Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z działalności w roku szkolnym 2012/2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z działalności w roku szkolnym 2012/2013."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z działalności w roku szkolnym 2012/2013

2

3 NAUCZYCIELE SZKOLNA SŁUŻBA ZDROWIA ŚRODOWISKO LOKALNE RODZICE

4 Szklanka mleka W dalszym ciągu w naszej szkole realizowane są projekty zewnętrzne promujące zdrowie i bezpieczeństwo:

5 W naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Była to okazja, by promować właściwe postawy żywieniowe.

6 „Wiśnie i śliwki, ruda marchewka, grusza pietruszka i kalarepka, smaczne porzeczki, słodkie maliny, to wszystko właśnie są witaminy. Kto chce być silny zdrowy jak ryba musi owoce jeść i warzywa” Niespodziewanie na początku kwietnia przy głównych wejściach do naszej szkoły postawiono tajemnicze kredensy. Budziły one duże zainteresowanie przechodzących korytarzami uczniów i ich rodziców. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności naszej szkoły z dnia na dzień półki kredensu zapełniały się często zapomnianymi już dzisiaj domowymi przetworami: dżemami wg receptury babuni, marmoladami, musami owocowymi, powidłami śliwkowymi, marynowanymi ogórkami i papryką, przecierami pomidorowymi, domowej roboty sokami… Z koszy wydobywał się zapach świeżych ziół, a z jutowych worków wprost na ziemię wysypywały się marchew, buraki, ziemniaki i inne warzywa.

7 SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA 10 kwietnia INSCENIZACJA DLA MŁODSZYCH I STARSZYCH POD TYTUŁEM: „PIKNIK WITAMINEK” KONKURS NA KOSZ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI KONKURS NA NAJBARDZIEJ PRZEBRANĄ KLASĘ W BARWACH WYLOSOWANEGO WARZYWA LUB OWOCU PLAKATY O WARZYWACH I OWOCACH KREDENS ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

8 W tym roku Szkolny Dzień Zdrowia przebiegał pod hasłem "Zdrowe odżywianie". Podczas apelu uczniowie skandowali hasła zachęcające do regularnego spożywania warzyw i owoców.

9 Sala gimnastyczna zapełniła się dziećmi przebranymi za wylosowane wcześniej warzywa lub owoce. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy okazali się być bardzo kreatywni.

10 Na korytarzach szkolnych zawisły plakaty informujące o wartościach odżywczych owoców i warzyw.

11 „W spiżarni” W spiżarni na półkach Zapasów bez liku. Są dżemy, kompoty, złoty miód w słoiku. I cebula w wiankach, I grzybki suszone, są główki kapusty, Ogórki kiszone. A gdy będzie w zimie tęgi mróz na dworze, Zapachnie nam lato - gdy słoik otworzę.

12

13

14

15  „Gdzie były moje rączki?” – klasy „0”  „Radosny uśmiech, radosna przyszłość Colgate”  Model szczęki dla klas 0 – III  „Bezpieczna droga do szkoły”

16 PROFILAKTYKA TYDZIEŃ BEZ PRZEMOCY SPOTKANIA ZE STRAŻĄ GMINNĄ LEKCJE WYCHOWAWCZE STRAGAN ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ WSPÓLNA PRZERWA ŚNIADANIOWA WSPÓLNE BIEGANIE

17 Warsztaty dla młodszych i starszych uczniów Konkursy literacie i plastyczne nawiązujące do tematu głównego.

18 BEZPIECZEŃSTWO ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ AKTYWNOŚĆ RUCHOWĄ


Pobierz ppt "Sprawozdanie z działalności w roku szkolnym 2012/2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google