Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I Szkolna Gra Terenowa „Powstanie Warszawskie”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I Szkolna Gra Terenowa „Powstanie Warszawskie”"— Zapis prezentacji:

1 I Szkolna Gra Terenowa „Powstanie Warszawskie”
Zrealizowana przez uczniów klasy III B z Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach

2

3 63 dni chwały Drugi października powitał nas chłodnym wiatrem i ciężkimi chmurami. Mimo to już od godziny dziewiątej zaczęły się ostatnie przygotowania do organizowanej przez moją klasę (III B gimnazjum) gry terenowej. Całą uroczystość rozpoczęliśmy krótkim apelem przypominającym dlaczego tu jesteśmy. W roli prowadzących znakomicie spisały się Asia Mieńkowska i Paulina Atkielska, które pomogły nam wyobrazić grozę tych 63 dni. Serdeczne podziękowania należą się także naszej Pani Pedagog, która czuwała nad wszystkim oraz witała wspólnie z nami gości. Po apelu nadszedł czas na przemowę Pana Andrzeja Widlińskiego - syna Powstańców, byłego pełnomocnika Lecha Wałęsy. Na auli zapanowała absolutna cisza, każdy słuchał naszego Gościa z uwagą. Po wystąpieniu Pana Andrzeja przyszedł czas na grę terenową! Ponad 100 osób udało się na patio. Po krótkim przypomnieniu zasad oraz wytłumaczeniu niejasności padło hasło START! Na placu zostałam sama, wszyscy rozbiegli się w poszukiwaniu kartek. W czasie naszej gry, na auli odbywał się także Konkurs Piosenki Powstańczej oraz Prezentacja Plakatów o tematyce powstańczej.

4

5 63 dni chwały Gra trwała o wiele krócej niż się spodziewaliśmy, jednak rywalizacja była bardzo zacięta! Jak wiadomo wygrać mogą tylko najlepsi - zwycięzcami okazały się klasy: I miejsce - ex equo klasa I E oraz II B II miejsce - klasa II A III miejsce - ex equo klasa III A i III C Wyniki klasyfikacji indywidualnej oraz konkursów podane zostaną na apelu podsumowującym. Koniec gry nie był jednak końcem naszego przedsięwzięcia. Nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcie. Wraz z klasą stwierdziliśmy, że zwykłe, grupowe zdjęcia są "oklepane", wszystkie takie same. Postanowiliśmy ustawić Polskę Walczącą z ludzi. Po krótkim przestawianiu - udało się! Pobiegłam na trzecie piętro z aparatem, prosto do sali biologicznej i z okna zrobiłam kilka zdjęć. Po zrobieniu zdjęcia nastał najpiękniejszy według mnie moment tego dnia. Zaskandowałam : Cześć i Chwała! a z dołu poniosła się odpowiedź, którą na pewno słyszeli mieszkańcy okolicznych bloków : - BOHATEROM!!!

6

7 63 dni chwały Po tej wzniosłej chwili nadszedł już koniec. Rozeszliśmy się, z nadzieją że od dziś wszystko będzie bardziej biało-czerwone, niczym opaski Powstańców, które były symbolem naszej Gry. Wiktoria Dziurdź, uczennica klasy III B

8 Zdjęcia

9

10 Nasze dzielne sanitariuszki

11 Część dowództwa Armii Krajowej

12

13

14

15

16

17

18

19


Pobierz ppt "I Szkolna Gra Terenowa „Powstanie Warszawskie”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google