Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020."— Zapis prezentacji:

1 Program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020

2 Mobilność edukacyjna Jednym z elementów programu jest akcja „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, w ramach której Erasmus+ wspomaga rozwój kompetencji zawodowych i językowych oraz umożliwia pogłębienie wiedzy. Projekty realizowane w ramach tej akcji mają na celu poprawę jakości pracy szkoły przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

3 Pracownicy szkoły mogą uczestniczyć w: kursach metodycznych kursach metodyczno – językowych kursach językowych kursach specjalistycznych szkoleniach zagranicznych

4 Uczestnikami mogą być: Nauczyciele języków obcych Nauczyciele przedmiotów nauczanych w języku obcym Inni nauczyciele zatrudnieni w szkole

5 Warunki uczestnictwa: Uzasadnienie, dlaczego wyjazd jest konieczny w świetle planowanych działań w ramach planu rozwoju szkoły Umowa o pracę na czas nieokreślony Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o poziom znajomości języka. Każdy nauczyciel, niezależnie czy zna język na poziomie początkującym czy zaawansowanym, ma szansę wyjazdu.

6 Wnioski o udział w projekcie Składane są raz w roku drogą elektroniczną Muszą zawierać: - plan rozwoju szkoły, określający obszary wymagające poprawy - planowane działania zgodne z potrzebami i specyfiką placówki - długofalowe korzyści wynikające z udziału w projekcie Zgodnie z tymi wytycznymi uczestnicy sami wybierają szkołę i kurs, w którym chcą uczestniczyć.

7 Dofinansowanie projektu obejmuje: Koszty związane z podróżą Koszty związane ze wsparciem indywidualnym (zakwaterowanie, wyżywienie) Koszty związane z opłatą za szkolenie Koszty związane ze wsparciem organizacyjnym dla placówki (np. ubezpieczenie, kurs językowy, materiały edukacyjne itp.)

8 Wyjazdy zagraniczne Mogą odbywać się do krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Norwegii, Lichtensteinu, Islandii, Turcji i Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii Mogą trwać od dwóch dni do dwóch miesięcy, a całość projektu od jednego roku do dwóch lat

9 Najbliższy termin składania wniosków mija na przełomie 2015/2016 roku. Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://erasmusplus.org.pl/

10 Erasmus+ w naszej szkole W tym roku w projekcie uczestniczy sześciu nauczycieli naszej szkoły. Czworo z nich w lipcu wyjechało do Cambridge w Wielkiej Brytanii, gdzie wzięło udział w szkoleniach organizowanych przez szkołę Bell: - Katarzyna Korycińska „Kreatywność w klasie” - Alina Szewczyk – kurs językowo–metodyczny dotyczący nauczania młodszych uczniów - Inga Wnukowska i Piotr Spólny - kurs językowo–metodyczny dotyczący nauczania starszych uczniów Dwie nauczycielki wyjechały na Maltę, gdzie wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym przez Smart Solution: - Katarzyna Piwowar i Dorota Banaś – kurs informatyczny - wykorzystanie najnowszych technik multimedialnych w nauczaniu

11 Zajęcia odbywały się na terenie kampusu w Homerton College

12 a także w ośrodku szkoleniowym Smart Solution na Malcie

13 Mieli tam okazję wzbogacić znajomość technik oraz metod nauczania języka obcego, poszerzyć zakres słownictwa oraz udoskonalić swój warsztat pracy, poznać ciekawe ćwiczenia motywujące uczniów do nauki języka obcego.

14 Podczas szkoleń poznali nowe programy do tworzenia prezentacji multimedialnych, animacji, filmów.

15 Spotkania były okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń zawodowych z wykładowcami i nauczycielami z innych krajów oraz nawiązania nowych kontaktów.

16 Wycieczki krajoznawczo-turystyczne zachęcały do bliższego zapoznania się z brytyjską i maltańską kulturą i historią, a także zwiedzenia pięknych historycznych miast, takich jak Londyn, Cambridge, Oxford, Valetta.

17

18 W czasie zajęć integrujących społeczność uczestników szkoleń była możliwość poznania zwyczajów i tradycji.

19

20 Dwutygodniowy kurs był wypełniony intensywną pracą, ale był również okazją do poznania wielu nowych ludzi.

21


Pobierz ppt "Program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020."

Podobne prezentacje


Reklamy Google