Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gramy w kalambury Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gramy w kalambury Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Gramy w kalambury Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Gramy w kalambury Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Kalambury są znane od stuleci. Początkowo tym słowem określano różne dowcipne zagadki słowne. Opierały się one często na podobieństwie lub wieloznaczności słów. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Nnajczęściej rozumiemy kalambury jako pewną grę. Polega ona na tym, iż ludzie muszą odgadnąć pewne hasło, które inna osoba pokazuje lub rysuje na tablicy. Hasła te mogą dotyczyć różnych dziedzin - książek, filmów czy powiedzeń. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Kalambury mogą dotyczyć nawet takiej dziedziny jak matematyka. Pewnie nie wiecie, ale są nawet powiedzenia dotyczące matematyki. Zaraz zobaczycie kalambury dotyczące matematyki, spróbujcie je odgadnąć. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Liczby rządzą światem. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Matematyka jest królową nauk. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 To kilka bardziej znanych powiedzeń matematycznych Przedstawiliśmy je wam w formie kalamburów. Widzicie, że niełatwo jest stworzyć kalambur na wszystko i często kalambury są trudne do odgadnięcia, jednakże to są świetne zagadki, a ich odgadywanie to świetna zabawa i pozwala na rozwijanie wyobraźni. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Gramy w kalambury Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google