Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

3 CZYM JEST FOTOGRAFIACZYM JEST FOTOGRAFIA 4 CAMERA OBSURACAMERA OBSURA 5 BUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGOBUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGO 6 BUDOWA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "3 CZYM JEST FOTOGRAFIACZYM JEST FOTOGRAFIA 4 CAMERA OBSURACAMERA OBSURA 5 BUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGOBUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGO 6 BUDOWA."— Zapis prezentacji:

1

2 3 CZYM JEST FOTOGRAFIACZYM JEST FOTOGRAFIA 4 CAMERA OBSURACAMERA OBSURA 5 BUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGOBUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGO 6 BUDOWA APARATU ANALOGOWEGOBUDOWA APARATU ANALOGOWEGO 7 OPIS APARATUOPIS APARATU 8 KONIECKONIEC

3  Fotografia jest rezultatem łączenia różnych wynalazków w jedną całość. Na długo przed pierwszą trwałą fotografią Ibn al- Hajsam (965–1040) opisał Camera obscura, Albert Wielki (ur. 1193/1205? w Lauingen (Szwabia), zm. 15 listopada 1280 w Kolonii) odkrył azotan srebra, natomiast Georges Fabricius (1516-1571) wynalazł chlorek srebra. Daniel Barbaro opisał przysłonę w 1568 roku. Wilhelm Homberg w roku 1694 opisał jak światło przyciemnia niektóre chemikalia (efekt fotochemiczny).

4  CAMERA OBSCURA

5

6

7  1 Zewnętrzna soczewka obiektywu pokryta zazwyczaj cienką warstwą antyodblaskową i pochłaniającą promieniowanie UV.  2 Soczewki korygujące, które razem z soczewką zewnętrzną tworzą zespół ruchomy, który można oddalać i przybliżać od aparatu za pomocą pierścienia (12), co umożliwia zmianę ogniskowej obiektywu, czyli tzw. zoom.  3 Wbudowana w zestaw tylnych, nieruchomych soczewek korygujących przysłona, za pomocą której można regulować ilość światła wpadającą z zewnątrz do aparatu.  4 Mechanizm spustowy – otwiera on przesłonę (zwaną też migawką ), która normalnie jest zamknięta.  5 Rolka z kliszą fotograficzną – w aparatach cyfrowych w tym miejscu zazwyczaj umieszczane są baterie zasilające oraz karty pamięci.  6 Uszy, do których można zamontować pasek do noszenia aparatu.  7 Przycisk uruchamiający mechanizm spustowy – w różnych aparatach występuje on w różnych miejscach, ale zwykle znajduje się w górnej, prawej części aparatu.  8 Pokrętło podstawowych nastawów aparatu.  9 Wyświetlacz parametrów pracy aparatu (w wielu aparatach go nie ma).  10 Wizjer, przez który można obserwować kadr – w lustrzankach jednoobiektywowych.  11 gorąca stopka – złącze umożliwiające przyłączenie do aparatu zewnętrznej lampy błyskowej lub mechanizmu zdalnego wyzwalania.  12 Pierścień regulacyjny obiektywu – w skomputeryzowanych obiektywach typu zoom umożliwia on zmianę ogniskowej, w tradycyjnych obiektywach za pomocą pierścienia zmieniało się wartość przysłony oraz dokonywało się ręcznego ostrzenia kadru.

8  KONIEC


Pobierz ppt "3 CZYM JEST FOTOGRAFIACZYM JEST FOTOGRAFIA 4 CAMERA OBSURACAMERA OBSURA 5 BUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGOBUDOWA I ZASADA APARATU ANALOGOWEGO 6 BUDOWA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google