Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu „Z wizytą w Urzędzie Miejskim Śmigla” Urząd Miejski Śmigla.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu „Z wizytą w Urzędzie Miejskim Śmigla” Urząd Miejski Śmigla."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu „Z wizytą w Urzędzie Miejskim Śmigla” Urząd Miejski Śmigla

2 WAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z TERENU MIASTA I GMINY ŚMGIEL W OKRESIE POWOJENNYM ROK ADAPTOWANO POMIESZCZENIA W OBIEKTACH MIEJSKICH DOMU KULTURY I UTWORZONO W NICH STAŁE KINO ‘GWIAZDA’. ROK ODDANO DO UZYTKU : - BUDYNEK GOSPODARCZY DLA KLUBU SPORTOWEGO ‘ POGOŃ’ - SALĘ GIMNASTYCZNĄ DLA KLUBU I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ -BASEN KĄPIELOWY Z BRODZIKIEM I OGRÓDKIEM JORDANOWSKIM ROK ODDANO DO UŻYTKU KRĘGIELNIĘ TYPOWĄ Z DWOMA TORAMI KULANIA -OBCHODZONO JUBILEUSZ 500-LECIA NADANIA MIASTU PRAW MIEJSKICH ROK 1963 – ROZBUDOWANO I ZMODERNIZOWANO STRAŻNICĘ OSP ORAZ WYPOSAŻONO STRAŻ W TYPOWY SAMOCHÓD BOJOWY GSM MARKI ‘STAR-25’ ROK 1964 – OBCHODZONO 35 – LECIE KLUBU SPORTOWEGO ‘ POGOŃ’ 1929 CZERWIEC 1969 ROKU – W CZACZU OTWARTO ZABYTKOWĄ KARCZMĘ ‘HUSARSKA’ ROK JUBILEUSZ 75- LECIA ISTNIENIA OSP W ŚMIGLU ROK OTWARCIE ‘DOMU HARCERZA’ W ŚMIGLU - ODDANIE DO UŻYTKU JEDNOKIERUNKOWY PRZEJAZD ŚMIGIEL NA TRASIE POZNAŃ- WROCŁAW 17. II.1974 ROK - OTWARCIE DOMU WIEJSKIEGO W CZACZU ROK ODDANO DO UŻYTKU POLA NAMIOTOWE PRZY BASENIE W ŚMIGLU 9. V.1975 – WRCZENIE SZTANDARU KOŁU ZBOWID W ŚMIGLU ROK OTWARCIE SZTUCZNEGO LODOWISKA Historia gminy w pigułce

3 Kroniki z lat : 1. W Śmiglu wyremontowano Pomnik Powstańców i Wojaków na cmentarzu parafialnym 2. Zakończono wodociągowanie Poladowa i Nowej Wsi, Żegrówka i Nowego Światu 3. Rozbudowano świetlicę w Brońsku 4. Rozbudowano remiozo-swietlicę w Karśnicach i Sierpowie 5. Budowa świetlicy w Poladowie. 6. Budowa oczyszczalni ściekwów w Koszanowie. 1997: 1. Walka o obwodnice. Sprawa była ważna, gdyz E-5 przebiegająca przez Śmigiel, była uciążliwa dla mieszkańców. 2. Zakończono telefonikację miasta i gminy Smigiel 3. 4 wrzesień - wodociąg w Szaczepankowe Nowym. 1998: 1. Otwarcie szkoły w Pałacu w Bronikowie 2. Wybory samorządowe - ilośc radnych Wyory burmistrza - jerzy cieśla 4. Zakończono wodciągowanie Olszewa 5. zakończono budowę kanalizacji na ul śmigielskiej w Żegrówku. 6. Rozpoczęto wodociągowani Starej przysieki.

4 Kroniki z lat Rok 1999 i 2000 Imprezy okolicznościowe : m.in. - Dożynki w Bruszczewie - wiosenne 4 lipca – I Turniej Wsi w Starej Przysiece I lat kolei dojazdowej: 17 września minęło dokładnie 100 lat od uruchomienia na trasie Stare Bojanowo- Krzywiń pierwszego pociągu w Śmiglu. Budowle: - Kanalizacja : Poladowo, Stare Bojanowo - Drogi : Bronikowo, Bruszczewo-Przysieka Polska - Chodniki : Przysieka Stara II, Nowa Wieś, Karmiń - Zapłacono za Sieci Gazowe w : Bruszczewie, Starym Bojanowie, Robaczynie - Remontowano rowy - I w Polsce ( w Poladowie ) stacja kontroli opryskiwaczy Ważne wydarzenia: 9 października 2000 r. przed Urzędem Śmigla zebrało się 95 nauczycieli aby protestować w sprawie zbyt małej wypłaty. 17 sierpnia przeszła Nawałnica nad Czaczem, Glińskiem, Morownicą i Brońskiem. Wyrwała drzewa z korzeniami, połamała konary, padał duży deszcz. Drogi w tym czasie były nieprzejezdne. Źle to wpłynęło na gospodarstwo, spowodowało wiele strat m.in. na polach.

5 Kronika z roku 2001 Rok lutego otwarcie miejskiej oczyszczalni ścieków w Koszanowie - 1 maja otwarcie boiska w Czaczu - 29 czerwca zakończenie budowy sieci gazowej w Bruszczewie, Robaczynie i Starym Bojanowie - 7 listopada oddanie do użytku wiaduktu na trasie Śmigiel- Stare Bojanowo - 20 grudnia dyrektorem Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu został Zygmunt Ratajczak

6 Kronika z roku 2002 Rok Wybrano nowego Radnego Gminy Śmigiel. -Obchody 83 rocznicy powstania wielkopolskiego. -Zmiana ustawy o samorządzie gminnym, zmienił się sposób wybierania radnych wszystkich szczebli. Było ich 24, a zostało 15 i 10 okręgów wyborczych. -Otwarcie obwodnicy Śmigla. -Otwarcie hali w Nietążkowie. -Wybory do Izby Rolniczej.

7 Krótki film z przeglądania kronik

8 Zdjęcia z kronik

9

10 Sesja Rady Miejskiej Śmigla

11 Zdjęcia z sesji

12

13 Sandra Ratajczak , klasa III b.g Weronika Biała , klasa III b.g Zygfryd Kostrzewa , klasa III b.g Krzysztof Urbaniak , klasa III b.g Agnieszka Janicka , klasa III a.g Anna Krysman , klasa III a.g Karolina Mikołajczak , klasa II a.g Monika Domagała , klasa II a.g Martyna Jaśkowiak , klasa II a.g W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

14 Milena Stryjakowska , klasa II a.g Kinga Kobiałka , klasa II a.g Monika Czaja , klasa II a.g Anna Lester , klasa II b.g Anna Błażeczek , klasa II b.g Natalia Kostrzewa , klasa II b.g Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu Ilona Konieczna W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Czaczu „Z wizytą w Urzędzie Miejskim Śmigla” Urząd Miejski Śmigla."

Podobne prezentacje


Reklamy Google