Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wilhelm Schmidt wyróżnił trzy najstarsze na ziemi kręgi kulturowe:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wilhelm Schmidt wyróżnił trzy najstarsze na ziemi kręgi kulturowe:"— Zapis prezentacji:

1 Wilhelm Schmidt wyróżnił trzy najstarsze na ziemi kręgi kulturowe:
2. Człowiek istotą religijną – tajemnica religii Wilhelm Schmidt wyróżnił trzy najstarsze na ziemi kręgi kulturowe: – krąg centralny (np. Pigmeje – Afryka, Negryci azjatyccy, Semangowie z Półwyspu Malajskiego i Pigmoidzi z Cejlonu) – krąg południowy (np. plemiona Ziemi Ognistej – Południowej Ameryki, Buszmeni, plemiona północnej Afryki) – krąg arktyczny (np. syberyjscy Samojedzi, Ajnowie z Japonii, Eskimosi i Indianie z Ameryki Północnej).

2 2. Człowiek istotą religijną – tajemnica religii
W. Schmidt udowodnił, że ludy pierwotne wyznają wiarę w jedynego Boga, od którego człowiek czuje się zależny i z którym utrzymuje żywy kontakt poprzez modlitwę. Bóg pojmowany jest jako uosobienie najwyższego dobra i jako dawca praw moralnych.

3 2. Człowiek istotą religijną – tajemnica religii
Objawienie naturalne to intuicyjne i rozumowe poznawanie Boga wynikające z obserwacji stworzonego przez Niego świata. Objawienie nadprzyrodzone inicjuje Bóg, który sam odsłania się człowiekowi, dając mu poznać swą tajemnicę i zbawczy plan. Słowa i czyny objawiającego się człowiekowi Boga zostały zapisane w Biblii.


Pobierz ppt "Wilhelm Schmidt wyróżnił trzy najstarsze na ziemi kręgi kulturowe:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google