Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą – Chrystus nam się narodził i nowe dni będą (...)   A mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka, By pośród.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą – Chrystus nam się narodził i nowe dni będą (...)   A mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka, By pośród."— Zapis prezentacji:

1 Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą – Chrystus nam się narodził i nowe dni będą (...)   A mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka, By pośród witających zobaczyć człowieka... (Jerzy Liebert, Pasterka) Boże Narodzenie 2010 Giotto di Bondone Narodziny Jezusa

2 Przy wigilijnym stole, Łamiąc opłatek święty, Pomnijcie, że dzień ten radosny W miłości jest poczęty; Wzajemnie przebaczyć winy, Koniec położyć rozterce, A z walki wyjdzie zwycięsko Walczące narodu serce. (Jan Kasprowicz, Przy wigilijnym stole)

3 „Bo wszędzie mgła. A za tą mgłą - zamęt, Rozpacz i trwoga
„Bo wszędzie mgła. A za tą mgłą - zamęt, Rozpacz i trwoga. I wieczne o wszystko pretensje Do... Pana Boga Zgubiliśmy gdzieś Nadzieję. Wróćmy po nią, Do Betlejem…” (Magda Czapińska, Zgubiliśmy się) Niech z obecnego wielkiego zamętu wyłoni się Prawda, a gdy mgła opadnie, niech nasza wspólnotowa mądrość przybliży nas do „Królestwa naprawdę wolnych Polaków”

4 Poseł Jarosław ZIELIŃSKI
Życzę radosnych Świąt i dobrego 2011 Roku Poseł Jarosław ZIELIŃSKI Prawo i Sprawiedliwość


Pobierz ppt "Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą – Chrystus nam się narodził i nowe dni będą (...)   A mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka, By pośród."

Podobne prezentacje


Reklamy Google