Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TIK w szkole CYFROWA SZKOŁA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TIK w szkole CYFROWA SZKOŁA."— Zapis prezentacji:

1 TIK w szkole CYFROWA SZKOŁA

2 KOMPETENCJE NAUCZYCIELI I ZESPÓŁ TIK W SZKOLE
Wprowadzenie do szkoły nowoczesnego sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego oraz wykorzystanie go do wspierania efektywnych metod nauczania, wymusza zaangażowanie nauczycieli w podnoszenie umiejętności posługiwania się nimi.

3 W skład zespołu TIK wchodzą nauczyciele, którzy będą wykorzystywać nowoczesne technologie do wdrażania efektywnych metod nauczania w szkole: Efektywne nauczanie jest sprawą wszystkich nauczycieli w szkole, dlatego należy zbudować w niej zespół dobrze współpracujących ludzi.

4 Dobra praktyka powinna odnosić się do:
lekcji przedmiotowej lub jej części, zadania uczniowskiego oraz projektu edukacyjnego (ew. jednego etapu). Może również dotyczyć monitorowania lub ewaluacji procesu nauczania, organizacji procesu nauczania i uczenia się, zarządzania klasą lub pracą uczniów, organizacji i przebiegu zespołowej pracy nauczycieli i innych, związanych z wykorzystywaniem nowych technologii w szkole.

5 Awatar http://www.voki.com
Za pomocą voki możemy stworzyć mówiącą postać (człowieka, zwierzęcia). Sami zdecydujemy o jego/jej wyglądzie, a przede wszystkim o tym, co będzie mówił/a - wystarczy wpisać tekst, wybrać język, głos i gotowe. to nie jest trudne!

6 Po co? Przykłady zastosowań na lekcji:
wszystkie przedmioty - awatar przedstawia cele lekcji, język polski: bohater mówi swój książkowy tekst, uczeń ma zgadnąć kim jest ta postać, historia: uczeń/uczennica ma odgadnąć postać historyczną, język obcy: awatar prawidłowo wypowiada słowa w każdym języku jaki wybierzemy, i itd... przyroda - pies opowiada o ssakach:)

7 Puzzle http://www.jigsawplanet.com/
Jeszcze prostsze, niż stworzenie awatara: wchodzisz w "create", ładujesz plik z własnego dysku, decydujesz z ilu części składać się będzie twoje puzzle, wybierasz kształt, klikasz "create" w dole strony, rozwijasz pole "share" i wybierasz sposób udostępniania.

8 POMYSŁ DOBREJ PRAKTYKI
FORMATKA A. KOŁODZIEJCZYK / SZKOŁA PODSTAWOWA IM. M. KOWALSKIEGO W RZYKACH tytuł dobrej praktyki: Wykorzystanie serwisu Glogster EDU do tworzenia środków dydaktycznych na lekcje. GlogsterEDU to pomysł na wykonanie ciekawego interaktywnego plakatu lub banneru na swoje lekcje. Poszczególne części plakatu (obrazki, teksty a nawet filmy, np. z YouTube) mogą odsyłać do stron zawierających więcej informacji. Można dodawać również w takich plakacie pojedyncze dźwięki oraz muzykę. Nadaje się do urozmaicenia swoich lekcji oraz przy realizacji projektów edukacyjnych. „Glogi” mogą tworzyć sami uczniowie np. jako inna forma prezentacji określonych treści.

9 pomoce dydaktyczne GlogsterEDU (plakat interaktywny) - strona , (w celu dobrania odpowiednich filmów), przeglądarka internetowa google w celu dobrania odpowiednich zdjęć) Poniżej odsyłam do strony, gdzie krok po kroku pokazane jest jak zalogować się w serwisie i jak stworzyć swój własny plakat interaktywny (glog): krok-po-kroku

10 efekty pracy Jest to ciekawy, inny sposób przekazania wiedzy. Na plakacie mamy „wszystko w jednym miejscu”, podobnie jak w multibooku. Uczniowie są bardziej aktywni i zainteresowani lekcją, ponieważ na tablicy i w klasie „coś się dzieje”. Interaktywne glogi mogą tworzyć również sami uczniowie jako forma przygotowania do lekcji, opracowania ciekawego tematu , przy projektach. Link do utworzonego gloga: Strona WWW, na której znajduje się dobra praktyka:

11

12 oprac. e-koordynator Anna Dyrcz
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ oprac. e-koordynator Anna Dyrcz Wykorzystano grafikę z zasobów Przykłady:


Pobierz ppt "TIK w szkole CYFROWA SZKOŁA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google