Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GMINA BOBROWICE. NASZA GMINA  Gmina Bobrowice położona jest w środkowo-zachodniej Polsce, w odległości 30km od granicy polsko-niemieckiej (przejścia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GMINA BOBROWICE. NASZA GMINA  Gmina Bobrowice położona jest w środkowo-zachodniej Polsce, w odległości 30km od granicy polsko-niemieckiej (przejścia."— Zapis prezentacji:

1 GMINA BOBROWICE

2 NASZA GMINA  Gmina Bobrowice położona jest w środkowo-zachodniej Polsce, w odległości 30km od granicy polsko-niemieckiej (przejścia graniczne Gubinek, Gubin – Guben) i 35km na zachód od Zielonej Góry.  W gminie mieszka około 3,2tyś. mieszkańców w 16-tu sołectwach.. Powierzchnia gminy to 18,5 tys. ha, które stanowią w 67% lasy głównie sosnowe i mieszane, bogate w grzyby, jagody i zwierzynę łowną.  Przepływająca przez gminę rzeka Bóbr, to ciekawe miejsce wędrówek rowerowych i pieszych. Liczne zakola, wąwozy, także rozległe doliny z łąkami, progi wodne, bogactwo ryb, ptaków, roślin dziko rosnących i zachwycającego krajobrazu, umożliwiają bliski kontakt z pięknem natury.

3

4

5

6 TURYSTYKA  Niedaleko miejscowości Strużka, w kierunku na Lubsko, znajduje się leśny parking. Miejsce jest niezwykłe, ponieważ kamienny obelisk upamiętnia lądowanie podczas II wojny światowej w styczniu 1945r. 5-ciu polskich spadochroniarzy z grupy wywiadowczo-dywersyjnej „Wisła”.

7

8

9  W Dychowie znajduje się zapora i elektrownia wodna. Do 1968r. była to największa elektrownia wodna w Polce, obecnie jest największą w Województwie Lubuskim. Z zapory roztacza się piękna panorama na malowniczą rzekę Bóbr oraz sztuczne jezioro zaporowe z nieczynnym mostem kolejowym. Obok kapliczka z figurką Matki Boskiej oraz dwa dęby papieskie, które zostały wyhodowane z nasion najstarszego w Polsce dębu „Chrobry” TURYSTYKA

10

11

12 INWESTYCJE  W Bobrowicach przy Zespole Szkół Samorządowych wybudowano halę widowiskowo-sportową, która służy uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum oraz mieszkańcom naszej gminy. Hala posiada pełnowymiarowe boisko (do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki), szatnie z zapleczem socjalnym, magazyn na sprzęt oraz miejsca dla publiczności. Obiekt służy zarówno do rozwoju aktywności sportowej dzieci, młodzieży i mieszkańców oraz umożliwi organizację imprez kulturalnych i sportowych.

13

14

15 INWESTYCJE  Na stadionie w Bobrowicach została zakończona inwestycja – budowa wiaty. Poprzednia wiata służyła wiele lat, ale lata robią swoje i najlepszym wyjściem było postawienie nowej wiaty. Koszt wiaty to 50.000 złotych. Inwestycja ta była realizowana z dofinansowaniem ze środków unijnych w wysokości 85% naszych nakładów z programu „Ryby”. Kwota, którą otrzymamy z powrotem to 42.500 złotych.

16

17 INWESTYCJE  Na początku roku Gmina Bobrowice przeprowadziła postępowanie przetargowe na wykonanie dróg z polbruku w miejscowościach Kukadło i Bobrowice. Oferty złożyło aż 19-tu wykonawców. Do realizacji zadania wybrano „TIT BRUK Tomasz Knopik” z Nowego Miasta. W miejscowości Kukadło roboty budowlane rozpoczęto w marcu, a już zbliżają się do zakończenia.

18

19

20 LOKALNI ARTYŚCI  W miejscowości Dęby mieszka i wykonuje fascynujące rzeźby w drewnie artysta Piotr Zieliński. Najpierw jako 12-latek wyrzeźbił strzelbę do zabawy. Po kilku latach pasja zaczęła się rozwijać od wystrugania leśnego grzybka. Wówczas odkrył, że to wspaniałe kawałek drewna zmieniać w najróżniejsze zwierzątka, ptaki, postaci…

21

22

23

24 LOKALNI SPORTOWCY  Konrad Babul z Dychowa na Mistrzostwach Starego Kontynentu, które odbyły się w dniach 19 – 20. 10. 2013 r. w Alba Iulia (Rumunia), wywalczył w kumite ju jitsu + 80 kg senior złoty medal i obecnie jest aktualnym Mistrzem Świata i Europy w kumite ju jitsu. Ale to nie koniec sukcesów: – w ken jutsu również wywalczył złoty krążek i w tej dyscyplinie jest Mistrzem Europy. Trzeci medal, tym razem brązowy wywalczył w kata ju jitsu senior.

25

26

27 KONIEC


Pobierz ppt "GMINA BOBROWICE. NASZA GMINA  Gmina Bobrowice położona jest w środkowo-zachodniej Polsce, w odległości 30km od granicy polsko-niemieckiej (przejścia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google