Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogień !.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogień !."— Zapis prezentacji:

1 Ogień !

2 Co to jest ogień ??? Z fizyczno-chemicznego punktu widzenia ogień powstaje w wyniku gwałtownego procesu utleniania łatwopalnych gazów pochodzących z materiału palnego. Proces ten rozpoczyna się w momencie dostarczenia materiałowi palnemu wstępnego impulsu w postaci porcji energii (pochodzącej np. z płonącej zapałki bądź zapalniczki) i jest następnie podtrzymywany przez samoczynne uwalnianie się  energii cieplnej.

3 Ognisko  płonący stos, najczęściej z drewna lub innej substancji łatwopalnej. Dawniej używane do ogrzewania i gotowania, obecnie pełni rolę miejsca spotkań towarzyskich, służy także do spalania odpadów roślinnych na działkach i przydomowych ogródkach, np. gałęzi, liści.

4 Temperatura ognia Czerwony: od 525 °C (977 °F) do 1000 °C (1830 °F) ( Fahrenheit ) Pomarańczowy: od 1100 °C (2010 °F) do 1200 °C (2190 °F) Biały (niebieskawy): od 1300 °C (2370 °F) do 1500 °C (2730 °F)

5 Dawniej Ogień można było rozpalić za pomocą dwóch patyków, poprzez pocieranie je o siebie 

6 Ciekawostki  - Im więcej tlenu – Tym bardziej gorętszy ogień
-Ilość dostarczanego tlenu ma wpływ na kolor płomienia. Ogień podsycany powietrzem z małą ilością tlenu, zawiera wiele niełatwo palnych cząstek, da nam żółty płomień. Z kolei ogień, któremu dostarczymy dużo tlenu będzie palił się na niebiesko. - Czy ogień wytwarza wodę? Okazuje się, że tak. Kiedy ustawimy zimna łyżkę nad świecą, zaobserwujemy parę wodną skraplającą się z metalu.

7 Prezentacje wykonała Weronika Frantczak 


Pobierz ppt "Ogień !."

Podobne prezentacje


Reklamy Google