Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TIK W SZKOLE CYFROWA SZKOŁA. KOMPETENCJE NAUCZYCIELI I ZESPÓŁ TIK W SZKOLE Wprowadzenie do szkoły nowoczesnego sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TIK W SZKOLE CYFROWA SZKOŁA. KOMPETENCJE NAUCZYCIELI I ZESPÓŁ TIK W SZKOLE Wprowadzenie do szkoły nowoczesnego sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego."— Zapis prezentacji:

1 TIK W SZKOLE CYFROWA SZKOŁA

2 KOMPETENCJE NAUCZYCIELI I ZESPÓŁ TIK W SZKOLE Wprowadzenie do szkoły nowoczesnego sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego oraz wykorzystanie go do wspierania efektywnych metod nauczania, wymusza zaangażowanie nauczycieli w podnoszenie umiejętności posługiwania się nimi.

3 Efektywne nauczanie jest sprawą wszystkich nauczycieli w szkole, dlatego należy zbudować w niej zespół dobrze współpracujących ludzi. W SKŁAD ZESPOŁU TIK WCHODZĄ NAUCZYCIELE, KTÓRZY BĘDĄ WYKORZYSTYWAĆ NOWOCZESNE TECHNOLOGIE DO WDRAŻANIA EFEKTYWNYCH METOD NAUCZANIA W SZKOLE :

4 D OBRA PRAKTYKA POWINNA ODNOSIĆ SIĘ DO : lekcji przedmiotowej lub jej części, zadania uczniowskiego oraz projektu edukacyjnego (ew. jednego etapu). Może również dotyczyć monitorowania lub ewaluacji procesu nauczania, organizacji procesu nauczania i uczenia się, zarządzania klasą lub pracą uczniów, organizacji i przebiegu zespołowej pracy nauczycieli i innych, związanych z wykorzystywaniem nowych technologii w szkole.

5 A WATAR http://www.voki.com Za pomocą voki możemy stworzyć mówiącą postać (człowieka, zwierzęcia). Sami zdecydujemy o jego/jej wyglądzie, a przede wszystkim o tym, co będzie mówił/a - wystarczy wpisać tekst, wybrać język, głos i gotowe. to nie jest trudne!

6 P O CO ? Przykłady zastosowań na lekcji: wszystkie przedmioty - awatar przedstawia cele lekcji, język polski: bohater mówi swój książkowy tekst, uczeń ma zgadnąć kim jest ta postać, historia: uczeń/uczennica ma odgadnąć postać historyczną, język obcy: awatar prawidłowo wypowiada słowa w każdym języku jaki wybierzemy, i itd... przyroda - pies opowiada o ssakach:)

7 P UZZLE http://www.jigsawplanet.com/ Jeszcze prostsze, niż stworzenie awatara: 1.wchodzisz w "create", 2.ładujesz plik z własnego dysku, 3.decydujesz z ilu części składać się będzie twoje puzzle, 4.wybierasz kształt, 5.klikasz "create" w dole strony, 6.rozwijasz pole "share" i wybierasz sposób udostępniania. http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=335dd08c78fe

8 A. KOŁODZIEJCZYK / SZKOŁA PODSTAWOWA IM. M. KOWALSKIEGO W RZYKACH tytuł dobrej praktyki: Wykorzystanie serwisu Glogster EDU do tworzenia środków dydaktycznych na lekcje. GlogsterEDU to pomysł na wykonanie ciekawego interaktywnego plakatu lub banneru na swoje lekcje. Poszczególne części plakatu (obrazki, teksty a nawet filmy, np. z YouTube) mogą odsyłać do stron zawierających więcej informacji. Można dodawać również w takich plakacie pojedyncze dźwięki oraz muzykę. Nadaje się do urozmaicenia swoich lekcji oraz przy realizacji projektów edukacyjnych. „Glogi” mogą tworzyć sami uczniowie np. jako inna forma prezentacji określonych treści. POMYSŁ DOBREJ PRAKTYKI FORMATKA

9 pomoce dydaktyczne GlogsterEDU (plakat interaktywny) - strona http://edu.glogster.com, www.czaswlas.pl (w celu dobrania odpowiednich filmów), przeglądarka internetowa google w celu dobrania odpowiednich zdjęć) http://edu.glogster.comwww.czaswlas.pl Poniżej odsyłam do strony, gdzie krok po kroku pokazane jest jak zalogować się w serwisie i jak stworzyć swój własny plakat interaktywny (glog): http://www.ceo.org.pl/pl/projekt/news/glogster- krok-po-kroku

10 EFEKTY PRACY Jest to ciekawy, inny sposób przekazania wiedzy. Na plakacie mamy „wszystko w jednym miejscu”, podobnie jak w multibooku. Uczniowie są bardziej aktywni i zainteresowani lekcją, ponieważ na tablicy i w klasie „coś się dzieje”. Interaktywne glogi mogą tworzyć również sami uczniowie jako forma przygotowania do lekcji, opracowania ciekawego tematu, przy projektach. Link do utworzonego gloga: http://alicja00.edu.glogster.com/wiat-grzybw http://alicja00.edu.glogster.com/wiat-grzybw S trona WWW, na której znajduje się dobra praktyka: http://edu.glogster.comhttp://edu.glogster.com

11

12 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ http://cyfrowaszkola.nq.pl/ Wykorzystano grafikę z zasobów http://www.ceo.org.pl/pl/cyfrowaszkola http://www.sp114.edu.pl/uczniow/matematyka/index.htm/ http://matzoo.pl/ Przykłady:


Pobierz ppt "TIK W SZKOLE CYFROWA SZKOŁA. KOMPETENCJE NAUCZYCIELI I ZESPÓŁ TIK W SZKOLE Wprowadzenie do szkoły nowoczesnego sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google