Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STADNINA KONI W BIAŁCE SKARB SPECJALNY Sport i rekreacja - konie Stadnina w Białce Położenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STADNINA KONI W BIAŁCE SKARB SPECJALNY Sport i rekreacja - konie Stadnina w Białce Położenie."— Zapis prezentacji:

1 STADNINA KONI W BIAŁCE SKARB SPECJALNY Sport i rekreacja - konie Stadnina w Białce Położenie

2 Stadnina w Białce - opis Na północnych obrzeżach Roztocza, po drodze z Lublina do Zamościa, tuż koło Krasnegostawu znajduje się Stadnina Ogierów w Białce. Budynki na terenie stadniny powstały w latach 1928-30, kiedy rząd II Rzeczypospolitej powołał stado w Białce. Od 1930 roku funkcjonuje tam stadnina ogierów i stadnina koni małopolskich. Natomiast od 1982 roku działa Stadnina Koni Czystej Krwi Arabskiej.

3

4 SPORT I REKREACJA Wiosną 1928 roku rozpoczęto budowę czterech stajni łącznie na 200 koni, budynku kierownika, kuźni, warsztatów, wieży ciśnień oraz czterech piętrowych bloków mieszkalnych. Jako materiału budulcowego użyto miejscowego wapienia. Białka od początku podejmowała szereg działań na rzecz popularyzacji jeździectwa, Sportu rekreacji. W 1950 roku powstała tu jako jedna pierwszych kraju sekcja jeździecka, rok później otwarto tu zakład treningowy dla ogierów małopolskich. Sukcesy zawodników różnych dyscyplinach zaczęły przyciągać kupców oraz hodowców nie tylko kraju, ale zagranicy.

5 KONIEC


Pobierz ppt "STADNINA KONI W BIAŁCE SKARB SPECJALNY Sport i rekreacja - konie Stadnina w Białce Położenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google