Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Promowanie i wspieranie w środowisku twórczości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Promowanie i wspieranie w środowisku twórczości"— Zapis prezentacji:

1 Promowanie i wspieranie w środowisku twórczości
Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach Dział Dziecięco - Młodzieżowy Promowanie i wspieranie w środowisku twórczości dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie W roku 2009

2 Uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych Ani Bajon
„ Malowanie Ani”  9 lutego 2009 Uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych Ani Bajon

3 W galerii Biblioteki wystawionych zostało 59 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych…

4

5 …ale szczególną uwagę przyciągają prace ceramiczne, które powstały pod kierunkiem Małgorzaty Somerfeld-Lasko, w pracowni Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć godnie” oraz na Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych w Krzyżowej.

6

7 „Pędzlem i ołówkiem” 17 kwietnia 2009
Wernisaż i wystawa prac plastycznych Emilki Błażejewskiej, Kamilki Jurasik, Magdalenki Gaj i Marty Hyjek Opiekun: artysta plastyk Barbara Siemieńska-Pleszka

8 Wystawa składała się z kilkudziesięciu wesołych i barwnych obrazów wykonanych za pomocą farb i ołówka. Uczestnicy tego spotkania obejrzeli również prezentację multimedialną będącą wspomnieniem wernisaży i wystaw jakie odbyły się w siedzibie Biblioteki w 2008 roku. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, w gronie licznie przybyłych gości.

9 Na pamiątkę wernisażu powstał katalog w formie zakładki zawierający informacje o młodych artystkach.

10 „Radosna Wiosna” 20 kwietnia 2009
Prace plastyczne wykonane przez 61 uczniów klas „0” - III uczęszczających do świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach

11 Prace powstały podczas zajęć otwartych dla dzieci i ich rodzin „Kolorowo i wesoło o wiośnie”, przeprowadzonych przez wychowawczynie świetlicy: Lilianę Szmorąg i Wioletę Zielińską oraz pod opieką Małgorzaty Jakubowskiej, Agaty Kusiak, Beaty Janik i Sylwii Skraby.

12

13

14 Wernisaż "Świat jest dla wszystkich"
26 maja 2009 Wernisaż "Świat jest dla wszystkich" Wernisaż prac uczniów ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie

15 Podczas wernisażu były prezentowane prace plastyczne i sztuka ceramiczna. Celem wystawy było promowanie młodych talentów artystycznych, szczególnie dzieci z oddziału przedszkola specjalnego. Wystawę prezentowanych prac można było podziwiać do 26 czerwca 2009 r.

16

17 Wernisaż i wystawa „Kwiaty polskie”
23 listopada 2009 Wernisaż i wystawa „Kwiaty polskie”  Wernisaż i wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Suchej Górnej

18 Na wystawie mogliśmy podziwiać prace młodych artystek, które rysują i malują bez żadnych ograniczeń, tak jak widzą świat. Zaprezentowane zostały różnorodne techniki plastyczne: pastele olejne i suche, kredka akwarelowa, metoda witrażowa oraz kolaż.

19 Autorkami przedstawionych prac są dziewczyny w wieku od 13 do 16 lat: Joanna Węgielska, Anna Dzik, Katarzyna Kulczyńska, Angelika Mielczarek, Weronika Węgrzyn, Dominika Węgrzyn, Andżelika Pluta, Aleksandra Lehner, Patrycja Lehner. Dziewczyny rozwijają swoje zdolności pod opieką instruktorek: Marii Kurkiewicz oraz Kamili Dorsz.

20 Na pamiątkę wernisażu powstał katalog zawierający informacje o młodych artystkach. Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, w gronie licznie przybyłych gości.

21 „Dekorujemy choinkę w bibliotece… aniołkami”
8 grudnia 2009 „Dekorujemy choinkę w bibliotece… aniołkami” IV edycja konkursu plastycznego organizowana przez Dział Dziecięco-Młodzieżowy

22 Z drewna, z papieru, haftowane, dosłownie z wszystkiego wykonane aniołki można było podziwiać w polkowickiej bibliotece. Autorami prac są dzieci reprezentujące polkowickie przedszkola, szkoły podstawowe, wychowankowie Placówki Socjalizacyjnej „Skarbek”, dzieci z oddziału przedszkolnego w Tarnówku oraz dorośli.

23 Uroczyste zakończenie konkursu, wręczenie nagród laureatom oraz wspólne dekorowanie choinki odbyło się w dniu 8 grudnia 2009r.

24 Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze, w gronie licznie zgromadzonych dzieci, rodziców, dziadków… W anioły ubraną choinkę można było podziwiać w siedzibie biblioteki.

25

26 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do obejrzenia kolejnych prezentacji.
Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach Dział Dziecięco - Młodzieżowy


Pobierz ppt "Promowanie i wspieranie w środowisku twórczości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google