Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do ogrodu botanicznego i skansenu 8.10.2015 r. Opiekunowie: Pan Paweł Teter Pani Dyrektor Edyta Golewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do ogrodu botanicznego i skansenu 8.10.2015 r. Opiekunowie: Pan Paweł Teter Pani Dyrektor Edyta Golewska."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do ogrodu botanicznego i skansenu 8.10.2015 r. Opiekunowie: Pan Paweł Teter Pani Dyrektor Edyta Golewska

2 Przywitanie z panem przewodnikiem W połowie oglądania pierwszej szklarni przyszła ekipa z telewizji „ TVP Lublin „. W drugiej i trzeciej były rośliny egzotyczne, widzieliśmy m. im : *eukaliptusa *dzikiego banana *bambusa *pasiflore Pan Błażej opowiadał nam o ogrodach w całej Europie. Następnie poszliśmy zwiedzać szklarnie, a było ich trzy. W pierwszej przewodnik opowiedział nam o kaktusach różnego rodzaju. Pan Błażej opowiadał nam o ogrodach w całej Europie. Następnie poszliśmy zwiedzać szklarnie, a było ich trzy. W pierwszej przewodnik opowiedział nam o kaktusach różnego rodzaju.

3 Dalsza część …. Bez pospiechu wyszliśmy na dwór. Przechodziliśmy się wąskimi uliczkami. Zatrzymaliśmy się przy kasztanie to nie był zwyczajny kasztan, był on jadalny. Nasz kolega Bartek z klasy 5 znalazł takiego kasztana. Niedaleko kasztana była mała papryczka chilli.

4 Gdy szliśmy uliczkami było dużo kwiatów. Zobaczyliśmy duże źródło. Na samym końcu zobaczyliśmy drzewa, różnego pochodzenia. Po długiej wędrówce znaleźliśmy się przy wyjściu.

5 W drugiej części wycieczki …… Pojechaliśmy do skansenu i poznaliśmy drugą przewodniczkę. Ona zaprowadziła nas do starego młyna w, którym wszystko było zrobione z drewna. Pani przewodnik oprowadziła nas po kuźni. Następnie obejrzeliśmy chaty, w których kiedyś mieszkali ludzie. Ciekawe było to, że na piecu były łóżka. Pojechaliśmy do skansenu i poznaliśmy drugą przewodniczkę. Ona zaprowadziła nas do starego młyna w, którym wszystko było zrobione z drewna. Pani przewodnik oprowadziła nas po kuźni. Następnie obejrzeliśmy chaty, w których kiedyś mieszkali ludzie. Ciekawe było to, że na piecu były łóżka.

6 W dalszym ciągu … Mieliśmy możliwość obejrzenia domu żydowskiego, podobały mi się kolory. Pani zaprowadziła nas do fryzjera niestety nie można było nic dotykać i nie siadać na niczym. Zauważyłam tabliczkę „ Uprasza się pluć na podłogę”. Mieliśmy możliwość obejrzenia domu żydowskiego, podobały mi się kolory. Pani zaprowadziła nas do fryzjera niestety nie można było nic dotykać i nie siadać na niczym. Zauważyłam tabliczkę „ Uprasza się pluć na podłogę”.

7 Pani przewodnik opowiadała nam o różnych ciekawych rzeczach m. in: o biedzie jaka była w tamtych czasach, do czego służyły narzędzia i sprzęty. Potem poszliśmy do domu myśliwego, w którym na ścianach wisiały głowy dzikich zwierząt. Na koniec wszyscy zrobili sobie zdjęcie z panią przewodnik, po czym pożegnaliśmy się. Można było sobie kupić pamiątkę. Wszyscy zakończyli tą wycieczkę z uśmiechem na twarzy.

8 Wykonały :


Pobierz ppt "Wycieczka do ogrodu botanicznego i skansenu 8.10.2015 r. Opiekunowie: Pan Paweł Teter Pani Dyrektor Edyta Golewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google