Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

My i nasze zainteresowania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "My i nasze zainteresowania"— Zapis prezentacji:

1 My i nasze zainteresowania
Klasa 6b My i nasze zainteresowania

2 Nazywam się Łukasz Adamus
Moim zainteresowaniem jest piłka nożna. Trenuję już 5 lat. Grałem w klubach Śląsku Wrocław, FC Wrocław Academy , Polonia Wrocław, Ślęza Wrocław. Obecnie trenuję jako bramkarz u trenera osiedlowego przy SP 93 .

3 Amelia Antkowiak Gra na gitarze to moja największa pasja. Uczęszczam co piątek na dodatkowe lekcje gry na tym instrumencie w MDK we Wrocławiu. Nauczyłam się już 12 chwytów strunowych i poznałam 3 chwyty barr’owe. Jest ich wiele, więc dużo pracy przede mną. Instruktor uczy nas również odgrywania utworów muzycznych, np.: ,,Hey Yoe", ,,Harley" itp. W zeszłym roku brałam udział w biciu rekordu Guinessa na wrocławskim rynku. Miesiąc później brałam udział w konkursie pt. ,,Gitarka" odbywającym się w MDK Śródmieście. Gościnnie uczestniczyły tam dzieci z innych domów kultury. Gra na tym instrumencie sprawia mi ogromną przyjemność. Uczę się dopiero rok, ale mam nadzieję, że tę pasję rozwinę.

4 Interesuję się filmami Anime i czytaniem Mangi.
Wiktoria Borowska Interesuję się filmami Anime i czytaniem Mangi. Anime (jap. アニメ) – skrócone angielskie słowo animation (jap. ア ニメーション animēshon) oznaczające film animowany. W Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. Poza Japonią słowo anime służy do określenia japońskich filmów animowanych oraz stylu japońskiej animacji.

5 Julia Gawerska   Jak każdy człowiek, tak i ja mam swoje zainteresowania, hobby. Od dawna interesuję się pływaniem sportowym. Przez kilka miesięcy udało mi się pobić mój czas na 50 m i i zdobyć żółty czepek. Zdobycie karty polegało na przepłynięciu 1500 m w 45 min, wykonaniu skoku do wody oraz przepłynięcia co najmniej 15 m pod wodą. Byłam zadowolona, że mogłam coś takiego zrobić. Jednak jak każde zajęcie – po pewnym czasie się nudzi. Kolejnym moim zainteresowaniem, które przetrwało do dziś, jest jazda konna. Oglądam każde zawody, które są w telewizji. Raz też miałam okazję oglądać je z bliska w stadninie koni w Rakowie. Było to wspaniałe przeżycie, ta rywalizacja! Warto tutaj dodać, że i ja przygotowuję się do zawodów. Mam nadzieję, że szybko nie zrezygnuję z jazdy, ponieważ uwielbiam konie i dobrze je rozumiem.

6 Zuzanna Kapera Interesuję się siatkówką, tecwondo i pływaniem. Jestem weganką, czyli nie jem: -masła, -mięsa, -mleka, -jajek itd., czyli produktów odzwierzęcych Uwielbiam zwierzęta. Mam dziesięć kotów. Ich imiona to: -Szarusia, -Nosotros, -Lizak, -Adidas, -Blanko, -Pitra, -Łapka, -Andrzej, -Grazia.

7 Interesuję się rysunkiem, czytaniem Mangi oraz gotowaniem
Interesuję się rysunkiem, czytaniem Mangi oraz gotowaniem. W przyszłości chciałabym zostać Mangarką, czyli twórcą japońskich komiksów. Natalia Kliszczyńska

8 Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka.
Zuzanna Kula Jednym z głównych moich zainteresowań jest siatkówka. Trenuję w szkole pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego. Myślę, że jestem w tym całkiem dobra. Uwielbiam też słuchać muzyki. Jednym z moich ulubionych zespołów jest BIGBANG. Gra on muzykę k-pop. Często też słucham reggae oraz rocka. Zajmuję się również gotowaniem. Często piekę w domu ciasta, babeczki i różne przysmaki. Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka.

9 Kuba Kwarciński Mam 12 lat, uczęszczam do klasy 6b Szkoły Podstawowej nr im. Juliana Tuwima. Moje zainteresowania to piłka nożna i judo .

10 Milena Mielczarek O MNIE
Nazywam się Milena Mielczarek. Mam dwanaście lat i uczęszczam do klasy 6B Szkoły Podstawowej nr 108 imienia Juliana Tuwima. Uwielbiam jazdę na rowerze i piłkę ręczną. Według mnie te sporty zasługują na szczególne zainteresowanie, ponieważ gdy jeżdżę na rowerze, czuję się wolna trochę, jakbym potrafiła latać. Zaś moje zainteresowanie piłką ręczną zaczęło się od meczu oglądanego z dziadkiem w telewizji. Był to mecz Polska kontra Katar. Bardzo mocno kibicowałam naszym sportowcom i byłam rozczarowana ,gdy przegrali. Lubię także rysować i malować. Chociaż nie mam zdolności artystycznych, sprawia mi to przyjemność. Ze wszystkich przedmiotów w szkole lubię najbardziej historię i język angielski. Kocham podróżować, więc także geografię. Posiadam także psa rasy SHIH-TZU. Ma na imię Lili. Kolekcjonuję muszelki i kartki pocztowe. Prowadzę również ciekawą kolekcję książek autorstwa Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik. Uczę się dwóch języków: chińskiego i angielskiego. Biorę też lekcję gry na gitarze. Lubię stare polskie seriale takie jak Wojna domowa, czy Podróż za jeden uśmiech. Milena Mielczarek

11 Mateusz Pandura Trudno pisać o sobie. Jednak mogę stwierdzić, że bardzo lubię szachy i książki . Co oczywiście nie znaczy, że nie obdarzam sympatią innych rzeczy. Oto moje zainteresowania.  Czytanie książek Uwielbiam czytać książki. Uważam, że na to zawsze jest odpowiednia pora i miejsce. To bardzo dobry sposób na wrocławskie korki. Droga ze szkoły do domu zajmuje mi czasem 2 godziny. Bez dobrej lektury byłoby mi trudno siedzieć w samochodzie bezczynnie. Moim najlepszym autorem jest Terry Pratchett. „Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie” to pozycja, którą polecam wszystkim-nawet tym, którzy nie lubią czytać.  Szachy Ta gra od zawsze mnie fascynuje. Wymaga sporego myślenia. Niestety, nie zawsze wygrywam, bo wiadomo – są lepsi ode mnie. Zawsze jednak lubię grać, choć przegrywać nie cierpię. Niestety, do prawdziwego szachisty jest mi bardzo daleko. Jednak cały czas się uczę i staję się coraz lepszy.  I oczywiście..... GRY KOMPUTEROWE!  Najbardziej lubię strategiczne, które zmuszają do myślenia. Choć przyznam, że nie gardzę też „strzelankami”. Ostatnie moje zdobycze to: Evolve, Gta 5 i Daing Light.

12 Marcel Ratajczak Nazywam się Marcel Ratajczak. Mam dwanaście lat i jestem uczniem klasy VI B, Szkoły Podstawowej nr 108 we Wrocławiu. Jestem średniego wzrostu, szczupłym chłopakiem z niebieskimi oczami i krótkimi, jasnobrązowymi włosami. Lubię ubierać się na szaro. Mam wesołe usposobienie, codziennie na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Jestem mądry, chętnie pomagam innym, kiedy potrzebują pomocy. Mam dużo zalet, ale jak każdy człowiek mam też wady. Jedną z nich jest niestety lenistwo. Staram się z tym walczyć jak tylko mogę. Najlepiej pomaga mi w tym moja mama, która pilnuje, żebym więcej czasu poświęcał nauce i czytaniu książek. Następną wadą jest to, że szybko się denerwuję, ale to nie moja wina. Jeśli ktoś komuś dokucza, to musi wiedzieć, że będzie się musiał liczyć z konsekwencjami. Nie potrafię się nudzić. Zawsze potrafię znaleźć sobie ciekawe zajęcie. Moje zainteresowania są wszechstronne. Moim ulubionym zajęciem jest piłka nożna. W wolnym czasie uprawiam także rożne inne sporty. Często jeżdżę z moim tatą i młodszym bratem na basen. Uwielbiam słuchać hip - hopu i innej muzyki. Lubię siedzieć przy komputerze, ale staram się nie spędzać przed nim zbyt wiele czasu, ponieważ dla mnie lepiej jest pobawić się na dworze niż siedzieć przed komputerem w domu. Mam wielu przyjaciół, w tym kilku sprawdzonych i myślę, że jestem ogólnie lubiany, gdyż na co dzień spotykam się z wieloma wyrazami sympatii, które staram się odwzajemniać.

13 Mam na imię Ewelina. Rysowanie to moje hobby.
Ewelina Smaczna Mam na imię Ewelina. Rysowanie to moje hobby. Szkicowanie i malowanie jest częścią mojego życia. Zawsze, gdy wracam ze szkoły, biorę zeszyt i zaczynam rysować. Lubię eksperymentować, czyli rysować różnymi technikami.

14 Oliwia Smyk Nazywam się Oliwia Smyk i chodzę do VI klasy. Należę do osób, o których mawia się, że nie potrafią usiedzieć chwili w jednym miejscu. Wynika to z mojego żywiołowego usposobienia. Moje zainteresowania także wynikają z nadmiaru energii, natury. Uwielbiam każdą formę ruchu i pasjonuje mnie sport. Lubię zarówno gry zespołowe, jak i aktywności, w których mogę zmierzyć się sama ze sobą. Od kilku lat gram w szkolnej drużynie siatkówki, a także uczestniczę w biegach przełajowych. W ubiegłym roku intensywnie trenowałam akrobatykę. Dla przyjemności jeżdżę rowerem, na rolkach, hulajnodze czy desce. Zimą zjeżdżam na stokach lub ślizgam się na łyżwach. Najbardziej ze wszystkich sportów lubię pływanie. Pływam od szóstego roku życia i mam już kartę pływacką. Przynajmniej raz w tygodniu jestem na basenie, gdzie doskonalę swoje techniki pływania. Znam wszystkie style pływackie, jednak najchętniej stosuję kraul. Myślę, że dlatego, iż jest najszybszy. Dobrze też nurkuję i potrafię długo pozostać pod wodą. Chciałabym w niedalekiej przyszłości rozpocząć kurs nurkowania z akwalungiem. Planuję pójść do gimnazjum sportowego, w którym będę mogła rozwijać swoje zainteresowania i cieszyć się z wielu lekcji WF. Nie wiem jeszcze, co będę robić w dalszej przyszłości i czy moje życie zawodowe będzie związane ze sportem, ale jestem przekonana, że aktywność ruchowa będzie mi towarzyszyć aż do późnej starości.

15 Ania Staranowicz Jestem Ania Staranowicz. Mam dwanaście lat i uczęszczam do klasy VI B. Interesuję się między innymi: muzyką, plastyką, przyrodą i wędkarstwem. Co trzy tygodnie jeżdżę z tatą na ryby i za każdym razem złowię coś ciekawego. Jeśli chodzi o zainteresowania plastyczne, to uwielbiam szkicować i i malować. Kocham swoje prace i staram się rozwijać w tym kierunku. W domu mam cztery książki na temat sztuki rysowania oraz stylów szkicu. Kiedy mam chwilę czasu po szkole i coś zjem , posprzątam w domu, odrobię lekcje, wtedy zamykam się w pokoju, biorę jakąś dużą książkę, kartkę, ołówek, gumkę i szkicuje co mi się tylko podoba. Chodzę na szkolne zajęcia chóru z przyjaciółką Mileną i kolegą FIlipem z klasy. Od dziecka śpiewam, zawsze jak mam okazję i szansę. W przedszkolu również śpiewałam w chórze, tylko w większej grupie, lecz nie boję się występów solowych. Każdy rodzaj muzyki lubię, ale najczęściej słucham popu. Staram się być aktywna, najbardziej ze sportów lubię pływać. Mama zapisała mnie na basen. Pływam raz w tygodniu. Co miesiąc chodzę do AQUAPARKU.

16 Aleksandra Szubińska Interesuję się jazdą konną. Dzięki niej czuję się cudownie. Konie to wspaniałe zwierzęta, którym można zaufać. Chociaż, jak w każdym sporcie, należy zachować ostrożność. Zawsze, gdy skończę jeździć na koniu, to odprowadzam go do stajni i czeszę mu grzywę. Na pożegnanie konik otrzymuje zawsze ode mnie jabłko.

17 Filip Śmigocki Nazywam się Filip Śmigocki. Mam 11 lat. Interesuję się grami komputerowymi i malowaniem. Rok temu uczęszczałem do Akademickiego Radia LUZ. Jest tam wiele zabawnych i ciekawych ludzi, np.: Pani Kasia (po lewej), Pan Marek (po prawej) i Święty Mikołaj występujący tylko w audycjach świąteczych. Zazwyczaj przychodziłem tam w piątki, ale nie raz miałem zmiany i musiałem przychodzić na przykład na środy. Wracając do malowania, maluję od ponad 2 lat. Pierwsze obrazy tworzony były na płótnie, używałem akrylowych. Teraz stosuję farby olejne, które ciężko jest zmyć z rąk, a- co gorsza -z ubrań. Nie ma w moim domu obrusa bez plamy czy kropli farby. Pasję malowania jest trudno połączyć z grami komputerowymi. I chociaż jest dużo gier polegających na malowaniu, to granie jest dla mnie równie ważne jak malowanie czy nawet zajęcia w radia Podsumowując, wszystkie z wymienionych hobby są dla mnie tak samo ważne. I chociaż mam jeszcze więcej pasji, to opowiadanie o nich trwałoby wieki.

18 Jakub Zaręba Moje największe zainteresowania to historia czołgów i okrętów wojennych oraz zdobywanie szczytów różnych polskich gór. Moje zainteresowanie historią sprzętu pancernego wzięło się od zwykłych gier komputerowych. Potem dopiero zacząłem kupować różne książki i modele do sklejania. Dzięki grze wzorowanej na I i II wojnie światowej oraz książkach zacząłem zdobywać wiedzę. Teraz już mogę powiedzieć, że wiem naprawdę dużo o czołgach i okrętach. Drugim moim hobby jest chodzenie po górach. Lubię je bardziej od morza, ponieważ można się wysilić, pozwiedzać różne ośrodki i odwiedzić liczne schroniska. Górami, które do dziś zwiedziłem, były Ślęża, Karkonosze.


Pobierz ppt "My i nasze zainteresowania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google