Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JEST COŚ O CZYM NAWET NIE MARZYŁ Copyright 2008 Gospel for Asia www.gfa.org Jolen to młody chłopiec, który chce uczyć się tak dużo jak tylko może. Jednak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JEST COŚ O CZYM NAWET NIE MARZYŁ Copyright 2008 Gospel for Asia www.gfa.org Jolen to młody chłopiec, który chce uczyć się tak dużo jak tylko może. Jednak."— Zapis prezentacji:

1

2 JEST COŚ O CZYM NAWET NIE MARZYŁ

3 Copyright 2008 Gospel for Asia www.gfa.org Jolen to młody chłopiec, który chce uczyć się tak dużo jak tylko może. Jednak Jolen pochodzi z niskich warstw społecznych. Mieszka w slumsach w bardzo biednej części Uttar Pradesh w Indiach. Bez pomocy Bridge of Hope (Pomost Nadziei), nauka byłaby dla niego tylko marzeniem.

4 www.gfa.org Copyright 2008 Gospel for Asia Ojciec Jolena pracując jako rykszarz, zarabia tylko 100 rupii (2 dolary) przy dobrym dniu. Cierpi on na chorobę płuc, co czyni jego pracę jeszcze cięższą. Wie jednak, że będąc niewykształconym człowiekem, może wykonywać tylko fizyczną pracę, w której zarobi bardzo niewiele.

5 www.gfa.org Copyright 2008 Gospel for Asia Rodzina zamieszkuje niewielki, jednopokojowy domek, który daje bardzo niewielką ochronę przed upałem w lato, czy też chłodem w zimę.

6 www.gfa.org Copyright 2008 Gospel for Asia Bardzo trudno jest żyć w takich warunkach. Lecz dla Jolena, nauka oznacza w przyszłości możliwość znalezienia lepiej płatnej pracy, co pozwoli mu wyrwać się z ubóstwa.

7 www.gfa.org Copyright 2008 Gospel for Asia Dzieci i rodzice z tej okolicy dobrze znają wartość jaką ma zdobywanie wiedzy. Więc gdy tylko otworzono tam centrum Bridge of Hope, rodzice Jolena od razu skorzystali z okazji i zapisali go do szkoły.

8 www.gfa.org Copyright 2008 Gospel for Asia W tej ogromnej dzielnicy slamsów centrum Bridge of Hope otworzyło dwa swoje punkty. Są one nadzieją dla rodzin takich jak Jolena, które każdego dnia walczą o przetrwanie.

9 Uczęszcza tam łącznie około 300 dzieci. Najmłodsze z nich mają 4 lata a najstarsze są już nastolatkami. Copyright 2008 Gospel for Asia www.gfa.org

10 Właściciel jednego z budynków, w którym mieści się Centrum jest bardzo podekscytowany tym, że może pomagać biednym dzieciom. Chce nawet powiększyć pomieszczenia, by jeszcze więcej dzieci mogło tu przychodzić! Copyright 2008 Gospel for Asia www.gfa.org

11 Potrzebny jest tylko ktoś, kto zasponsoruje ich naukę, żeby mogły, tak jak te dzieci na zdjęciu, otrzymać wykształcenie i usłyszeć o tym, że w niebie jest Jezus, który ich kocha. Copyright 2008 Gospel for Asia www.gfa.org

12 Copyright 2008 Gospel for Asia Pomóż dziecku otrzymać wykształcenie i usłyszeć o miłości Chrystusa poprzez Bridge of Hope. Dowiedz się więcej o sponsorowaniu dzieci przez GFA i odwiedź naszą stronę: www.gfa.org/ucf.www.gfa.org/ucf

13 www.gfa.org 1-800-WIN-ASIA Copyright 2008 Gospel for Asia


Pobierz ppt "JEST COŚ O CZYM NAWET NIE MARZYŁ Copyright 2008 Gospel for Asia www.gfa.org Jolen to młody chłopiec, który chce uczyć się tak dużo jak tylko może. Jednak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google