Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowy pawilon i nowy oddział Szpitala Wolskiego. 29 kwietnia 2015 roku został wmurowany kamień węgielny w fundament nowego pawilonu dla oddziałów kardiologicznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowy pawilon i nowy oddział Szpitala Wolskiego. 29 kwietnia 2015 roku został wmurowany kamień węgielny w fundament nowego pawilonu dla oddziałów kardiologicznych."— Zapis prezentacji:

1 Nowy pawilon i nowy oddział Szpitala Wolskiego

2 29 kwietnia 2015 roku został wmurowany kamień węgielny w fundament nowego pawilonu dla oddziałów kardiologicznych z zapleczem diagnostyczno - zabiegowym i poradni kardiologicznej, a także pełnoprofilowej pracowni diagnostyki endoskopowej Szpitala Wolskiego. Akt erekcyjny podpisali: prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz i dyrektor szpitala Robert Mazur, co własnymi podpisami poświadczyli: Krzysztof Strzałkowski - burmistrz Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Dariusz Hajdukiewicz - dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej m. st. Warszawy, Michał Szczerba - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Paweł Pawlak - członek Rady Społecznej Szpitala Wolskiego, Grzegorz Bierzyński - prezes zarządu Block sp. z o. o. (generalny wykonawca), Michał Kołodziejczyk, przedstawiciel ch2 architekci s. c. (autor projektu).

3

4

5

6 W nowym pawilonie o powierzchni 3,5 tys. m² będą jedno-, dwu- i trzyosobowe sale chorych z łazienkami, sala intensywnego nadzoru kardiologicznego z 8. stanowiskami wyposażonymi w system monitorowania czynności życiowych, wysokospecjalistyczne zaplecze diagnostyczno - zabiegowe z ośrodkiem kardiologii inwazyjnej oraz poradnia specjalistyczna. Kardiologia w nowej siedzibie będzie miała 66 łóżek, o 21 więcej niż teraz. W miarę potrzeb na tych dodatkowych łóżkach będą leczeni pacjenci z innymi schorzeniami wewnętrznymi, np. gastroenterologicznymi, korzystając z pracowni diagnostyki endoskopowej, która również znajdzie tu swoje miejsce. Postępujące w szybkim tempie prace budowlane potrwają do końca 2015 roku. Otwarcie pawilonu, pierwszego od 80. lat pawilonu łóżkowego wybudowanego na naszym terenie, nastąpi wiosną 2016 roku.

7

8

9

10 Pierwotnie nowy pawilon był przeznaczony na 55-łóżkowy oddział internistyczny, co wiązało się z wieloletnimi staraniami szpitala o powiększenie bazy łóżkowej stale przepełnionych oddziałów chorób wewnętrznych. Taka sytuacja poważnie utrudnia funkcjonowanie SOR, który też jest wciąż przepełniony, bo są tu leczeni pacjenci czekający na wolne miejsce na internie. Kiedy powstała realna szansa na poprawę sytuacji poprzez uruchomienie już w III kwartale br. oddziału geriatrycznego, zdecydowano, że do nowego pawilonu zostanie przeniesiona kardiologia, która mieści się w 100-letnim budynku wymagającym remontu i modernizacji. Ich podjęcie oznaczałoby wstrzymanie działalności kardiologii na co najmniej pół roku. Przyjęte rozwiązanie szybciej prowadzi do zmniejszenia obłożenia na oddziałach chorób wewnętrznych i w SOR, a więc do poprawy warunków hospitalizacji i pracy personelu w tych oddziałach, a zarazem sprzyja niezakłóconemu funkcjonowaniu szpitala.

11 Nowy pawilon – wizualizacja

12 Modernizację części pomieszczeń w pawilonie 11 na potrzeby geriatrii rozpoczęto w tym samym czasie, co budowę nowego pawilonu. Jesienią ten nowy 36-łóżkowy oddział będzie gotowy na przyjęcie pacjentów. Zostanie więc zrealizowana inicjatywa szpitala sprzed lat dotycząca utworzenia oddziału o profilu zachowawczo - geriatrycznym. W województwie mazowieckim będzie to pierwszy oddział o takim profilu. W oddziale rozlokowanym na 1,5 tys. m² wszystkie pomieszczenia będą łatwo dostępne dla osób starszych i niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym powstanie dodatkowa winda. Będzie 12 przestronnych sal chorych z łazienkami, tym 2 sale wzmożonego nadzoru. Ponadto, oprócz pokoi lekarskich oraz zabiegowych, będą sale terapii zajęciowej, gabinety fizjoterapii i gabinet psychologa, co pozwoli wdrożyć kompleksowy program leczenia osób ze schorzeniami wieku podeszłego. To ważny program. Tym bardziej, że osoby w wieku 65+ stanowią 75% pacjentów oddziałów internistycznych. Wielu z nich potrzebuje specjalistycznej opieki uwzględniającej fizyczne, psychiczne i społeczne aspekty ich funkcjonowania w życiu.

13

14 Oczekiwana od dawna rozbudowa Szpitala Wolskiego stała się faktem. Obecnie jest tu 309 łóżek opieki stacjonarnej, za rok będzie o 57 więcej. Tej jesieni przybędzie 36 łóżek nowego oddziału geriatrycznego, a wiosną przyszłego roku 21 dodatkowych łóżek w w nowym pawilonie. To dobra wiadomość dla mieszkańców Warszawy, zwłaszcza dzielnicy Wola, gdzie mieszka większość naszych pacjentów. Wzrost liczby łóżek umożliwi poprawę warunków leczenia na oddziałach chorób wewnętrznych i poprawę funkcjonowania SOR. Przyczyni się także do zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego starzejących się mieszkańców miasta. Obie inwestycje podjęte na początku tego roku, które z wyposażeniem będą kosztować ok. 27,5 mln zł, zostaną sfinansowane z budżetu m. st. Warszawy. Znaczące wsparcie w wyposażeniu geriatrii zadeklarowała wstępnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Warszawa, maj 2015


Pobierz ppt "Nowy pawilon i nowy oddział Szpitala Wolskiego. 29 kwietnia 2015 roku został wmurowany kamień węgielny w fundament nowego pawilonu dla oddziałów kardiologicznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google