Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

.  Szkoła powstała w 1955r. Początkowo patronem był gen. Karola Świerczewskiego. Po ośmiu latach obie placówki połączono w jedną Zbiorcza Szkołę Gminną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ".  Szkoła powstała w 1955r. Początkowo patronem był gen. Karola Świerczewskiego. Po ośmiu latach obie placówki połączono w jedną Zbiorcza Szkołę Gminną."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Szkoła powstała w 1955r. Początkowo patronem był gen. Karola Świerczewskiego. Po ośmiu latach obie placówki połączono w jedną Zbiorcza Szkołę Gminną im. Karola Świerczewskiego. Uchwałą Rady pedagogicznej z dnia 27 sierpnia 1992 r. zniesiono imię patrona. Od tamtej pory szkoła nosi nazwę Szkoły Podstawowej nr 1w Kątach Wrocławskich.

4

5

6

7  Szkoła była dużo biedniejsza, stan techniczny był okropny, nie było szatni. Sala gimnastyczna wyglądała strasznie, boiska nie były tak pięknie ogrodzone jak teraz.

8  20 lat temu sale nie były wyposarzone tak jak teraz, nie było komputerów, jedyną rzeczą techniczną był telewizor. Dawniej brakowało pieniędzy na wszystko np. na mydło. Rodzice nieraz musieli się składać, załatwiać. Teraz sale są odpowiednio wyposarzone.  Nie było mundurków.

9  Dawniej w obu budynkach uczyło się 400 uczniów w 32 klasach. Lekcje były prowadzone na dwie zmiany, pierwsza od 7.10, to była tzw. lekcja zerowa, do 12.00, druga od 12.00 do 17.00.  20 lat temu było około 60 nauczycieli. Były problemy ze znalezieniem nauczycieli języków obcych. Uczniowie uczyli się j. rosyjskiego, a teraz j. niemieckiego i j. angielskiego.

10

11  20 lat temu na w szkole była stołówka. Podawano w niej śniadania, drugie śniadania i obiady. Około 10 lat temu została zlikwidowana.

12

13

14  10 lat temu wprowadzono gimnazjum.  8 klas szkoły podstawowej zamieniono na 6 klas szkoły podstawowej i 3 gimnazjum.

15

16 Projekt wykonali: Sebastian Błażków Marcin Kolanek Marcin Siekański


Pobierz ppt ".  Szkoła powstała w 1955r. Początkowo patronem był gen. Karola Świerczewskiego. Po ośmiu latach obie placówki połączono w jedną Zbiorcza Szkołę Gminną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google