomocy Społecznej 9. Dom Dziecka w Pacółtowie 10. Koło Gospodyń Wiejskich w Ostaszewie 11. Centrum Turystyczne w Ostaszewie 12. Bank Spółdzielczy w Grodzicznie 13. PCK w Nowym Mieście Lub. 14. Sanepid w Nowym Mieście Lub. 15. Fabryka Mebli „Oristo” 16. IKEA Lubawa, 17. Zakłady Lubawa S.A.

12 18. Centrum Edukacji Obywatelskiej 19. Welski Park Krajobrazowy 20. Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie 21. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu 22. Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku 23. Uniwersytet Warmińsko – Mazurski Studium Języków Obcych 24. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika 25. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie 26. Urząd Miasta w Nowym Mieście Lubawskim 27. Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lub. 28. Europejskie Centrum Rozwoju Kadr w Białymstoku 29. Hurtownia Taniej Książki w Tuliszkowie 30. Diecezja Pelplińska i Toruńska 31. Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej

13 32. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie 33. Wydawnictwo Operon 34. Wydawnictwo Nowa Era 35. Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne 36. Gimnazjum i. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lub. 37.Zespół Szkół i. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lub. 38. Szkoły podstawowe z terenu Gminy Grodziczno 39. Fundacja Odzysku Baterii „Reba” 40. Urząd Marszałkowski w Olsztynie 41. Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Matematycznej 42. Wojewódzki Komitet Organizacyjny Konkursu Matematycznego „Kangur” 43. Lokalna Grupa Działania Kurzętnik 44. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowym Mieście Lub. 45. Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy 46. Kuratorium Oświaty i Wychowania w Olsztynie 47. Gazeta Olsztyńska 48. Olsztyńska Szkoła Wyższa

14

15 Imprezy szkolne Akademie okolicznościowe, Imprezy klasowe takie, jak: biwaki, wycieczki rowerowe, Zabawy szkolne: andrzejkowa, noworoczna, dyskoteki, Dzień Wiosny, Dzień Babci i Dziadka, mikołajki, Festyn rodzinny, Bal gimnazjalny i zakończenie klasy szóstej.

16

17

18

19

20 Wyjazdy pozaszkolne Wycieczki międzyklasowe do Warszawy, Trójmiasta, Malborka. Wyjazdy do kina i na plażę zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Wyjazdy na przedstawienia teatralne. Wizyty w pobliskich zakładach pracy w ramach doradztwa zawodowego. Warsztaty kulinarne –w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Lekcje terenowe na ścieżkach dydaktycznych. Zajęcia w gospodarstwach agroturystycznych. Wyjazdy na basen w Iławie.

21

22 Inna działalność Zbiórki charytatywne: Gorączka Złota Jałmużna Postna Zbieramy nakrętki dla osób niepełnosprawnych. Zbieramy zużyte baterie – otrzymaliśmy fantoma do ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy.

23 Osiągnięcia uczniów Laureatka Olimpiady WM Kuratora Oświaty z języka polskiego – Olga Górzyńska Laureatka Olimpiady WM Kuratora Oświaty z historii – Wiktoria Kowalewska Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”- Michał Markuszewski Czołowe miejsca w gminnych, powiatowych, wojewódzkich i międzynarodowych zawodach sportowych Puchar Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego dla gimnazjum Wyróżnienia i czołowe miejsca w festiwalach i przeglądach piosenki – Laura Truszczyńska III miejsce w wojewódzkim konkursie „Janusz Korczak – obrońca praw dziecka” II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym na temat bezpieczeństwa – Filip Gurzyński V miejsce w Konkursie Wiedzy Biblijnej I i III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Przedszkolnej II miejsce w powiecie w konkursie „Czuję się bezpiecznie” – klasa 0 III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym – „Chcę być zdrowy – odrzucam dym tytoniowy” – Adam Jaworski I, II i III miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek I i III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym I i III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym I i II miejsce Gminnym Konkursie „Mądra Głowa” I, II i III miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej I miejsca w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego

24

25

26 Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej szkoły www.zsngrodz.2ap.pl

27 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 Spotkanie z rodzicami – 21.10.2015r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google