Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EBSCOhost Collection Manager Konto osoby proponującej książki do zakupu Przewodnik support.ebsco.com.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EBSCOhost Collection Manager Konto osoby proponującej książki do zakupu Przewodnik support.ebsco.com."— Zapis prezentacji:

1 EBSCOhost Collection Manager Konto osoby proponującej książki do zakupu Przewodnik support.ebsco.com

2 EBSCOhost Collection Manager (ECM) jest łatwym narzędziem do tworzenia i zarządzania kolekcją książek elektronicznych i książek audio na platformie EBSCOhost. W tym przewodniku zajmiemy się funkcjami wyszukiwania i przeglądania książek, tworzenia list tytułów do zakupu oraz przesyłania utworzonych list osobie akceptującej zakup.

3 Listy tytułów pozwalają w prosty sposób organizować i przesyłać zamówienia na wybrane tytuły. Jest kilka sposobów tworzenia nowych list w systemie ECM. Na stronie startowej możesz kliknąć opcję „New” w rozwijanym menu My Lists lub kliknąć opcję New List dostępną w polu My Lists w kolumnie po lewej stronie. W tym przewodniku utworzymy listę na podstawie strony wyników po wyszukaniu wybranych tytułów.

4 Wprowadź hasło w pole wyszukiwawcze i wybierz w miarę potrzeby pole do wyszukiwania z rozwijanego menu, np. słowo kluczowe, tytuł, autor, wydawca, ISBN itp. Użyj znaku plus +, jeśli chcesz dodać więcej pól wyszukiwawczych. Następnie kliknij przycisk Search.

5 Po przeprowadzeniu wyszukiwania przy użyciu wybranych parametrów otrzymasz listę e-książek i książek audio spełniającą Twoje kryteria wyszukiwawcze. Możesz doprecyzować swoje wyszukiwanie używając narzędzi po lewej stronie. Następnie dodaj całą listę rezultatów do listy książek proponowanych do zakupu klikając link Add Page to List/PDA lub dodaj tylko wybrane pojedyncze tytuły do listy klikając link Add to List/PDA widoczny przy każdym tytule.

6 Przy dodawaniu poszczególnych tytułów do listy możesz wybrać model dostępu dla każdego tytułu. Nie wszystkie modele dostępu są oferowane dla każdego tytułu i mogą się różnić w zależności od restrykcji wydawców. Po kliknięciu linku Add to List/PDA przy danym tytule możesz utworzyć nową listę wybierając opcję Create a New List z rozwijanego menu i klikając przycisk Add to List.

7 Nadaj nazwę nowej liście tytułów i wybierz ewentualnie kod finansowania, o ile jest dostępny w rozwijanym menu, a następnie kliknij przycisk Create List.

8 Nowa lista tytułów została utworzona, a wybrany tytuł został do niej dodany. Przy każdym tytule, który został dodany do listy, pojawia się informacja na liście wyników wyszukiwań, że jest on włączony do istniejącej listy - Moved to List. Możesz sprawdzić stan swojej listy w zakładce My Lists klikając nazwę danej listy w opcji In Progress.

9 Korzystając z zakładki In Progress możesz dokonywać zmian na liście, zmienić model dostępu dla poszczególnych tytułów lub usunąć wybrany tytuł z listy.

10 Dodatkowo, poza wyszukiwaniem e-książek według słów kluczowych, masz możliwość przeglądania tytułów według zestawów tematycznych (Subject Sets), kolekcji (Collections) i wydawców (Publishers). Kolekcje i zestawy tematyczne to proponowane listy tytułów dla określonych rodzajów instytucji lub na określone tematy. Listy zostały opracowane przez wyspecjalizowanych bibliotekarzy z działu rozwoju kolekcji w firmie EBSCO. Wszystkie kolekcje mogą być zakupione w całości lub można z nich wybrać poszczególne tytuły.

11 W zakładce My List możesz uzyskać dostęp do tworzonych przez Ciebie list.

12 Kiedy lista będzie gotowa, aby ją przesłać do akceptacji zakupu, kliknij przycisk Submit for Approval.

13 Wybierz z rozwijanego menu odpowiednią osobę akceptującą zakup i kliknij Submit.

14 Lista zostaje wysłana do osoby akceptującej zakup i jest automatycznie usuwana z zakładki In Progress Lists.

15 W dowolnym momencie możesz skorzystać z pomocy dostępnej w linku Help w prawym górnym rogu strony. W systemie Help w kolumnie po lewej stronie znajdziesz szeroki wybór tematów.

16 Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com http://support.ebsco.com


Pobierz ppt "EBSCOhost Collection Manager Konto osoby proponującej książki do zakupu Przewodnik support.ebsco.com."

Podobne prezentacje


Reklamy Google