Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Giotto di Bondone Narodziny Jezusa Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą – Chrystus nam się narodził i nowe dni będą (...) A mały Chrystus smutny w drzwi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Giotto di Bondone Narodziny Jezusa Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą – Chrystus nam się narodził i nowe dni będą (...) A mały Chrystus smutny w drzwi."— Zapis prezentacji:

1 Giotto di Bondone Narodziny Jezusa Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą – Chrystus nam się narodził i nowe dni będą (...) A mały Chrystus smutny w drzwi patrzy i czeka, By pośród witających zobaczyć człowieka... (Jerzy Liebert, Pasterka)

2 Przy wigilijnym stole, Łamiąc opłatek święty, Pomnijcie, że dzień ten radosny W miłości jest poczęty; Wzajemnie przebaczyć winy, Koniec położyć rozterce, A z walki wyjdzie zwycięsko Walczące narodu serce. (Jan Kasprowicz, Przy wigilijnym stole)

3 Niech z obecnego wielkiego zamętu wyłoni się Prawda, a gdy mgła opadnie, niech nasza wspólnotowa mądrość przybliży nas do Królestwa naprawdę wolnych Polaków Bo wszędzie mgła. A za tą mgłą - zamęt, Rozpacz i trwoga. I wieczne o wszystko pretensje Do... Pana Boga Zgubiliśmy gdzieś Nadzieję. Wróćmy po nią, Do Betlejem… (Magda Czapińska, Zgubiliśmy się)

4 Życzę radosnych Świąt i dobrego 2011 Roku Poseł Jarosław ZIELIŃSKI


Pobierz ppt "Giotto di Bondone Narodziny Jezusa Ptaki niby dzwoneczki cieszą się kolędą – Chrystus nam się narodził i nowe dni będą (...) A mały Chrystus smutny w drzwi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google