Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Paulina Janosz Klasa 6b. Internet – dobro czy zło ? Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Paulina Janosz Klasa 6b. Internet – dobro czy zło ? Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet."— Zapis prezentacji:

1 Autor: Paulina Janosz Klasa 6b

2 Internet – dobro czy zło ? Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, platformą kontaktu, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem, kuźnią kultury… Wykorzystujmy go do tych celów!

3 97% nastolatków gra w gry wideo. 73% nastolatków korzysta w sieci z portali społecznościowych. 93% nastolatków korzysta z Internetu 84% nastolatków ma telefony komórkowe Niewielu z nich przestrzega zasad bezpiecznego internetu.

4 1. Nigdy nie podawaj w internecie swojego prawdziwego imienia, nazwiska, adresu i numeru telefonu. Wiele internetowych cwaniaków wykorzysta je, aby Cię nękać, szantażować a nawet nachodzić! 2. Gdy coś Cię zaniepokoi, powiedz o tym dorosłemu! Mogłeś paść ofiarą oszustwa lub być blisko ściągnięcia wirusa na swój komputer! 3. Nie ufaj osobie poznanej w sieci. Nic naprawdę o niej nie wiesz! Gdy mówi, że ma 13 lat może mieć 40! 4. Posługuj się kulturalnym językiem, nie dokuczaj innym. Administratorzy stron internetowych mogą zablokować lub usunąć Twoje konto! 5. Zabezpiecz swój komputer. Używaj dobrego programu antywirusowego, dbaj by baza wirusów była aktualna. Zasady użytkowania internetu

5 - oszustwa i wyłudzenia - groźby, nękanie - uzależnienia - włamania komputerowe - spam - wirusy komputerowe - zaniedbywanie kontaktów w świecie realnym Inne zagrożenia

6 STREFA NIEBEZPIECZNEGO INTERNETU STREFA BEZPIECZNEGO INTERNETU -Strony z plikami do pobrania. -Instalatory -Filmy zaraz po pemierze -Sprawdzone strony internetowe -Strony edukacyjne -Strony urzędowe -Portale społecznościowe i strony wymagające logowania.

7 Złodzieje w sieci? Niektóre sklepy internetowe lub pojedyncze konta na takich stronach oferują produkty po „okazyjnej cenie”. Niestety po przesyłce okazuje się, że kupiona przez nas rzecz jest całkiem inna niż ta, którą zamówiliśmy Serwisy takie jak Allegro.pl oferują wiele aukcji, na których obcy ludzie sprzedają swoje produkty. Uważaj na sprzedających posiadających złą opinię publiczną.

8 Strony online Logując się na takich stronach akceptujesz REGULAMIN. Wiele ludzi nie czyta go. Może być w nim napisane np. że dana usługa jest płatna, lub że administratorzy strony mogą wykorzystać Twoje dane osobowe. Zawsze czytaj regulamin przed jego zaakceptowaniem.

9 Udostępnianie wizerunku Wygląd każdej osoby jest chroniony przez prawo. Nie można udostępniać zdjęć ani filmów z udziałem innych bez ich zgody. Często taka sytuacja zwłaszcza w przypadku materiałów obraźliwych kończy się na policji. Są przypadki że niektóre ofiary takiego działania popadają przez to w depresję. Zastanów się dwa razy zanim umieścisz zdjęcie lub film przedstawiający innych w internecie.

10 Podsumowanie Internet jest jednym z największych i najważniejszych wynalazków. Wbrew pozorom to nie internet jest niebezpieczny, tylko niektórzy ludzie korzystający z niego. Używajmy go z głową!

11 Dziękuję za uwagę Czaniec 2013 r.


Pobierz ppt "Autor: Paulina Janosz Klasa 6b. Internet – dobro czy zło ? Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – dzieci i dorośli. Internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google