Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prowadzenie: Maciej Krakowski Multimedia Communication Sp. z o.o. ul. Kustronia 4, 30-433 Kraków Prezentacja dla Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prowadzenie: Maciej Krakowski Multimedia Communication Sp. z o.o. ul. Kustronia 4, 30-433 Kraków Prezentacja dla Wicemarszałka Województwa Małopolskiego."— Zapis prezentacji:

1 Prowadzenie: Maciej Krakowski Multimedia Communication Sp. z o.o. ul. Kustronia 4, 30-433 Kraków Prezentacja dla Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Romana Ciepieli

2 100% polskiego kapitału, firma z sektora MŚP 8 lat doświadczenia przy realizacji projektów IT dla przemysłu Współpraca z kadrą naukową (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska) Uczestnictwo w szeregu przedsięwzięć finansowanych z udziałem środków publicznych w tym również środków UE (współpraca z OECD, Bankiem Światowym, ONZ, KAPE, uczestnictwo w projekcie UE Life) Zrealizowane 2 projekty dofinansowane w ramach działania ZPORR dz. 2.6 – E-Klaster – Małopolski Klaster Informatyczny, Małopolska Sieć Akceleracji Firm IT – wartość projektów ok. 1,2 mln) mające na celu wzmocnienie małopolskiej branży IT sektorze MŚP

3 Przeprowadzono badanie rynku informatycznego pod kątem pozyskiwania pracowników (zidentyfikowano i przeanalizowano wstępnie ok. 300 firm IT z sektora MŚP), programy stażowe oraz promocję klastra (cykl konferencji, strona internetowa, wydawnictwa) Przygotowano infrastrukturę przeznaczoną do współrealizacji przez grupę małych firm większych projektów informatycznych (przeprowadzono szczegółową analizę wybranych firm, przygotowano procedury, systemy informatyczne do zarządzania projektami, działania mentoringowe, analizy prawne itd.) Przeprowadzono rozbudowane działania promocyjne m.in. 2 misje targowe na targi CeBIT 2007 i 2008 w Hanowerze w których wzięło udział ok. 40 firm z Województwa Małopolskiego, a reprezentowane było 200

4 Pracownicy: Procentowy rozkład całkowitej liczby pracowników firm IT z sektora MŚP w Małopolsce: Komentarz: Kompetencje firm w znacznej mierze zależą od ich potencjału. Jak widać na wykresie znaczna większość firm IT w regionie (65%) to mikroprzedsiębiorstwa. Są to zatem firmy nieprzygotowane do realizacji dużych przedsięwzięć informatycznych.

5 Wiek firm: Komentarz: Istotnym zjawiskiem jest fakt, że na małopolskim rynku IT większość małych i średnich firm to firmy mające powyżej 5 lat. Brak rozwoju kapitałowego i biznesowego tych firm świadczy o konieczności edukacji w możliwościach pozyskiwania kapitału na rozwój biznesu. Pożądaną cechą jest jednak fakt samo-utrzymywania się firm (firmy, które funkcjonują powyżej 5 lat zwykle nie są deficytowe).

6 Duże przedsiębiorstwo przemysłowe Firma MŚP Naukowiec Strona WWW Nośnik CD/DVD Klient

7 Doświadczenie w komunikacji z innymi firmami IT w regionie – przygotowana struktura Efektywne podjęcie działań biznesowych mających wzmocnić pozycje produktu oferowanego przez MMC z uwagi na udział naukowców w projektach informatycznych czego efektem jest drastyczna poprawa efektywności sprzedażowej oprogramowania oferowanego przez MMC (włącznie ze sprzedażą poza granicami Polski – Niemcy, Austria, Dania) z tytułu utworzenia przewagi rynkowej wynikającej z współpracy w ramach tworzenia programów z naukowcami – z uwagi na branżę w której specjalizuje się MMC współpraca jest ograniczona tylko do uczelni technicznych-wydziałów budownictwa Zatem TO DZIAŁA!!!

8 Poszukujemy wsparcia projektu mającego przeanalizować dostępny na małopolskim rynku potencjał naukowy mogący nawiązać współpracę z firmami IT MŚP w regionie – analiza w ramach rekrutacji - Działanie w ramach POKL nr 8.2 Transfer wiedzy, poddziałanie 8.2.1 – wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw – naszym zdaniem doskonale wpisuje się w cel przedsięwzięć potrzebnych dla małopolskich naukowców i przedsiębiorców IT z sektora MŚP W ramach projektu chcemy zidentyfikować potencjał naukowy (bo przedsiębiorców już znamy) a następnie przeprowadzić projekty stażowe w celu wypracowania odpowiedniego modelu współpracy (jak rekrutować, jak taka współpraca może się kształtować pod względem kosztów ile powinny trwać projekty docelowe).

9 Subiektywność oceny – niestety bez zrozumienia problemu Otrzymaliśmy np. uwagę że niemożliwe jest przeprowadzenie rekrutacji w trakcie wakacji na uczelniach wyższych co jest absolutna nieprawdą Struktura Generatora Wniosków nie pozwala na dokładne opisanie projektu (ograniczenie pola do 18 tys. Znaków to stanowczo za mało) Olbrzymie opóźnienie w ocenie merytorycznej wniosków – nasz wniosek został dopuszczony formalnie 27 lipca 2008, a do tej pory nie ma jego oceny merytorycznej (ok. 4 miesiące a prawie 5 od złożenia aplikacji)

10 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Prowadzenie: Maciej Krakowski Multimedia Communication Sp. z o.o. ul. Kustronia 4, 30-433 Kraków Prezentacja dla Wicemarszałka Województwa Małopolskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google