Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niedziela misyjna 2015 Misje, czyli: Kto, gdzie i jak głosi ewangelię?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niedziela misyjna 2015 Misje, czyli: Kto, gdzie i jak głosi ewangelię?"— Zapis prezentacji:

1 Niedziela misyjna 2015 Misje, czyli: Kto, gdzie i jak głosi ewangelię?

2 - 304 księży diecezjalnych, - 50 osób świeckich.
Polscy misjonarze pracują na wszystkich kontynentach, obecnie Z POLSKI PRACUJE W 97 krajach świata 2015 MISJONARZY zakonników, sióstr, księży diecezjalnych, osób świeckich. Zadania zbliżone do misji w sensie ścisłym wykonuje też ok polskich księży, zakonników, zakonnic i świeckich na Wschodzie.

3 Kapłani i osoby konsekrowane Dorośli Dzieci Młodzież
Wszyscy chrześcijanie są misjonarzami i powinni troszczyć się o misje i misjonarzy Kapłani i osoby konsekrowane Dorośli Dzieci Młodzież Wszyscy są zaproszeni, aby w odpowiedni dla siebie sposób realizować powołanie misyjne: w rodzinie, w parafii, w miejscu pracy lub też wyruszając z posługą misyjną ”aż po krańce świata”.

4 KAPŁANI I SIOSTRY ZAKONNE
Misjonarzy otaczają opieką papieskie dzieła misyjne w imieniu ojca świętego DOROŚLI DZIECI Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci PAPIESKIE DZIEŁA MISYJNE DZIAŁAJA TAKŻE W POLSCE KAPŁANI I SIOSTRY ZAKONNE MŁODZIEŻ Papieska Unia Misyjna Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła

5 MISJE I MISJONARZE DIECEZJI TARNOWSKIEJ

6 Diecezja tarnowska już od 42 lat posyła swoich misjonarzy do pracy misyjnej.
Pracują oni na trzech kontynentach: w Afryce,  Ameryce i Azji, w dziesięciu krajach. Są to kapłani Fidei donum, tzn. dar wiary, oraz osoby świeckie. Obecnie posługuje 44 kapłanów tarnowskich, którzy stanowią niemal 14% fideidonistów polskich. Razem z nimi pracują także misjonarze świeccy i wolontariusze: Osoby świeckie posłane przez diecezję tarnowską do Afryki: - w Kamerunie: p. Ewa Gawin w Rep. Środkowoafrykańskiej: p. Izabela Cywa, p. Małgorzata Kiedrowska, p. Ewelina Krasnowska, i p. Tomasz Woliński

7 MISJONARZE MĘCZENNICY Z DIECEZJI TARNOWSKIEJ
Oddali swe życie głosząc ewangelię Zamordowany w Peru, beatyfikacja 5 grudnia 2015 Zamordowany w Republice Konga ks. Jan Czuba o. Zbigniew Strzałkowski Zginęła w Demokratycznej Republice Konga Zamordowany w Republice Środkowoafrykańskiej kl. Robert Gucwa s. Czesława Lorek

8 Misjonarze tarnowscy pracują w czterech krajach Afryki:
Czadzie, Kongo Brazzaville, Kamerunie Republice Środkowoafrykańskiej.

9 Diecezjalne projekty misyjne są jedną z wielu form pomocy misjonarzom oraz wspólnotom, w których pracują. Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wspierają projekty związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Brazylii, Peru i Republiki Konga oraz Demokratycznej Republiki Konga w ramach funduszu PDMD.

10 - REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA DZIEŁO DIECEZJI TARNOWSKIEJ
SZPITAL W BAGANDOU - - REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA DZIEŁO DIECEZJI TARNOWSKIEJ O Republice Środkowoafrykańskiej (Be Africa – Serce Afryki) mówi się często, że jest to kraj bez państwa. Nękany wielokrotnie w ciągu ostatnich lat przewrotami, powoli dochodzi do stabilizacji politycznej, która jest bardzo krucha. Średnia życia to zaledwie 43 lata. Tarnowscy misjonarze dzięki Kolędnikom Misyjnym wybudowali i prowadzą tam wspaniały szpital w środku buszu – nazywają go „perłą Lobayu”. Co roku leczą się tam tysiące osób.

11 Szkola dla dzieci głuchoniemych w Bertoua – Kamerun
Świecka misjonarka p. Ewa Gawin już 25 lat na misjach  Budowa nowej szkoły dla dzieci głuchoniemych

12 Baboua - Przedszkole Parafialne Republika Środkowoafrykańska
Nasi misjonarze: księża oraz misjonarze świeccy i wolontariusze pracują z dziećmi i nauczycielami.

13 Seminarium diecezjalne w bouar Republika Środkowoafrykańska

14 Pomoc dzieciom niepełnosprawnym Kamerun
Pani Ewa Gawin pomaga niepełnosprawnym organizując operacje chirurgiczne oraz leczenie i sprzęt rehabilitacyjny dzięki pomocy diecezji tarnowskiej.

15 Bimbo - Dom dla Dzieci Ulicy Republika Środkowoafrykańska
Od kilkunastu lat misjonarze prowadzą dom dla dzieci żyjących często na ulicy, bez rodziców.

16 Ameryka południowa Misjonarze tarnowscy pracują w pięciu krajach na tym kontynencie: Peru, Boliwii, Ekwadorze, Argentynie, Brazylii.

17 Posługa Misjonarzy w Ameryce
Głoszą Ewangelię i otaczają opieką potrzebujących. Budują i prowadzą szkoły, świetlice i domy opieki.

18 W azji posługuje 7 misjonarzy - kazachstan -
Misjonarze w Kazachstanie borykają się z wieloma brakami, ale największym jest mała liczba wiernych.

19 W ramach Dzieła Misyjnego Diecezji tarnowskiej działają:
Róże Żywego Różańca – PDRW Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci Kolędnicy Misyjni Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom - PDPA Legion Misyjny Szkoła Animacji Misyjnej Kleryckie Ognisko Misyjne

20 Dom Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie
poświęcony w dniu 3 maja 1998 roku, a w dniu 29 czerwca 2000 otrzymał imię ks. Jana Czuby - fideidonisty tarnowskiego zamordowanego w Republice Konga w dniu 27 października 1998 roku. W dniu 20 czerwca 2005 roku został poświęcony drugi pawilon Domu.

21 Dom dysponuje 49 miejscami
Dom dysponuje 49 miejscami. Służy również celom rekolekcyjnym oraz koleżeńskim spotkaniom kapłanów. Zapraszamy osoby nie tylko z diecezji tarnowskiej. W Domu im ks. Jana Czuby organizowane są w zimie i w lecie tygodniowe Szkoły Animacji Misyjnej oraz na przestrzeni całego roku spotkania zwłaszcza dla róż różańcowych, a także dla różnego rodzaju grup i stowarzyszeń. W okresie letnim Misyjne Wakacje z Bogiem spędzają tu młodzież i dzieci. Podobne, choć krótsze turnusy organizowane są w zimie. Każdego roku Dom przyjmuje na kilku- lub kilkunastodniowe turnusy ponad 1000 osób: dorosłych, młodzieży i dzieci. Od początku istnienia Domu do marca 2015 roku przewinęło się przezeń ponad 20 tys. osób.

22 Formy animacji misyjnej prowadzonej przez DMdt:
Animacja i formacja dorosłych - Dni formacji misyjnej - Ogólnodiecezjalne Spotkania Misyjne Róż Żywego Różańca - Szkoła Animacji Misyjnej Dla dzieci: - Misyjne wakacje z Bogiem - Dni formacji misyjnej - Dni skupienia - Kongresy Misyjne Dzieci

23 KOLĘDNICY MISYJNI Rzesza 20 tysięcy małych misjonarzy Jezusa odwiedza nasze domy w okresie Bożego Narodzenia.

24 Misyjne Wakacje z Bogiem
Każdego roku w czasie wakacji i ferii ponad 500 dzieci przeżywa swoje spotkanie ze światem misyjnym pod opieką księży i animatorów.

25 Młodzież angażuje się w stowarzyszeniu inicjatywa młodzi misjom
Wielu animatorów włącza się w pomoc misjonarzom i misjom oraz w animacje misyjne w ramach Stowarzyszenia IM2.

26 Róże żywego Różańca - modlitwa siłą misjonarzy
Tysiące członków Żywego Różańca w 157 parafiach modli się za misjonarzy. Ta modlitwa jest najważniejszą pomocą dla misjonarzy, a comiesięczne ofiary pomagają misjonarzom w posłudze misyjnej.

27 „Radość Ewangelii będzie źródłem misyjnego zapału”
Misjonarze dziękują wszystkim diecezjanom za pomoc duchową i materialną Każdy z nas niech włączy się na miarę swoich możliwości w to misyjne posłanie, które Jezus pozostawił wszystkim chrześcijanom. Niech dla każdego z nas „Radość Ewangelii będzie źródłem misyjnego zapału” 

28 Aby dowiedzieć się więcej o pracy naszych misjonarzy Zapraszamy na naszą nową stronę: i na misyjnego facebooka:

29


Pobierz ppt "Niedziela misyjna 2015 Misje, czyli: Kto, gdzie i jak głosi ewangelię?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google