Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gmina Solina www.esolina.pl Perła podkarpackiej turystyki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gmina Solina www.esolina.pl Perła podkarpackiej turystyki."— Zapis prezentacji:

1 Gmina Solina www.esolina.pl
Perła podkarpackiej turystyki

2 Lokalizacja w kraju

3 Lokalizacja w województwie oraz dostępność komunikacyjna Gminy Solina
Gmina Solina leży w Bieszczadach, w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego, w obrębie wód Zalewu Solińskiego i Zalewu Myczkowieckiego. Międzynarodowy port lotniczy Rzeszów – Jasiona oraz autostrada A4, oddalone są zaledwie o 1,5 godz. drogi do naszej Gminy.

4 Gminę Solina zamieszkuje około 5
Gminę Solina zamieszkuje około mieszańców a otaczające je wody Zalewu Solińskiego i Myczkowieckiego czyni ten region jednym z najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Posiadamy około 13 tyś miejsc noclegowych w licznych pensjonatach, hotelach, kwaterach czy obiektach sanatoryjnych. Siedziba władz Gminy od 1990 roku znajduje się w Polańczyku, miejscowości, która pełni także funkcję uzdrowiska. Zalew Soliński zwany bieszczadzkim morzem, powstał w 1968 roku w wyniku spiętrzenia wód Sanu i Solinki przez zaporę o długości 664 m i wysokości 81,8 m, będącą najwyższą budowlą hydrotechniczną w Polsce. Zalew i zapora wodna w Solinie stanowią niewątpliwie największą atrakcję turystyczną Podkarpacia i całego regionu Bieszczad. Gmina posiada niezwykle rzadkie walory przyrodnicze i krajobrazowe leżąc w otoczeniu bieszczadzkich gór i wód jeziora solińskiego i myczkowieckiego. Położenie Gminy oraz brak aglomeracji przemysłowych i dużych zakładów pracy stwarzają możliwości rozwoju turystyki oraz lecznictwa uzdrowiskowego. Uzdrowisko Polańczyk świadczy usługi w zakresie leczenia wielu schorzeń cywilizacyjnych, z wykorzystaniem wód leczniczych z własnych źródeł. Minister Zdrowia ustalił dla Uzdrowiska następujące kierunki lecznicze: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby górnych dróg oddechowych, choroby reumatologiczne, choroby endokrynologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie oraz cukrzyca.

5 Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce S.A.
Zapora w Solinie jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce o długości 664 m, podzieloną na 43 sekcje, wysokości 82 m i objętości betonu m3. Przekrój poprzeczny zapory ma kształt zbliżony do trójkąta. Wewnątrz zapory na 4 poziomach biegną galerie komunikacyjno-kontrolne o łącznej długości m. Powstały Zalew Soliński posiada 150 km linii brzegowej o powierzchni 2200 ha. Głębokość wody przy zaporze dochodzi do 60m, a moc wytwarzanej energii może wynieść 200 MW i produkcji rocznej około 230 GWh.

6 Oferta turystyczna Nasze sanatoria, domy wczasowe, kwatery:

7

8

9 Nasze miejscowości, które otaczają wody jeziora solińskiego i myczkowieckiego posiadają wysoko rozwiniętą bazę hotelowo-noclegową. Dostępność do wód jeziora jest atrakcją Gminy szczególnie w okresie letnim, jednakże piękno kolorów bieszczadzkich gór i lasów można podziwiać o każdej porze roku. Liczne atrakcje naszej Gminy jak i całych Bieszczad, pozwalają miło spędzić czas nawet najbardziej wymagającym turystom i wczasowiczom, dlatego serdecznie zapraszamy do tego najpiękniejszego zakątka Polski.

10 Zapraszamy do Gminy Solina
Tel Fax


Pobierz ppt "Gmina Solina www.esolina.pl Perła podkarpackiej turystyki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google