Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

REALITY SHOW Zuzan Kwiatkowski, Julita Milewska, Eliza Supronowicz, Julia Zamojska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "REALITY SHOW Zuzan Kwiatkowski, Julita Milewska, Eliza Supronowicz, Julia Zamojska."— Zapis prezentacji:

1 REALITY SHOW Zuzan Kwiatkowski, Julita Milewska, Eliza Supronowicz, Julia Zamojska

2 Definicja  typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu. Istotą programu jest postawienie widza w roli „podglądacza”. Z punktu widzenia oglądalności im bardziej będzie w programie naruszona intymność uczestnika i im drastyczniejsze sceny widz obejrzy, tym lepiej[potrzebne źródło]. Reality show rzadko bywają nadawane na żywo – z reguły jest to program rejestrowany i montowany.

3 Programy typu reality show: 1. „Big Brother” „Big Brother” 2. „Warsaw Shore- Ekipa z Warszawy” „Warsaw Shore- Ekipa z Warszawy” 3. „U Kardashianów” „U Kardashianów” 4. „Honey Boo Boo” „Honey Boo Boo” 5. „Jackass” „Jackass” 6. „Rolnik szuka żony” „Rolnik szuka żony” 7. „Project Runway” „Project Runway” 8. „Ex na plaży” „Ex na plaży” 9. „Hell’s Kitchen” „Hell’s Kitchen” 10. „Jonas Brothers: Spełnione marzenia” „Jonas Brothers: Spełnione marzenia”

4 Z czego wynika popularność reality show?  Popularność reality wynika z tego, że są powiązane z życiem codziennym. Rosnąca z roku na rok popularność seriali i nieustanne na nie zapotrzebowanie bierze się stąd, iż odpowiadają one na bardzo konkretne społeczne potrzeby. Są najtańszą i najbardziej dostępną formą rozrywki, ale też źródłem wiedzy na temat stylów życia i zachowań, a także sposobów radzenia sobie w najróżniejszych życiowych sytuacjach, także tych tragicznych. Twórcy seriali starają się też w jak największym stopniu zbliżyć filmowe realia do rzeczywistości. Owa dbałość o szczegół ma swoje uzasadnienie – sprzyja identyfikacji widza z serialowymi bohaterami

5 Scenariusz „idealnego” reality show: 1. Wybrać ekstremalnie różne osobowości. 2. Stworzyć konflikty. 3. Odizolować grupę uczestników od świata zewnętrznego. 4. Napisać scenariusz, w którym pojawią się typowe motywy życia codziennego. 5. Wprowadzić kilka mechanizmów psychologicznych stymulujących emocje. 6. Zrobić taki montaż, by sfabrykować dramaturgię nawet jeśli nie było jej w „naturalnych” scenach.

6


Pobierz ppt "REALITY SHOW Zuzan Kwiatkowski, Julita Milewska, Eliza Supronowicz, Julia Zamojska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google