Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO WYNALAZŁ APARAT FOTOGRAFICZNY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO WYNALAZŁ APARAT FOTOGRAFICZNY"— Zapis prezentacji:

1 KTO WYNALAZŁ APARAT FOTOGRAFICZNY

2 SPIS TRESCI 5 BUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGO
3 CZYM JEST FOTOGRAFIA 4 CAMERA OBSURA 5 BUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGO 6 BUDOWA APARATU ANALOGOWEGO 7 OPIS APARATU 8 KONIEC

3 Fotografia jest rezultatem łączenia różnych wynalazków w jedną całość
Fotografia jest rezultatem łączenia różnych wynalazków w jedną całość. Na długo przed pierwszą trwałą fotografią Ibn al-Hajsam (965–1040) opisał Camera obscura, Albert Wielki (ur. 1193/1205? w Lauingen (Szwabia), zm. 15 listopada 1280 w Kolonii) odkrył azotan srebra, natomiast Georges Fabricius ( ) wynalazł chlorek srebra. Daniel Barbaro opisał przysłonę w 1568 roku. Wilhelm Homberg w roku 1694 opisał jak światło przyciemnia niektóre chemikalia (efekt fotochemiczny).

4 CAMERA OBSCURA

5 BUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGO

6

7 8 Pokrętło podstawowych nastawów aparatu.
1 Zewnętrzna soczewka obiektywu pokryta zazwyczaj cienką warstwą antyodblaskową i pochłaniającą promieniowanie UV. 2 Soczewki korygujące, które razem z soczewką zewnętrzną tworzą zespół ruchomy, który można oddalać i przybliżać od aparatu za pomocą pierścienia (12), co umożliwia zmianę ogniskowej obiektywu, czyli tzw. zoom. 3 Wbudowana w zestaw tylnych, nieruchomych soczewek korygujących przysłona, za pomocą której można regulować ilość światła wpadającą z zewnątrz do aparatu. 4 Mechanizm spustowy – otwiera on przesłonę (zwaną też migawką), która normalnie jest zamknięta. 5 Rolka z kliszą fotograficzną – w aparatach cyfrowych w tym miejscu zazwyczaj umieszczane są baterie zasilające oraz karty pamięci. 6 Uszy, do których można zamontować pasek do noszenia aparatu. 7 Przycisk uruchamiający mechanizm spustowy – w różnych aparatach występuje on w różnych miejscach, ale zwykle znajduje się w górnej, prawej części aparatu. 8 Pokrętło podstawowych nastawów aparatu. 9 Wyświetlacz parametrów pracy aparatu (w wielu aparatach go nie ma). 10 Wizjer, przez który można obserwować kadr – w lustrzankach jednoobiektywowych. 11 gorąca stopka – złącze umożliwiające przyłączenie do aparatu zewnętrznej lampy błyskowej lub mechanizmu zdalnego wyzwalania. 12 Pierścień regulacyjny obiektywu – w skomputeryzowanych obiektywach typu zoom umożliwia on zmianę ogniskowej, w tradycyjnych obiektywach za pomocą pierścienia zmieniało się wartość przysłony oraz dokonywało się ręcznego ostrzenia kadru.

8 KONIEC


Pobierz ppt "KTO WYNALAZŁ APARAT FOTOGRAFICZNY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google