Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PSIAKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PSIAKI."— Zapis prezentacji:

1 PSIAKI

2 Pies najlepszy przyjaciel człowieka.
Od wielu tysięcy lat, pies jest pożytecznym i wiernym towarzyszem człowieka. W obecnym czasie, pies pomaga ludziom w trudnych pracach i różnych sytuacjach życiowych. Psy sprawiają wiele radości i mogą niezwykle wzbogacić życie człowieka.

3 Skąd bierze się psa? Jest wiele możliwości skąd wziąć psa. Można go zabrać ze sklepu zoologicznego lub schroniska. Bardziej opłaca się wziąć psa z schroniska, ponieważ mniej kosztuje, i jest biedny, ponieważ ktoś go wcześniej wyrzucił z domu.

4 Przyjemności To wielka radość gdy bawimy się razem z psem.Dajemy mu wtedy dużo radości. Pies czuje się bardzo kochany. Lecz to nie wystarczy by pies był szczęśliwy.

5 Obowiązki Pies wymaga dużo pracy. Trzeba z nim codziennie wychodzić na spacery, myć i szczotkować sierść, chodzić do weterynarza, dawać mu jeść i pić oraz kąpać go.

6 Żywienie Żywienie w wieku szczenięcym ma z całą pewnością wpływ na to, jak zdrowy i silny będzie w przyszłości dorosły pies. Na początku karmienie odbywa się 4-5 razy dziennie. Pies powinien mieć dwie, wystarczająco duże, stabilne i ciężkie miski, jedną na wodę, a druga na pokarm. Miski należy regularnie myć.

7 Pielęgnacja Nikt nie chce wpuścić do salonu brzydko pachnącego psa. Żeby pies był czysty trzeba go myć oraz czesać jego sierść. Temperatura wody do kąpieli psa powinna wynosić max.35 stopni Celsjusza. Mokrego psa należy dokładnie wytrzeć ręcznikiem.

8 Spacery Wyprowadzanie psa, żeby się załatwił, to jedna sprawa, spacery-druga. Z psem trzeba wyjść na dwór min. 3 razy w ciągu dnia- rano, popołudniu i wieczorem. Pies musi być wyprowadzany z dwóch powodów:aby regularnie załatwiać „swoje sprawy”, a także dlatego, że do dobrego samopoczucia potrzebuje dużo ruchu.

9 Tresura Żeby pies załatwiał się kuwecie, przynosił patyk lub robił różne sztuczki musi być tego nauczony. Trzeba poświęcić wiele godzin, żeby pies był tego nauczony. Różne sztuczki, które możne nauczyć psa to: siad, waruj, daj łapę, daj głos itp.

10 Rasy psów Mamy bardzo dużo ras psów np.Dalmatyńczyk,York, Jamnik, Pudel i wiele innych. Niektóre są miłe i dobrze nastawione do dzieci inne mają zręcznościowe umiejętności.

11 Appenzeller Appenzeller osiąga wzrost od 50 do 56cm i wagę około 20kg. Sierść psa nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Ten pies ma 5 pozytywnych cech: odwaga, zwinność, inteligencja, ogromna wytrwałość i czujność. Appenzeller jest psem przyjaźnie nastawionym do dzieci.

12 Beagle Beagle należy do mniejszych psów gończych. Osiąga wysokość do 40cm i wagę około 15kg. Jego sierść jest gęsta i krótka. Ten pies jest czujny, pogodny i odważny. Jest bardzo dobrym psem myśliwskim. Ten, kto chce go trzymać w mieście, musi mu zapewnić substytut życia na wolności.

13 Dalmatyńczyk Dalmatyńczyki osiągają wysokość od 54 do 61cm. Przy tym ważą od 24 do 32kg. Sierść jest krótka, twarda i gęsta. Dalmatyńczyk jest czujny i żywy. Świetnie nadaje się na psa rodzinnego. Można go trzymać w mieszkaniu, w mieście, gdy zaoferuje mu się bardzo dużo okazji do pozbycia się nadmiaru energii w biegu.

14 Shar pei Ten pies osiąga wzrost od 40 do 50cm i waży około 17kg. Shar pei uznawany jest za czworonoga o przyjemnych cechach charakteru. Jest łagodny, wierny, sympatyczny, potrzebuje miłości i spokoju, może być bardzo chętny do zabawy. Shar pei jest mile nastawiony do dzieci.

15 Niebezpieczne psy Psy są słodkie i miłe lecz, niektóre psy są bardzo niebezpieczne. Potrafią gryźć i przynosić różne choroby. Jednymi z takich psów są Bulteriery. Ktoś, kto nie ma doświadczenia z psami w żadnym wypadku nie powinien posiadać Bulteriera.

16 Pomocne psy Psy pomagają ludziom niepełnosprawnym. Ludzie, którzy np. nie widzą mają do pomocy psa, któremu ufają,że bezpiecznie doprowadzi np. do sklepu. Psy pomagają „GOPR” w poszukiwaniu ludzi po lawinie. Mają one bardzo dobry węch, który na pewno wytropi leżącego w śniegu człowieka.

17 Psy-aktorzy Jest wiele filmów, w których występują psy np. 101 dalmatyńczyków, Reksio, Czterej pancerni i pies, Zakochany kundel itp.

18 Śmieszne psy Na świecie istnieje wiele psów. Jedne są duże drugie są małe a jeszcze inne bardzo śmieszne

19 KONIEC


Pobierz ppt "PSIAKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google