Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

16 października 2015 roku. Były już szeroko rozpowszechnione w starożytnym Egipcie.Drożdże. Są jednokomórkowymi grzybami z rodzimy drożdżakowatych i rozmnażają.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "16 października 2015 roku. Były już szeroko rozpowszechnione w starożytnym Egipcie.Drożdże. Są jednokomórkowymi grzybami z rodzimy drożdżakowatych i rozmnażają."— Zapis prezentacji:

1 16 października 2015 roku

2 Były już szeroko rozpowszechnione w starożytnym Egipcie.Drożdże. Są jednokomórkowymi grzybami z rodzimy drożdżakowatych i rozmnażają się przez pączkowanie. Mają zbawienny wpływ na naszą cerę, włosy i paznokcie. Były już szeroko rozpowszechnione w starożytnym Egipcie.Drożdże. Są jednokomórkowymi grzybami z rodzimy drożdżakowatych i rozmnażają się przez pączkowanie. Mają zbawienny wpływ na naszą cerę, włosy i paznokcie.

3 Pchają do góry, dopingują, by się piąć wyżej. Niepozorne, szare, a taka w nich moc. Mówi się o nich, że pracują, to naprawdę ciężka praca wznieść na wyżyny cukierniczej sztuki coś, co jeszcze przed chwilą było kubkiem mąki, garnuszkiem masła i tuzinem jaj Jak to się dzieje że ciasto na drożdżach rośnie ? Drożdże w odpowiednich warunkach (ciepło i wilgotno)szybko się rozmnażają przez pączkowanie. Pchają do góry, dopingują, by się piąć wyżej. Niepozorne, szare, a taka w nich moc. Mówi się o nich, że pracują, to naprawdę ciężka praca wznieść na wyżyny cukierniczej sztuki coś, co jeszcze przed chwilą było kubkiem mąki, garnuszkiem masła i tuzinem jaj Jak to się dzieje że ciasto na drożdżach rośnie ? Drożdże w odpowiednich warunkach (ciepło i wilgotno)szybko się rozmnażają przez pączkowanie.

4 Oto niektóre z nich:  bułeczki mleczne,  drożdżowe placki ( np. z owocami ),  różnego rodzaju babki,  drożdżowe rożki z owocami,  domowej roboty pączki,  pizza,  chleb. I WIELE innych. Oto niektóre z nich:  bułeczki mleczne,  drożdżowe placki ( np. z owocami ),  różnego rodzaju babki,  drożdżowe rożki z owocami,  domowej roboty pączki,  pizza,  chleb. I WIELE innych.

5

6 składniki:  Ciasto drożdżowe: 2 dag drożdży  6 dag cukru  35 dag mąki  200 ml ciepłego mleka  8 dag stopionego masła  2 żółtka  1 czubata łyżka cukru waniliowego  skórka otarta z 1 cytryny  sól Nadzienie:  30 dag powideł Ponadto:  2 dag masła do posmarowania blachy  5 dag stopionego masła do posmarowania bułeczek  5 dag cukru pudru sposób przygotowania : Do miseczki wkrusz drożdże i połącz je z odrobiną cukru. Wlej 100 ml ciepłego mleka i wymieszaj z 5-10 dag mąki. Przykryj i odstaw do wyrośnięcia. Wymieszaj żółtka ze stopionym masłem i resztą mleka. Dodaj do rozczynu razem z pozostałą mąką, cukrem, cukrem wanilinowym, skórką z cytryny i szczyptą soli. Zagnieć ciasto. Odstaw na godzinę do wyrośnięcia. Rozgrzej piekarnik do 230°C. Z ciasta uformuj wałek, pokrój go w plastry. Spłaszcz każdy kawałek ciasta, nałóż porcję powideł. Sklej jak pączki, ułóż na natłuszczonej blasze stroną sklejenia do dołu. Posmaruj masłem, piecz 20 minut. składniki:  Ciasto drożdżowe: 2 dag drożdży  6 dag cukru  35 dag mąki  200 ml ciepłego mleka  8 dag stopionego masła  2 żółtka  1 czubata łyżka cukru waniliowego  skórka otarta z 1 cytryny  sól Nadzienie:  30 dag powideł Ponadto:  2 dag masła do posmarowania blachy  5 dag stopionego masła do posmarowania bułeczek  5 dag cukru pudru sposób przygotowania : Do miseczki wkrusz drożdże i połącz je z odrobiną cukru. Wlej 100 ml ciepłego mleka i wymieszaj z 5-10 dag mąki. Przykryj i odstaw do wyrośnięcia. Wymieszaj żółtka ze stopionym masłem i resztą mleka. Dodaj do rozczynu razem z pozostałą mąką, cukrem, cukrem wanilinowym, skórką z cytryny i szczyptą soli. Zagnieć ciasto. Odstaw na godzinę do wyrośnięcia. Rozgrzej piekarnik do 230°C. Z ciasta uformuj wałek, pokrój go w plastry. Spłaszcz każdy kawałek ciasta, nałóż porcję powideł. Sklej jak pączki, ułóż na natłuszczonej blasze stroną sklejenia do dołu. Posmaruj masłem, piecz 20 minut.

7 Od 1. września był zakaz sprzedawania w sklepikach szkolnych chipsów i coli oraz naszych tradycyjnych drożdżówek. Po miesiącu to się zmieniło i drożdżówki wróciły do sklepików, do nas! Od 1. września był zakaz sprzedawania w sklepikach szkolnych chipsów i coli oraz naszych tradycyjnych drożdżówek. Po miesiącu to się zmieniło i drożdżówki wróciły do sklepików, do nas!

8 Przygotowała: Sara Owsiak Wartość kaloryczna bułki z budyniem: Energia: 296 kcal Białko: 7,8 g Tłuszcz: 7,4 g Węglowodany: 49,7 g


Pobierz ppt "16 października 2015 roku. Były już szeroko rozpowszechnione w starożytnym Egipcie.Drożdże. Są jednokomórkowymi grzybami z rodzimy drożdżakowatych i rozmnażają."

Podobne prezentacje


Reklamy Google