Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zagadnienia na zaliczenie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zagadnienia na zaliczenie"— Zapis prezentacji:

1 Zagadnienia na zaliczenie
Jakie można wskazać funkcje socjologii? Czym jest socjologia, a czym medycyna? Czym są uwarunkowania społeczno-demograficzne, czym mikrostrukturalne, czym makrostrukturalne – tu: zdrowia i choroby? Czym miała być, w zamyśle Roberta Strausa, socjologia medycyny, a czym socjologia w medycynie? Rozumienie zdrowia w starym i w nowym paradygmacie (zespole założeń) socjologii medycyny (zdrowia i choroby)

2 Zagadnienia na zaliczenie
5. Jaką koncepcję człowieka zakłada ten społeczno-ekologiczny model zdrowia”? 6. Na czym polegają stosunki lekarza z pacjentem wg Thomasa Szasza i Marca Hollendera? 7. Co zawiera koncepcja zdrowia i choroby Talcotta Parsonsa? 8. Co jest istotą koncepcji Alfreda Schutza? 9. Czym jest stres w sensie psychospołecznym? 10. Co zakłada koncepcja wieloprzyczynowości chorób? (Wieloczynnikowy model ich etiologii)

3 Zagadnienia na zaliczenie
11. Czym jest choroba funkcjonalna, co to są objawy konwersyjne, objawy czynnościowe (nerwice organów), zaburzenia psychosomatyczne? 12. Czym są typy A, B, C osobowości i jak są kojarzone z zachorowaniami np. na choroby serca, na nowotwory? 13. Co to są zachowania zdrowotne?

4 Zagadnienia na zaliczenie
14. Zachowania antyzdrowotne i występujące w związku z nimi zależności postaw od społeczno-demograficznych uwarunkowań 15. Jakie funkcje, role i typy pielęgniarek? 16. Modele opieki szpitalnej


Pobierz ppt "Zagadnienia na zaliczenie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google